ΚΛΕΙΔΑΡΙΕΣ ΔΙΣΚΟΦΡΕΝΟΥ

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Ποια μάρκα κ τυπος κλειδαριάΣ disk lock για δισκόπλακα ,πιστεύεται οτι αντέχει σε κόφτές χειρος και σε σβουρακια μπαταρίας
Τα λουκέτα τυπου πέταλου ειναι πιο γερά ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Ποια μάρκα κ τυπος κλειδαριάΣ disk lock για δισκόπλακα ,πιστεύεται οτι αντέχει σε κόφτές χειρος και σε σβουρακια μπαταρίας
Τα λουκέτα τυπου πέταλου ειναι πιο γερά ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Οτι θες πάρε,αμα ειναι να στο φάνε, θα στο φάνε....έτσι απλά...
 

a2in

Μέλος
Όνομα
Άρης
Μοτό
Varadero 1000
Εγω πάντος πήρα αυτήν, και εξαιτίας του βιντεο, και επειδή δεν έχει επιφάνεια που ευκολα πιάνεται με κόφτες ή τροχούς.

 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Εσείς τι κλειδαριές χρησιμοποιείται ;
Εχω kryptonite των 65 ευρω , και λεω να πάρω κατι καλύτερο

Έχω κανει αςφαλεια κλοπής , οποτε δε σκέφτομαι για συναγερμό προς το παρών , τρώει κ την μπαταρία κ μπορει κ να μου βραχυκυκλώσει τα ηλεκτρονικά , κ με αγχώνει λιγο αυτο , να πατάω τη μίζα κ να μην ξεκινα η μηχανή απο τους κωλοσυναγερμουΣ των Μοτό ... εαν έβαζα , θα τοποθετούσα Pandora


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Εγώ πήρα από τον Θάνο Tripper.gr μια ηλεκτρονική κλειδαριά με συναγερμό και ανιχνευτή κίνησης που κάπως δυσκολεύει το όλο εγχείρημα (δεν λέω πως το αποτρέπει 100%). Και αυτό γιατί όποια κίνηση και να κάνεις με τροχό θα προκαλέσει κάποια μετακίνηση της κλειδαριάς η οποία με τη σειρά της θα προκαλέσει τον ήχο του συναγερμού, έστω για κάποια λίγα δευτερόλεπτα μέχρι να τον εξουδετερώσουν.

 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Η καλυτερη κλειδαρια δισκοφρενου ειναι μια που δεν ανοιγει με καπακι στυλο, ακομη και οι Oxford ξερω γω ειναι οκ.

Απλα βαλε 4-5 για να εισαι σιγουρος.
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Εγώ πήρα από τον Θάνο Tripper.gr μια ηλεκτρονική κλειδαριά με συναγερμό και ανιχνευτή κίνησης που κάπως δυσκολεύει το όλο εγχείρημα (δεν λέω πως το αποτρέπει 100%). Και αυτό γιατί όποια κίνηση και να κάνεις με τροχό θα προκαλέσει κάποια μετακίνηση της κλειδαριάς η οποία με τη σειρά της θα προκαλέσει τον ήχο του συναγερμού, έστω για κάποια λίγα δευτερόλεπτα μέχρι να τον εξουδετερώσουν.

την ιδια εχω και εγω + ενα πολυ καλο πεταλο παλι της abus + κουκουλα μπας και κανουμε τιποτα
 
Reactions: STF

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Την ιδια κι εγω, απλα μονη της δεν κανει τιποτα. Βαλε 2-3 κλειδαριες και μια κουλουρα πανω να κανεις δουλεια. Θα βαριεσαι να τις ξεκλειδωνεις, αλλα αν το κλεφτρονι δει 5 λουκετα θα προσπερασει...
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Την ιδια κι εγω, απλα μονη της δεν κανει τιποτα. Βαλε 2-3 κλειδαριες και μια κουλουρα πανω να κανεις δουλεια. Θα βαριεσαι να τις ξεκλειδωνεις, αλλα αν το κλεφτρονι δει 5 λουκετα θα προσπερασει...
Πρεπει να κουβαλαω δηλαδη μπαγαζιερα κ μεςα να εχω 2 κλειδαριές δισκοφρενών , και μια Κούλουρα ... πακέτο , αν ειναι να κουβαλησω κ καμια αλυσίδα , τυπου άγκυραΣ των μινωικών γραμμών
Εκανα έρευνα αγορας , για μηχανή 800 κυβικών , αςφαλεια AIG , 440 euros με οδική βοήθεια κ παρκάρεις ακομα κ στην πλατεία Βάθης .... αν βαλεις κ συναγερμό δε χρειάζονται πιστεύω πανω απο ενα λουκέτο
Καλύπτει το 75% της αξίας αγορας της μηχανής για το πρωτο δεκάμηνο κ μετα το 75% της εμπορικής τιμής της μηχανής

Θα ψάξω για τα λουκέτα που μου είπατε , αν και ενας κλειδαράς μου ειπε οτι αυτα με τον συναγερμό ειναι προβληματικά


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Πρεπει να κουβαλαω δηλαδη μπαγαζιερα κ μεςα να εχω 2 κλειδαριές δισκοφρενών , και μια Κούλουρα ... πακέτο , αν ειναι να κουβαλησω κ καμια αλυσίδα , τυπου άγκυραΣ των μινωικών γραμμών
Εκανα έρευνα αγορας , για μηχανή 800 κυβικών , αςφαλεια AIG , 440 euros με οδική βοήθεια κ παρκάρεις ακομα κ στην πλατεία Βάθης .... αν βαλεις κ συναγερμό δε χρειάζονται πιστεύω πανω απο ενα λουκέτο
Καλύπτει το 75% της αξίας αγορας της μηχανής για το πρωτο δεκάμηνο κ μετα το 75% της εμπορικής τιμής της μηχανής

Θα ψάξω για τα λουκέτα που μου είπατε , αν και ενας κλειδαράς μου ειπε οτι αυτα με τον συναγερμό ειναι προβληματικά


Sent from my iPhone using Tapatalk
Aποδεδειγμενα ο συναγερμος -πριν ελαχιστων εξαιρεσεων που εχουν να κανουν με το χωρο φυλαξης της μηχανης και μονο- δεν κανει ΤΙ ΠΟ ΤΑ παρα να δινει ψευδαισθηση ασφαλειας στον ιδιοκτητη. Απο εκει και περα αν μιλαμε για ζμπουτσαμας ασφαλεια κλοπης δε με νοιαζει να το χασω , οκ, βαλε ενα οποιοδηποτε λουκετο πανω να λες οτι ειχε τουλαχιστον.

Εγω μιλησα για πραγματικη ασφαλεια, ξερω γω το βραδυ κατω απο το σπιτι. Σε φαση με νοιαζει να μην μου την παρουν , δε με νοιαζει να με αποζημιωσει η ασφαλιστικη.
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Φιλε στην αθηνα Δυστυχως ζούμε σε ζούγκλα , εαν ήμουν στη κρητη στο χωριό μου, εκει ειναι αλλιως . Καθαρίζουμε διαφορετικα κ στατιστικά συμβαίνουν πολυ λιγότερες κλοπές ανα 100.000 κάτοικους

εδω ειναι χαος , πας για καφε ή στη σχολή σου ή στην εργασια κ το μηχανάκι κάνει φτερά


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
εγω ελεγα για το σπιτι,για εξω εχω μαζει το λουκετο δισκοφρενου και φροντιζω να την βλεπω,ασφαλεια κλοπης ναι αξιζει ,τα 440 ειναι το χρονο?
 

rantanplan

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Μαλκότση
Θα ψάξω για τα λουκέτα που μου είπατε , αν και ενας κλειδαράς μου ειπε οτι αυτα με τον συναγερμό ειναι προβληματικά
Tο έχω 2 χρόνια χωρίς κανένα θέμα, τα μείον του είναι βαρύ, και ακριβό, αλλά πιστεύω αξίζει.
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
εγω ελεγα για το σπιτι,για εξω εχω μαζει το λουκετο δισκοφρενου και φροντιζω να την βλεπω,ασφαλεια κλοπης ναι αξιζει ,τα 440 ειναι το χρονο?
Ναι φιλε μου πάρε ομως την AIG

Η ιντεραμερικαν ζητήσε 720 ευρω το έτος


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Εγώ πήρα από τον Θάνο Tripper.gr μια ηλεκτρονική κλειδαριά με συναγερμό και ανιχνευτή κίνησης που κάπως δυσκολεύει το όλο εγχείρημα (δεν λέω πως το αποτρέπει 100%). Και αυτό γιατί όποια κίνηση και να κάνεις με τροχό θα προκαλέσει κάποια μετακίνηση της κλειδαριάς η οποία με τη σειρά της θα προκαλέσει τον ήχο του συναγερμού, έστω για κάποια λίγα δευτερόλεπτα μέχρι να τον εξουδετερώσουν.

Το ριχνουν αφρο πολυουρεθανης και το φιμωνουν κι αυτο.
Δυστυχως η μονη λυση ,η ασφαλεια κλοπης
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Ή βρεγμενη πετσετα.

440 το χρονο με κλοπης ειναι πολυ λιγα ή κανω λαθος;
 

antonis_dov

Μέλος
Περιοχή
Δάφνη
Όνομα
Αντωνης
Μοτό
Yamaha Tenere 700 2021
Το ποσο της ασφαλειας εξαρταται απο την αξια της μηχανης..
πχ για μοτοσυκλετα αξιας 12000€ η ασφαλεια (AIG) κοστιζει στο συνολο 490€ το εξαμηνο με ολες τις παροχες και της κλοπης με αποζημιωση το 75% της αξιας σε περιπτωση που κανει φτερα η μοτο.
Εμενα παντως μετα την 2η απωλεια που ειχα σε μοτο, η ασφαλεια κλοπης ειναι μονοδρομος και βαζω και κανα λουκετο..
 
Top Bottom