Ιδέες και προτάσεις για Μαυροβούνιο .

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Να έχεις μαζί την αυθεντική σε πράσινο χρώμα και όχι φωτοτυπία από mail. Βοσνία-Εζεργοβίνη σίγουρα. Στους άλλους περνάς.

Στάλθηκε από το WP5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Και Βορεια Αιτωλοακαρνανία ζητανε την καρτα τυπωμενη σε πρασινο χαρτι οπωσδηποτε.
 

socrates

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Σωκράτης
Μοτό
dl650
Αλβανία ενδέχεται ανάλογα την οδική που έχεις να μην σε καλύπτει (πχ η ιντεραμερικαν από ιντερλάιφ που έχω, δεν καλύπτει Αλβανία).
 

christoslazy

Bad habits die hard
Περιοχή
Larisa
Όνομα
Christos Lazidis
Μοτό
BMW F650GS DAKAR 2005
KAWASAKI ZZR 600 2006 Black UK edition
Να έχεις μαζί την αυθεντική σε πράσινο χρώμα και όχι φωτοτυπία από mail. Βοσνία-Εζεργοβίνη σίγουρα. Στους άλλους περνάς.

Στάλθηκε από το WP5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ποια αυθεντική; Αφού σε Mail τα λαμβάνω και τα εντυπώνω έγχρωμα!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

christoslazy

Bad habits die hard
Περιοχή
Larisa
Όνομα
Christos Lazidis
Μοτό
BMW F650GS DAKAR 2005
KAWASAKI ZZR 600 2006 Black UK edition
Αλβανία ενδέχεται ανάλογα την οδική που έχεις να μην σε καλύπτει (πχ η ιντεραμερικαν από ιντερλάιφ που έχω, δεν καλύπτει Αλβανία).
Αναφέρεσαι σε οδική βοήθεια ή ασφαλιστική κάλυψη;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Ποια αυθεντική; Αφού σε Mail τα λαμβάνω και τα εντυπώνω έγχρωμα!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Τυπωσε το σε πρασινο χαρτι για Σκόπια. Το ζητανε.
Ευκολα κοιταζοντας τη πρασινη καρτα σου βλεπεις εαν εισαι καλυμμενος ή οχι.
 

stefanos

Μέλος
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Honda Africa twin 750
Τυπωσε το σε πρασινο χαρτι για Σκόπια. Το ζητανε.
Ευκολα κοιταζοντας τη πρασινη καρτα σου βλεπεις εαν εισαι καλυμμενος ή οχι.
Τον Ιούλιο που πέρασα Σκόπια δεν είχα θέμα (η κάρτα δεν ήταν τυπωμένη σε πράσινο χαρτί). Αλλά για την οδική στην Αλβανία όντως δεν είχα κάλυψη, σε αντίθεση με τον εταίρο της παρέας που είχε άλλη ασφαλιστική κ δεν είχε θέμα.
 

panGS

Μέλος
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS 05
Για την πράσινη κάρτα λέω . Θέλουν την πρωτότυπη και όχι φωτοτυπία, έστω πράσινη . Για την Βοσνία Ερζεγοβίνη . Στα άλλα περνάς και με φωτοτυπία.

Στάλθηκε από το WP5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

christoslazy

Bad habits die hard
Περιοχή
Larisa
Όνομα
Christos Lazidis
Μοτό
BMW F650GS DAKAR 2005
KAWASAKI ZZR 600 2006 Black UK edition
Τον Ιούλιο που πέρασα Σκόπια δεν είχα θέμα (η κάρτα δεν ήταν τυπωμένη σε πράσινο χαρτί). Αλλά για την οδική στην Αλβανία όντως δεν είχα κάλυψη, σε αντίθεση με τον εταίρο της παρέας που είχε άλλη ασφαλιστική κ δεν είχε θέμα.
Με το Kawasaki θα είμαι, που ούτως ή άλλως δε χρειάζεται και δεν του έχω οδική :) !


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

christoslazy

Bad habits die hard
Περιοχή
Larisa
Όνομα
Christos Lazidis
Μοτό
BMW F650GS DAKAR 2005
KAWASAKI ZZR 600 2006 Black UK edition
Για την πράσινη κάρτα λέω . Θέλουν την πρωτότυπη και όχι φωτοτυπία, έστω πράσινη . Για την Βοσνία Ερζεγοβίνη . Στα άλλα περνάς και με φωτοτυπία.

Στάλθηκε από το WP5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Εξακόλουθω να μην καταλαβαίνω! Και η "πρωτότυπη" , φωτοτυπία είναι! Δεν έχει κάποια χειρόγραφη υπογραφή πάνω! Η μόνη διαφορά έχει να κάνει με την έγχρωμη εκτύπωση που αποδίδει πιστά το αποτέλεσμα (αλλά στοιχίζει σε μελάνια) ή την ασπρόμαυρη σε πράσινο χαρτί που έχει κάποιες διάφορες σε σχέση με το πρωτότυπο!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Εξακόλουθω να μην καταλαβαίνω! Και η "πρωτότυπη" , φωτοτυπία είναι! Δεν έχει κάποια χειρόγραφη υπογραφή πάνω! Η μόνη διαφορά έχει να κάνει με την έγχρωμη εκτύπωση που αποδίδει πιστά το αποτέλεσμα (αλλά στοιχίζει σε μελάνια) ή την ασπρόμαυρη σε πράσινο χαρτί που έχει κάποιες διάφορες σε σχέση με το πρωτότυπο!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Aσπρομαυρη σε πρασινο χαρτι, κανενα προβλημα σε κανενα συνορο των Βαλκανιων.
 

TopGun

Μέλος
Περιοχή
Athens
Όνομα
Πέτρος
Μοτό
Honda VFR800X crossrunner MY2016
Εξακόλουθω να μην καταλαβαίνω! Και η "πρωτότυπη" , φωτοτυπία είναι! Δεν έχει κάποια χειρόγραφη υπογραφή πάνω! Η μόνη διαφορά έχει να κάνει με την έγχρωμη εκτύπωση που αποδίδει πιστά το αποτέλεσμα (αλλά στοιχίζει σε μελάνια) ή την ασπρόμαυρη σε πράσινο χαρτί που έχει κάποιες διάφορες σε σχέση με το πρωτότυπο!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Όταν λέμε πρωτότυπο εννοούμε επιλογή ασπρόμαυρο στον εκτυπωτή και τύπωμα σε πράσινο χαρτί. Αν το τυπώσεις σε λευκό χαρτί με έγχρωμο μελάνι κινδυνεύεις να μη σε αφήσουν να περάσεις στα σύνορα ειδικά στη Β. Μακεδονία. Την πάτησα εγώ πηγαίνοντας για Οχρίδα από Αλβανία. Ρώτα και τον ασφαλιστή σου να στο επιβεβαιώσει
 
Top Bottom