ΚΑΝΤΗΛΙ ΕΥΒΟΙΑ ΚΥΡΙΑΚΗ 22/12

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Παραπληροφορηση..... Δεν έχει μείνει πουθενα.
Στην άσφαλτο βήχει.

Προκαλώ για μια φώτο με ιμάντα.
Θα βάζετε μια για τον Γκάντι και θα βάζω 10 για τα πορτοκαλι :ll:
Αμα εχει πανω απο 3 ιμαντες μετραει???:thumbsdown:
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Τωρα περα απτην πλακα με εχεις προβληματισει.Εχω γνωστους που πινουν το αιμα απ αυτα τα μοτερ κ σχετικα ασυντηρητα και δεν βγαζουν τπτ.Τωρα με σενα τι να πω... η οι μαστοροι εχουν θεμα η σε καταραστηκε ο Στεργιος επειδη τον πατας:fun
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Αμα εχει πανω απο 3 ιμαντες μετραει???:thumbsdown:
Σε χώμα σου λέει ο άνθρωπος δε καταλαβαίνεις??!!

Είναι ειδική έκδοση, σε βγάζει απ το βουνό μη σε φάει και κάνα τσακαλι και επιβιβαζεσαι κύριος στην οδική στην ασφαλτο..!

Ενώ τα ktm θα σε αφήσουν στο φαράγγι μέσα δεν έχουν μπεσα!
 

Giorgopro

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
KTM 640 Adv. 1999
Τωρα περα απτην πλακα με εχεις προβληματισει.Εχω γνωστους που πινουν το αιμα απ αυτα τα μοτερ κ σχετικα ασυντηρητα και δεν βγαζουν τπτ.Τωρα με σενα τι να πω... η οι μαστοροι εχουν θεμα η σε καταραστηκε ο Στεργιος επειδη τον πατας:fun
Ρε συ Δημήτρη που είδες να τους πίνουν το αίμα και να μη χαμπαριάζουν?
4-5 υπάρχουν στην Ελλάδα εν "λειτουργία" το ένα το έχει ο Κώστας το δεύτερο
το Αρχαιολογικό Μουσείο και το τρίτο ένας παππούς που σε θυμάται που το
πάρκαρε. Τέλος πάντων δε συνεχίζω γιατί ο Βάγγος θα μας κράξει εδώ.
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
και τι ώρα θα ξεκινήσει η λασπομαχία, είπαμε???
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Ρε συ Δημήτρη που είδες να τους πίνουν το αίμα και να μη χαμπαριάζουν?
4-5 υπάρχουν στην Ελλάδα εν "λειτουργία" το ένα το έχει ο Κώστας το δεύτερο
το Αρχαιολογικό Μουσείο και το τρίτο ένας παππούς που σε θυμάται που το
πάρκαρε. Τέλος πάντων δε συνεχίζω γιατί ο Βάγγος θα μας κράξει εδώ.
Ελα κατω να στα δειξω,εχω πραγματικα πολυ καλη γνωμη για αυτα τα μηχανακια
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Ελα κατω να στα δειξω,εχω πραγματικα πολυ καλη γνωμη για αυτα τα μηχανακια
Βασικά σπαμαρω κι εγώ πάνω στο σπαμ αλλά να υπενθυμίσω πως το ίδιο μοτέρ φοράει το fmx 650 που κυκλοφορούν εκατοντάδες εκεί έξω χωρίς να έχουν ακουστεί θέματα, τα dominator είναι λογικό να έχουν λιγοστεψει, έχουν περάσει κάμποσα χρόνια.
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
υπάρχει ένα ενδιαφέρον, αλλά υπάρχει και ένα προβληματάκι απόστασης...
θα πρέπει να προλάβουμε το καραβάκι των 8 το πρωι για να είμαστε 9:30, 10παρά Χαλκίδα (πιστεύω αυτοί είναι οι χρόνοι)
άρα θα πρέπει να ξεκινήσουμε από Βόλο καλές 6:30....
 

christoslazy

Bad habits die hard
Περιοχή
Larisa
Όνομα
Christos Lazidis
Μοτό
BMW F650GS DAKAR 2005
KAWASAKI ZZR 600 2006 Black UK edition
υπάρχει ένα ενδιαφέρον, αλλά υπάρχει και ένα προβληματάκι απόστασης...
θα πρέπει να προλάβουμε το καραβάκι των 8 το πρωι για να είμαστε 9:30, 10παρά Χαλκίδα (πιστεύω αυτοί είναι οι χρόνοι)
άρα θα πρέπει να ξεκινήσουμε από Βόλο καλές 6:30....
Εννοείς το καραβάκι από Γλυφα για Αγιόκαμπο, σωστά; Αν ναι, μετά θέλεις 1 ώρα χαλαρή οδήγηση για Προκοπι! Χαλκίδα δε χρειάζεται να κατέβεις! Αν έρθω, αυτό θα κάνω κι εγώ!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
υπάρχει ένα ενδιαφέρον, αλλά υπάρχει και ένα προβληματάκι απόστασης...
θα πρέπει να προλάβουμε το καραβάκι των 8 το πρωι για να είμαστε 9:30, 10παρά Χαλκίδα (πιστεύω αυτοί είναι οι χρόνοι)
άρα θα πρέπει να ξεκινήσουμε από Βόλο καλές 6:30....
Βόλος Χαλκίδα από τον εθνικό είναι περίπου 270-280χλμ??Δεν έχει νόημα να πας από μέσα Εύβοια, καραβάκι και ατελείωτα στροφιλικι πρωινιατικα, πανέμορφα αλλά με τεράστια καθυστέρηση σε χρόνους.

Από τον εθνικό λοιπόν θες ένα 3ωρακι για Χαλκίδα με ταχύτητες μονοκυλινδρου άρα εκκίνηση 6 το πρωί.

Και μετά από όλη τη διαδρομή άλλο τόσο για πίσω.

Από σένα εξαρτάται και τις αντοχές σου. Τα έχω κάνει τα έχουμε κάνει αλλά πλέον εγώ αν ξεκίναγα για τέτοια διαδρομή και μια τέτοια Κυριακή αν είχα μια παρέα ειδικά θα ξεκίναγα Παρασκευή απόγευμα. Θα έριχνα σε ένα φτηνό δωματιάκι από κάνα airbnb έναν υπνάκο κια θα ξυοναγα φρέσκος το πρωί για βόλτα. Αλλιώς δεν θα μπαινα καν στο κόπο.

Αλλά αν δεν είχα εναλλακτική και πειναγα για βόλτα θα ξυπναγα 5.30 και 6 θα φεύγα αλλά θα ξερά πως θα ταν σκότωμα δυστυχώς.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Εννοείς το καραβάκι από Γλυφα για Αγιόκαμπο, σωστά; Αν ναι, μετά θέλεις 1 ώρα χαλαρή οδήγηση για Προκοπι! Χαλκίδα δε χρειάζεται να κατέβεις! Αν έρθω, αυτό θα κάνω κι εγώ!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Το Προκοπι είναι στο βόρειο άκρο του Καντήλι ου και όταν φτάσουμε εκεί κάπου αργά το μεσημέρι θα έχουν ολοκληρωθεί κάπου τα 2/3 της διαδρομής.

πρέπει να υπολογίζεις σαν εκκίνηση την χαλκιδα(λίγο έξω απ τη Χαλκίδα θα ξεκινήσουμε θα βάλω και λεπτομέρειες άμεσα).

Και η προσωπική μου συμβουλή είναι ότι είπα στον φίλο Θοδωρή. Αν το σκέφτεστε από βόρεια 2-3 φιλαράκια κλείστε ένα airbnb με 10-15 ευρό το κεφάλι, ελάτε παρασκη απόγευμα η βράδυ, πιείτε ένα ποτάκι, ρίξτε έναν ύπνο και φρέσκαδουρα κυριακη πρωί βολτάρουμε. Μετά η επιστροφή γίνεται έτσι κι αλλιώς μέχρι 5 θα έχουμε βγει απ. Το βουνό όπως και να χει γιατί νυχτώνει πλέον νωρίς. Συνεπώς στη χειρότερη 9-10 θα είστε σπίτια σας και η εθνική βράδυ είναι ασφαλής απλά βαρετή!
 

christoslazy

Bad habits die hard
Περιοχή
Larisa
Όνομα
Christos Lazidis
Μοτό
BMW F650GS DAKAR 2005
KAWASAKI ZZR 600 2006 Black UK edition
Το Προκοπι είναι στο βόρειο άκρο του Καντήλι ου και όταν φτάσουμε εκεί κάπου αργά το μεσημέρι θα έχουν ολοκληρωθεί κάπου τα 2/3 της διαδρομής.

πρέπει να υπολογίζεις σαν εκκίνηση την χαλκιδα(λίγο έξω απ τη Χαλκίδα θα ξεκινήσουμε θα βάλω και λεπτομέρειες άμεσα).

Και η προσωπική μου συμβουλή είναι ότι είπα στον φίλο Θοδωρή. Αν το σκέφτεστε από βόρεια 2-3 φιλαράκια κλείστε ένα airbnb με 10-15 ευρό το κεφάλι, ελάτε παρασκη απόγευμα η βράδυ, πιείτε ένα ποτάκι, ρίξτε έναν ύπνο και φρέσκαδουρα κυριακη πρωί βολτάρουμε. Μετά η επιστροφή γίνεται έτσι κι αλλιώς μέχρι 5 θα έχουμε βγει απ. Το βουνό όπως και να χει γιατί νυχτώνει πλέον νωρίς. Συνεπώς στη χειρότερη 9-10 θα είστε σπίτια σας και η εθνική βράδυ είναι ασφαλής απλά βαρετή!
ΟΚ, περιμένω να δω το χάρτη! Νόμιζα ότι τα πάρτι ξεκινάει κάπου εκεί στο Προκοπι γι’αυτο και θεώρησα μονόδρομο την επιλογή! Η εθνική με τακούνι και κοντό γραναζωμα δεν είναι ότι καλύτερο! Όποτε νομίζω ότι με ταχύτητες εθνικής, μάξ 110-120 χλμ/ώρα, η διάσχιση της Εύβοιας είναι προτιμότερη, εφόσον δε βρέχει φυσικά (έμεινα 10 χρόνια Χαλκίδα και το δρομολόγιο αυτό το επιλέγω συχνά)! Όσο για τη διαμονή, για εμένα το πρόβλημα έχει να κάνει με την προσπάθεια μου να λείψω όσο το δυνατόν λιγότερο και απαρατήρητα από την οικογένεια μου καθώς έχω δυο μικρά παιδιά και η γυναίκα μου, δόξα τω Θεό, εγκυμονεί το τρίτο :) !


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
ΟΚ, περιμένω να δω το χάρτη! Νόμιζα ότι τα πάρτι ξεκινάει κάπου εκεί στο Προκοπι γι’αυτο και θεώρησα μονόδρομο την επιλογή! Η εθνική με τακούνι και κοντό γραναζωμα δεν είναι ότι καλύτερο! Όποτε νομίζω ότι με ταχύτητες εθνικής, μάξ 110-120 χλμ/ώρα, η διάσχιση της Εύβοιας είναι προτιμότερη, εφόσον δε βρέχει φυσικά (έμεινα 10 χρόνια Χαλκίδα και το δρομολόγιο αυτό το επιλέγω συχνά)! Όσο για τη διαμονή, για εμένα το πρόβλημα έχει να κάνει με την προσπάθεια μου να λείψω όσο το δυνατόν λιγότερο και απαρατήρητα από την οικογένεια μου καθώς έχω δυο μικρά παιδιά και η γυναίκα μου, δόξα τω Θεό, εγκυμονεί το τρίτο :) !


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Σε νιωθω, είσαι αρχηγός, με το καλό και το τριτο(ήρωας!), εγώ θα μείνω στα 2 ευχαριστώ!

Αλλα Σαλλονικη, Ευβοια, χωμάτινη διαδρομή απαιτητική, Σαλλονικη μέσα σε μια μέρα?

Είσαι τρελοκομειο!
 

christoslazy

Bad habits die hard
Περιοχή
Larisa
Όνομα
Christos Lazidis
Μοτό
BMW F650GS DAKAR 2005
KAWASAKI ZZR 600 2006 Black UK edition
Σε νιωθω, είσαι αρχηγός, με το καλό και το τριτο(ήρωας!), εγώ θα μείνω στα 2 ευχαριστώ!

Αλλα Σαλλονικη, Ευβοια, χωμάτινη διαδρομή απαιτητική, Σαλλονικη μέσα σε μια μέρα?

Είσαι τρελοκομειο!
Σε ευχαριστώ! Όχι και ήρωας όμως! Άλλωστε 1 όσον κανένα και επίσης, τι δυο, τι τρία :) ! Πάντως, εκτός από μια καλή εξόρμηση εξωτερικού ανά έτος, η μοτο διασκέδαση μου τα τελευταία χρόνια αποτελείται από τέτοιου είδους συμπυκνωμένα σφηνάκια με κάθε παραμικρή ευκαιρία που μου δίνεται! Αν βρω να παρκάρω παιδιά θα έρθω, αλλιώς next time!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
Τωρα περα απτην πλακα με εχεις προβληματισει.Εχω γνωστους που πινουν το αιμα απ αυτα τα μοτερ κ σχετικα ασυντηρητα και δεν βγαζουν τπτ.Τωρα με σενα τι να πω... η οι μαστοροι εχουν θεμα η σε καταραστηκε ο Στεργιος επειδη τον πατας:fun
αυτο λεω και εγω.Το δικο μου εκτος απο την καθημερινοτητα τις οχι πολλες βεβαια χωματινες βολτες στα βουνα αλλα και ενα ταξιδι μεχρι Ρουμανια στα 20000 χλμ που του εχω κανει εγω απο τα 49 που ελεγε οταν το πηρα -ισως να ηταν και 149- :D περα απο αναλωσιμα δεν εχει ζητησει τπτ. Λογικα η θα συνεχισει ετσι η θα υπαρξει ξαφνικος θανατος. :ha
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Λοιπόν πάμε να φτιάξουμε το πρόγραμμα να ξέρει ο καθένας πώς θα κινηθεί..

Το ραντεβού μας είναι 08.15 στο φούρνο Μιτάφης Bakery στο 1ο χλμ οδού Ν.Αρτάκης-Χαλκίδας. με άνετο χώρο πάρκινγκ (και για αμάξια με τρέιλερ) και είναι 24ωρο(συντεταγμένες 38.5025423, 23.6352244 )





Εκεί θα πιούμε και το πρωινό μας καφεδάκι. Εκεί πρέπει όλοι να είμαστε με γεμάτα τεπόζιτα αν γίνεται ειδικά τα μονοκύλινδρα.

Αναχώρηση 08.45 με προορισμό το χωριό Νεροτριβιά

Ανασυγκρότηση 09.15 στο χωριό Νεροτριβιά και συγκεριμένα στην εκκλησία Αγ.Κωνσταντίνου, ρύθμιση πιέσεις στα λάστιχα, έλεγχος οτι όλοι είμαστε παρόντες. (συνεταγμένες 38.614375, 23.531583 )



Όποιος καθυστέρησε στον καφέ μπορεί μέχρι τις 9.30 να μας προλάβει στη Νεροτριβιά γιατί..

09.30 ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ για την χωμάτινη διαδρομή.

Η διαδρομή που θα ανεβάσω (το πρώτο κομμάτι) είναι περίπου 75χλμ μέχρι το σημείο ξεκούρασης και καφέ που είναι οι γνωστοί σε όλους ΛΟΥΚΟΥΜΑΔΕΣ ΑΛΕΞΙΟΥ πριν το Προκόπι (θα φαίνεται και στο αρχείο της διαδρομής)

Στο Προκόπι έχει βενζινάδικο που έχω μιλήσει και θα είναι ανοιχτό.

Αν πάνε όλα καλά υπολογίζω να είμαστε στον Αλεξίου περίπου στις 13.30

Μία ώρα καφεδάκι και κολατσιό και στις 14.30 φεύγουμε, με στάση για ανεφοδιασμό όσοι χρειάζονται στο βενζιναδικο στο Προκόπι. Εδώ αν κάποιοι είναι απο Βόρεια μπορούν να τη κάνουν για πίσω φυσικά πριν κατέβουμε νότια της Εύβοιας.


upload image

και προχωράμε στο B κομμάτι της διαδρομής (μικρότερο βέβαια) να εκμετταλευτούμε τις τελευταίες 2 ώρες στο βουνό.

Γύρω στις 17.00 λογικά θα έχουμε βγει απο το βουνό άσφαλτο στο κεντρικό προς Χαλκίδα και απο εκεί και έπειτα αποφασίζουμε και πράττουμε όποιος θέλει επιστρέφει, όποιος θέλει πάμε σε κάνα ταβερνάκι να φάμε κάνα κρέας να ισιώσουμε πριν πάμε σπίτια μας!


Σημείωση: Η διαδρομή είναι φτιαγμένη ώστε να έχει σημεία διαφυγής προς άσφαλτο και φυσικά αν έχουμε μεγάλες καθυστερήσεις θα κάψουμε το Β σκέλος και θα κάνουμε άσφαλτο το Προκόπι-Χαλκίδα.

Ενημερώθηκε και το αρχικό ποστ και θα ακολουθήσουν και τα αρχεία της διαδρομής σε GPX και KML για GPS και Smartphone.
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Βαγγέλη... Μάθε αν εχει το ιατρείο στο προκοπι αντικουκουπικα ανταλεργικα κλπ εμβόλια, γιατί θα είναι και μια ευαίσθητη σε τσιμπήματα Λέλα μαζί μας.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Βαγγέλη... Μάθε αν εχει το ιατρείο στο προκοπι αντικουκουπικα ανταλεργικα κλπ εμβόλια, γιατί θα είναι και μια ευαίσθητη σε τσιμπήματα Λέλα μαζί μας.
Αυτά όλα απαγορεύονται Κώστα και το ξέρεις..

Σε περίπτωση ανάγκης κατουράμε απευθείας στη πληγή/τσίμπημα και σε περίπτωση αλλεργικού επεισοδίου χτυπάμε 3 φορές φιλικά στη πλάτη επαναλαμβάνοντας κάθε φορά τη φράση ΄΄ξεπέρασε το άντρας είσαι΄΄
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Αυτά όλα απαγορεύονται Κώστα και το ξέρεις..

Σε περίπτωση ανάγκης κατουράμε απευθείας στη πληγή/τσίμπημα και σε περίπτωση αλλεργικού επεισοδίου χτυπάμε 3 φορές φιλικά στη πλάτη επαναλαμβάνοντας κάθε φορά τη φράση ΄΄ξεπέρασε το άντρας είσαι΄΄
Πεστου!!!!
Θα έχω μαζί μου φτυάρι όπου μεινει το παρταλι του εκεί θα το πει!!!!!
Και θα τόνε πιει....
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom