Θωρακας

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
Επειδη χρησιμοποιω με δυσφορια τον 10 ετιας body armor (ζακετα) της dainesse o οποιος πια αφενος με στενευει (τοτε εβγαινα χωρις κοιλιακο airbag) και αφετερου εχει σκιστει και ραφτει επανειλειμμενα το διχτυ , θελω την γνωμη για κανενα θωρακα ελαφρυ αλλα και με ουσιαστικη προστασια. Ελεγα για κανενα thor, μιας και το κοστος δεν θελω να ξεπερασει max 100 ευρω.
 

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
σου κανω παρεα μεχρι να βρεθουν οι εχοντες την πληροφορια
Αραξε Στεργιε ολο και καποιος χριστιανος θα απαντησει... ειδικα pouroduros που ξερει τον πονο για σμιλευμενα κορμια σαν τα δικα μας..
 

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
Στη θέση σου θα ξεκινούσα καλούπωμα με γύψο... Τα κουμπώματα άστα πάνω μου !!!! :disgust:
Σε ευχαριστω ρε φιλε...δεν ειναι κακια ιδεα...
ΥΓ:Το παρακατω φιδακι ξερεις πως το λενε?














ΠΑΝΤΕΛΗ!!!:pointu::pointu:
 

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar

MoNiker

ΑνεΜελος...
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Πανος
Μοτό
HUSQVARNA...sexy10 enduro
Τετοιον εχω αλλα Dainesse ...ψαχνω κατι πιο απλο..Ελεγα κατι τετοιο http://www.moto-eshop.com/thor-ufo-protector-moto-eshop-enduro/835-prostasia-thor-quadrant-black-thorakas.html
Στα ιδια χρηματα απο fc moto ηθελα να στο προτεινω απο την αρχη απλα το αλλο ειναι πιο πληρες...απο την αλλη βεβαια με το σωσιβιο που διαθετεις...το thor θα σου κανει...:roflmao::p
 

ΜΟΥΡΙΚΗΣ

Μέλος
Περιοχή
ΚΡΑΝΙΔΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ. ΚΑΙ ΦΩΚΙΑΝΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ.
Όνομα
Γιώργος Μουρίκης.
Μοτό
ΚΤΜ 640 Adventure R (07)
YAMAHA YZF 600R (97) Thundercat

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Σε ευχαριστω ρε φιλε...δεν ειναι κακια ιδεα...
ΥΓ:Το παρακατω φιδακι ξερεις πως το λενε?














ΠΑΝΤΕΛΗ!!!:pointu::pointu:
Οχι ρε.... δεν το κάνω αυτό σε φίλο και γι αυτό κι έσβησα το ποστ...

Μέχρι τι μέγεθος βγαίνουν οι ζακετούλες ?
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Τετοιον εχω αλλα Dainesse ...ψαχνω κατι πιο απλο..Ελεγα κατι τετοιο http://www.moto-eshop.com/thor-ufo-protector-moto-eshop-enduro/835-prostasia-thor-quadrant-black-thorakas.html
Με θωρακες σαν αυτον στο λινκ που εβαλες πρεπει να αγορασεις και τις επιαγκωνιδες Αρα εξτρα κοστος Γιατι δεν κοιτας παλι σε ζακετα στυλ? Αν και ζακετα κατω απο 100 δεν νομιζω οτι θα βρεις Παρα μονο απο ιμπει ή μεταχειρισμενη
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Με θωρακες σαν αυτον στο λινκ που εβαλες πρεπει να αγορασεις και τις επιαγκωνιδες Αρα εξτρα κοστος Γιατι δεν κοιτας παλι σε ζακετα στυλ? Αν και ζακετα κατω απο 100 δεν νομιζω οτι θα βρεις Παρα μονο απο ιμπει ή μεταχειρισμενη
Αν έχει μπουφάν. ...δεν χρειάζονται.
Εννοω μπουφάν enduro
 

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
Μάλλον τελικά θα πάω πάλι σε ίδιο ολόσωμο έχετε δίκιο
 

stefanos

Μέλος
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Honda Africa twin 750
Τετοιον εχω αλλα Dainesse ...ψαχνω κατι πιο απλο..Ελεγα κατι τετοιο http://www.moto-eshop.com/thor-ufo-protector-moto-eshop-enduro/835-prostasia-thor-quadrant-black-thorakas.html
Αυτόν χρησιμοποιώ εδω & δυο χρόνια, μονίμως με μπουφάν- καλοκαιρινό & χειμερινό, οπότε δεν χρειάζεται επιαγκωνιδες. Πρεπει όμως να αφαιρείς την προστασία σε όμους & πλατη. Δεν είχα ποτέ ζακέτα & δεν μπορω να κάνω σύγκριση, ως προς την άνεση.
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Αν έχει μπουφάν. ...δεν χρειάζονται.
Εννοω μπουφάν enduro
Σωστο αλλα εγω για παραδειγμα δεν μπορω με μπουφαν (ουτε καλοκαιρινο) το καλοκαιρι Μερικες δε φορες φοραω μονο την ζακετα με ενα κοντομανικο απο μεσα
Και αν καποιος φοραει παντα μπουφαν με προστασιες σε ωμους, αγκωνες, πλατη, το μονο που εχει να αγορασει ειναι ενα λαιτ προστατευτικο για τον θωρακα το οποιο ειναι και φτηνο αν δεν κανω λαθος Ενα τετοιο προστατευτικο εχει ο Λευκαδιος
 

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
Εγω για αυτο ειπα να παρω μονο θωρακα, γιατι ουτως η αλλως του μπουφαν τις προστασιες με την ζακετα δεν τις φοραω , απ την αλλη μολις ζεστανει ο καιρος φοραω απλα μια μπλουζα και την ζακετα απο μεσα και ειμαι οκ...τελικα γιααυτο αναθεωρησα και πιστευω τελικα οτι η ζακετα ειναι πιο οκ..απο αυτο που σκεφτομουν
 
Top Bottom