ΚΑΡΑΝΤΙΝΑ ΜΥΝΗΜΑ 6 ΜΗΧΑΝΟΚΙΝΗΤΟΣ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

manosxlv

Μέλος
Περιοχή
ΡΟΔΟΣ / ΟΙΚΙΑ ΤΥΡΝΑΒΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
Όνομα
ΜΑΝΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Καλησπερα συμφωνα με την σελιδα του υπουργειου αθλητισμου ενα απο τα 14 αθληματα που επιτρεπονται εν μεσω καραντινας ειναι και ο μηχανοκινητος αθλητισμος με μηνυμα κωδικος 6.
Για τα εντουρο τα μικρα ειναι οκ, για τα δικυλινδρα πηγαινοντας για το βουνο εντος περιφερειας ειμαστε καλλυμενοι σε επερχομενο μπλοκο????
Οι εχοντες γνωση ας βοηθησουν γιατι η καραντινα ειναι ζορικη
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Είχα την απορία να είσαι καλά!

Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Αν μένεις στην Κόρινθο και τα Γεράνεια είναι απέναντι, και τα κοιτάς, ΤΙ κάνεις? :rolleyes:
 

Blue line

Μέλος
Όνομα
Sakis
Μοτό
GS 1200 ADV
KTM EXC300 TPI
Οπως εδω που κοιταμε Κισσαβο Ολυμπο
τι κανεις???
Μάνο πήγαινε από χώμα και βγάλε πινακίδες.
Ο κάμπος έχει πολλές εναλλακτικές ;) .
Στο βουνό (χώμα) δεν θα σε σταματήσει κανένας.
 

NikolasA

Μέλος
Όνομα
Nikolas
Μοτό
Ducati Desertx
Ktm 950 sm 2007
Ktm exc 450 six days 2013
Διαβάζοντας το ΦΕΚ της εφημερίδας της κυβερνήσεως, Σελίδα 23 παράγραφος θ) δεν λέει ρητά οτι απαγορεύεται η σωματική άσκηση εκτός δήμου κατοικίας. Αφού ο μηχανοκίνητος αθλητισμός είναι επιτρεπόμενη σωματική άσκηση νομίζω οτι είμαστε κομπλέ.

Το ΦΕΚ
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Έχω την εντύπωση ότι με τον όρο μηχανοκίνητος αθλητισμός δεν αναφέρονται στο πάρε το όχημα σου και πήγαινε βόλτα (ακόμα και στο βουνό), καλό θα ήταν να διευκρινιστεί, γιατί νομίζω ότι αναφέρονται σε αθλητές που ανήκουν σε αθλητικά σωματεία και έχουν αθλητικό δελτίο κτλ, κτλ, κτλ ...
 

Japanofilos

Μέλος
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Kawasaki klx 250s 2010
Kawasaki ninja 650 2019
Έχω την εντύπωση ότι με τον όρο μηχανοκίνητος αθλητισμός δεν αναφέρονται στο πάρε το όχημα σου και πήγαινε βόλτα (ακόμα και στο βουνό), καλό θα ήταν να διευκρινιστεί, γιατί νομίζω ότι αναφέρονται σε αθλητές που ανήκουν σε αθλητικά σωματεία και έχουν αθλητικό δελτίο κτλ, κτλ, κτλ ...
Αυτό κατάλαβα κι εγώ.Λογικά εννοεί μηχανοκίνητος αθλητισμός εντός πίστας. Μοτοκρος πχ
 

NikolasA

Μέλος
Όνομα
Nikolas
Μοτό
Ducati Desertx
Ktm 950 sm 2007
Ktm exc 450 six days 2013
Ναι μπορεί να έχετε δίκιο, εγώ προσωπικά δεν ξέρω κάποιο αθλητικό σωματείο μηχανοκίνητου αθλητισμού, αλλά και πάλι το ερώτημα είναι ,αν αυτό το φεκ, μου απαγορεύει να πάω να τρέξω (*σωματική άσκηση) στην Πάρνηθα ενώ μένω κυψέλη.
Και λίγο χιόυμορ, αν μου το επιτρέπει μπορώ να πάω με το καθαρό μου, αν φτάσω εκεί, ούτε που θα με βρείτε μετά. :):p
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Το λέει και εδώ. Αφορά μόνο πιστοποιημένους αθλητές με δελτίο.

Αυτό με τους πιστοποιημένους καταντά ανέκδοτο πλέον... :roflmao:
 

endtourista

'' ... ''
Όνομα
ΣΠΥΡΟΣ
Αυτό με τους πιστοποιημένους καταντά ανέκδοτο πλέον... :roflmao:
[/QUOTE]

Μπορείς να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος γιατί "καταντά ανέκδοτο";
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Αυτό με τους πιστοποιημένους καταντά ανέκδοτο πλέον... :roflmao:
Μπορείς να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος γιατί "καταντά ανέκδοτο";
[/QUOTE]
Γιατί ρε Σπύρο, οι μη πιστοποιημένοι δεν έχουνε δικαίωμα άθλησης...?
Τέλος πάντων επειδή δεν αφορά άμεσα το θέμα και το σχόλιο έγινε βασιζόμενος πάνω σε μία παλιά κουβέντα που είχε γίνει όταν θα βρεθούμε κάποια στιγμή από κοντά θα σου περιγράψω τις λεπτομέρειες...;)
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Μπορείς να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος γιατί "καταντά ανέκδοτο";
δεν λέει για τους πιστοποιημένους αθλητές... για άλλους λέει, από το χωριό... δεν τους ξέρεις... :fun:fun:fun:fun
 

endtourista

'' ... ''
Όνομα
ΣΠΥΡΟΣ
....... όταν θα βρεθούμε κάποια στιγμή από κοντά θα σου περιγράψω τις λεπτομέρειες...;)
[/QUOTE]

Εντάξει Θανάση, θα περιμένω για τις λεπτομέρειες τη στιγμή...

Τις τελευταίες μέρες δεν ακούω η διαβάζω τίποτα άλλο από τρόπους και ευφυολογήματα για το πως θα "ξεγελάσουμε" την καραντίνα. Γι αυτό αναρωτήθηκα, δεν είναι και τόσο σοβαρό!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Είναι τόσο μπερδεμενοι με τι επιτρέπεται και τι δεν επιτρέπεται και οι ίδιοι που τα έφτιαξαν όλα αυτά τα μυνηματα, που δεν νομίζω να βρούμε άκρη.
Για παράδειγμα... Εγώ κατάλαβα ότι στην άσκηση στον δρόμο, δεν χρειάζεται μάσκα.
Μόλις γύρισα από μια άσκηση στα πέριξ του Πειραιά και είδα ανθρώπους να τρέχουν με μάσκα στα μούτρα.
Έτσι μου έρχεται να κλειδαμπαρωθω σπίτι και να αρχίσω τα τσίπουρα για 3 βδομάδες
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Ασκηση δηλαδή τρέξιμο και άλλες γυμναστικές επιδείξεις δε φοράς...αλλά μεχρι να ξεκινήσεις τις επιδείξεις πρεπει να τη φορας. αν τωρα ξεκινησεις να τρεχεις γυρω απο το σπιτι σου και γυρίσεις πισω τρεχοντας δε χρειαζεται μασκα...το περπατημα ομως δε θεωρειται ασκηση.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Στην σελίδα του Που λέει όχι μάσκα στην άσκηση. Στο μυαλό των λαμπών επιστημόνων πάλι, μάσκα και στον ύπνο.
 
Top Bottom