Ισχύει η Διαδρομή?

Varonos

Μέλος
Περιοχή
Ηλιούπολη
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
BMW F 650 GS Dakar
Ανοίγω αυτό το θέμα γιατι πιστεύω θα χρησιμέψει ο γενικός τίτλος του ώστε να μην φορτώνουμε το φόρουμ με νέα θέματα για κάθε ερώτηση-απορία που έχουμε για κάποια διαδρομή

Εγώ θελω να ρωτήσω αν ισχύει η παρακάτω διαδρομή γύρω απο την λίμνη του Μαραθώνα: Γύρος Λίμνης Μαραθώνα
Ή αν υπάρχει ένας πιο μεγάλος γύρος της λίμνης με χωματόδρομους που θα μπορούσε να κάνει κανεις μόνος του σαν προπόνηση-ξεσκούριασμα. Έχω δει τις διαδρομές της περιοχης στα ανάλογα θέματα αλλά ήθελα κατι σε κυκλικό.
Ευχαριστώ.
 

zanny

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στάθης
Μοτό
Husqvarna TE630
KTM EXC-F 500
Στο μεγαλύτερο τμήμα της, ναι, είναι οκ αυτή η διαδρομή.
Έχει αλλάξει το κομμάτι που μπαίνεις στην περιοχή της λίμνης μετά το φράγμα, πλέον έχουν κλείσει την είσοδο από εκεί.
Εμείς μπαίνουμε από λίγο παρακάτω, στο μέρος που σου έχω βάλει με κόκκινο. Εκεί έχει ένα στενό πέρασμα που σε ένα σημείο γίνεται για 30μέτρα ανηφορικό και θέλει λίγη προσοχή (οχι τίποτα τραγικό).
 

zanny

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στάθης
Μοτό
Husqvarna TE630
KTM EXC-F 500
Στάθη, πότε πέρασες τελευταία φορά? Πριν λίγο καιρό τις είχαν πάλι επισκευάσει και κλείσει ...
Μετά το καλοκαίρι αν θυμάμαι καλά.
Δεν είναι οι παλιές είσοδοι που τις έχουν όντως κλείσει, είναι αυτό το σημείο 38°09'29.5"N 23°53'45.1"E που οδηγεί σε ένα χωράφι και από εκεί περνάς προς το μοναστήρι και κατεβαίνεις από το χωματόδρομο για να μπεις στην περιοχή της Ευδάπ.
Ποιο λες εσύ οτι είχαν κλείσει;

 

zanny

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στάθης
Μοτό
Husqvarna TE630
KTM EXC-F 500
Την είσοδο στην ''πόρτα'' για τον περιφερειακό της λίμνης. Εκεί που λέει πύλη με σύρματα.
Εκεί μπαίνουμε πάντα από το πλάι. Μερικές φορές την έχουμε πετύχει ψιλοκλειστή αλλά κάπως φυσάει και ανοίγει ;)
 

Varonos

Μέλος
Περιοχή
Ηλιούπολη
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
BMW F 650 GS Dakar
Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις σας.Το πολύ πολύ να μπω από την άσφαλτο για Αγία Παρασκευή και μετά συνεχίζω από εκεί προς τα μέσα;)
 

peristeriotis

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Νάσος
Μοτό
CRF 300L 21'
Cruisym 300 20'
Πριν 1-2 μήνες ο μόνος τρόπος εισόδου στη λίμνη ήταν από το κομμένο συρματοπλεγμα. Στο σημείο εξόδου που ανεβαίνει στο εκκλησάκι έχει κλειστή πόρτα με κλειδαριά. Δυστυχώς..

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Top Bottom