Ιταλια- moto gp san marino 7 - 17/9/2016

Gio_Diego_950_ADV

Μέλος
Περιοχή
Λιδωρίκι Φωκίδας
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
KTM_950_Adventure
Ο καιρος περασε και τωρα βρηκα χρονο να γραψω κ εγω για το ταξιδι μου στην Ιταλια..Το προγραμμα ειχε ως εξης..Αναχωρηση μαζι με γκρουπ της Μοτοε την τεταρτη απο πατρα με αφιξη το βραδυ της Πεμπτης στην Ανκονα..Διαμονη στο Σαν Μαρινο μεχρι Κυριακη που ηταν και ο αγωνας του Μοτο gp. Δευτερα θα χωριζομασταν με τους αλλους και θα εφευγα εγω με τον πατερα μου για βορεια Ιταλια μεχρι παρασκευή. Μετα θα περναμε το δρομο της επιστροφης!
Λιγα λεπτα πριν ξεκινησουμε...Το ktm φορτωμενο με ρουχα στο λουκανικο και στις βαλιτσες ειχα οτι ανταλλακτικα, εργαλεια η οτιδηποτε αλλο θα μπορουσα να χρειαστω για επιδιορθωση βλαβης στο δρομο..ΚΤΜ, πρωτο ταξιδι εξωτερικο ,ισως η υπερβολη μου, αλλα ηθελα να μειωσω τις πιθανοτητες να μου χαλασει το ταξιδι απο μια αντλια συμπλεκτη πχ η κατι αλλο...

READY ΚΑΙ ΤΡΕΝΤΥ!!


Αφου το καραβι ειχε κανα 5αωρο καθυστερηση περασαμε κανα 26 ωρο στο πλοιο βλεποντας το ηλιοβασιλεμα και φτασαμε στην Ανκονα κατα τις 11 το βραδυ..35 μηχανες περιπου μπορει και παραπανω...:p
ΩΩ ναι το φιδι ηταν πολυ μεγαλο στην autostrada και ποιος να το ελεγξει..Μεχρι 120 λεγαμε θα πηγαινουμε αλλα οταν εχεις 1 χμ φιδι ο τελευταιος θα πρεπει να πηγαινει με 200 για να προλαβει να μαζεψει τις διαφορες ολων τον προηγουμενων. Εγω μπροστα κ απο πισω το dakarακι του πατερα μου να φτανει τα 160.. Αν μας σταματαγε κανεις θα μας εστελνε πισω κατ ευθειαν.. Παρ ολα αυτα ο προγραμματισμος της Μοτοε ηταν εκπληκτικος και δεν υπηρξε πουθενα ταλαιπωρια στο υπολοιπο ταξιδι και μπραβο γι αυτο..Διαχειριστηκαν αψογα ολες τις μερες τον ογκο των καννιβαλων...χαχαχα





Ξυπνησαμε και φυγαμε για την πιστα του misano..45 λεπτα περιπου απο το ξενοδοχειο..Μια διαδρομη με αρκετο πρασινο και ευχαριστη στην οδηγηση..Αφου παρκαραμε τα μοτοσακο μας στην αυλη μιας θειας για μεγαλυτερη ασφαλεια πηραμε το δρομο για την πιστα..Ηδη ακουγαμε να βρυχονται τα θηρια απο μεσα..Η πρωτη εικονα ηταν απειρες νταλικιες παρατεταγμενες στα δεξια και η πιστα στ αριστερα...





Φτασαμε πανω στην ωρα που ο ροσσι και η παρεα του ειχαν βγει για παιχνιδια..Αφηνω τα πολλα λογια και μιλανε οι εικονες με πρωταγωνιστες τους :

MARKKK ΜΑRQUEZZZZZ


Jorge Lorenzooooo


και ο εμπορααακοςς!!!



ωπα λαθος!!
Ο valentinooo Rossiiii!!


Aκολουθουν κ αλλες φωτο απο την πρωτη μερα..











Στο διαλειμμα μετα τις δοκιμες ειπα να χαλβαδιασω λιγο το μπιμπελο...



και να αραξω λιγο στο prato 2 στο οποιο θα ειμασταν τη μερα του αγωνα..



Η συνεχεια οταν γυρισα στη θεση μου ηταν φωτογραφικα καλυτερη..ερχεται το part 2
 

Gio_Diego_950_ADV

Μέλος
Περιοχή
Λιδωρίκι Φωκίδας
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
KTM_950_Adventure








Ολοι εχουμε μεσα μας τον καγκουρα...Αμα βλεπατε τι φτιαξανε εκει...Ο Ροσσι πηγε ολη την πιστα σουζα...










Κ η καλυτερη μου!!




Εδω τελειωνει η πρωτη μερα των δοκιμων και αρχιζει η γυρα στα μαγαζια...
Η δευτερη μερα ειχε εισοδο στα paddock..Eγω δεν ειχα vip οποτε μπορουσα μονο να τριγυρναω αναμεσα στις νταλικες και τις ομαδες χωρις ομως να μπορω να μπω στα καφε τους με τους οδηγους!!





Εδω θα εβγαινε ο Rossi..


Βημα δεν παει...













 
Τελευταία επεξεργασία:

Gio_Diego_950_ADV

Μέλος
Περιοχή
Λιδωρίκι Φωκίδας
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
KTM_950_Adventure
Και φτανει η μερα του αγωνα!!Αυτο δεν μπορω ευκολα να το μεταφερω...
Η αδεια πιστα των δυο προηγουμενων ημερων ειχε γινει κατακιττινη και δεν επεφτε καρφιτσα!! Ομπρελες, μπυρες, λουκανικα, ηλιος, μοτορια να βαρανε κοκκινα και 46 παντου..
Θ ανεβασω μερικες φωτος αλλα το κλιμα που επικρατουσε φαινεται στο βιντεο που εφτιαξα με μια ανασκοπηση...

Παμε λοιπον!!










start lane!!





Aπο δω δινουν τους χρονους οι ομαδες!!!



κ εδω μετα απο ενα μπλοζον κατω απο mia χαραμαδα της γκαραζοπορτας της ομαδας της yamaha μια παπαρατσικη φωτογραφια της m1 του rossi!!



Κ εδω ειναι το βιντεο με ολες τις φασεις του αγωνα!!Απολαυστε υπευθυνα...

 

Gio_Diego_950_ADV

Μέλος
Περιοχή
Λιδωρίκι Φωκίδας
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
KTM_950_Adventure
Ακολουθουν φωτος και βιντεο απο βραδινη βολτα με τις μηχανες μεσα απο το καστρο του san marino..Aυτο κανονικα απαγορευεται αλλα ειχαμε κονε και μπηκαμε να τριξουμε λιγο τα τειχη απο τις εξατμισεις μας!

Εδω είναι το υπεροχο ξενοδοχειο στο οποιο μειναμε..



Ειδαμε και τη θεα απο το καστρο!!



Και με εργαλεια βολταραμε..Να ναι καλα ο Mario με το z4 m!!!



Γνωρισαμε και την αλητεια του san marino... Mιλαμε για μαφια οι πιτσιρικαδες!!!χαχαχα





K εδω ειναι η βόλτα μας..Απολαυστε san marino by night..
Part-1

Part-2

Part-3

Την επομενη μερα πηγαμε στο χωριο του Valentino Rossi την Tavullia και εκει χωριστήκαμε με τους υπολοιπους οι οποιοι θα επεστρεφαν Ελλαδα. Οδηγησαμε περι τις 7 ωρες περιπου συνεχομενα μιας και δε θελαμε να μπουμε aytostrada και φτασαμε εν τελει στη λιμνη Γκαρντα οπου είχαμε κλεισει και το ξενοδοχειο μας..(Ακολουθει Τavullia..)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Gio_Diego_950_ADV

Μέλος
Περιοχή
Λιδωρίκι Φωκίδας
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
KTM_950_Adventure
Δεν νομίζω να τελειωσε η βολτα.....πρέπει να πήγανε και αλλού
Exω πραμα πολυ ακομα...Σημερα η συνεχεια που θα βρω χρονο...
 

Gio_Diego_950_ADV

Μέλος
Περιοχή
Λιδωρίκι Φωκίδας
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
KTM_950_Adventure
εμπειρια ζωης να δεις ιταλικο gp.....
αντε και στα επομενα τρελιαρη
Χαχαχα..Ευχαριστω ρε..Οι πληροφοριες σου ηταν κατατοπιστηκοτατες.
 
Top Bottom