ΚΤΜ 690 R.....πως το στρώνεις το θεριο!

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Παρασκευη μεσημερακι.....κουδουναει το κινητο και απο την αλλη ειναι αυτος ο Μητσος ο dtz
Kωστα δεν αντεχω, πρεπει να ξεκινησω το στρωσιμο στο 690, πρεπει να παμε μια κοντινη την Κυριακη.
Βρε μητσακο, θα εχει χιονια, αρκουδες, γρνια.....που να τρεχουμε με τα ψηλοτακουνα??
Επειδη ειναι καλο παιντι, δεν ηθελα να του χαλασω το ονειρο και Κυριακη πρωι ραντεβου Σκαραμαγκα...με σκοπο να μπουμε απο Τιταν προς Ορος Πατερα Γερανεια και τα ρεστα.
Φυσικα η διαδρομη δεν εγινε ποτε, πρωτον γιατι το χιονι ηταν πολυ και δευτερον δεν θελαμε να κουρασουμε το 690 στα πρωτα του βηματα, αφου δεν ειχε προλαβει ο Μητσος να βαλει τακουνια
Αφου καναμε το πρωτο κομματι του Τιτανα, στα πρωτα μετρα προς ορος Πατερα, δεν περνουσε με τιποτα
Βρεθηκαμε Οινοη προς Οσιο Μελετη, για να βγουμε Σκουρτα....φαγαμε και εκει μια χιονοπορτα, αλλα ετσι και αλλιως ο σκοπος μας ηταν να αρχισει να γραφει χλμ το θεριο.

Μητσο σου ευχομαι και απο εδω να το χαρεις , οπως εχεις χαρει ολα σου τα μηχανακια
Το 690 ειναι ερωτευσιμο , οπως θα δειτε στις φωτο και ειναι το πρωτο 690 R που κυκλοφορει στην χωρα μας
Ουτε οι δημοσιογαφοι δεν εχουν παραλαβει 690 για τεστ
Μετα το στρωσιμο και με τα καταλληλα λαστιχα, θα κλαψουν μανουλες

 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ψηθηκε

Το στρωσε....για τα καλά... :p
Μητσάρα dtz να το χαρείς το εργαλείο...!
(Να πω την αλήθεια εκεί που μετρούσε πιστονιές στο χιόνι ο Γκάντι νόμιζα ότι θα άρχιζε να σκορπάει κοκοράκια...:roflmao:)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Το στρωσε....για τα καλά... :p
Μητσάρα dtz να το χαρείς το εργαλείο...!
(Να πω την αλήθεια εκεί που μετρούσε πιστονιές στο χιόνι ο Γκάντι νόμιζα ότι θα άρχιζε να σκορπάει κοκοράκια...:roflmao:)
Ο Γκαντι απο οτι καταλαβες θα ειναι παντα εκει γυρω απο τα πορτοκαλι θερια......αβιαστα
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ο Γκαντι απο οτι καταλαβες θα ειναι παντα εκει γυρω απο τα πορτοκαλι θερια......αβιαστα
...έτοιμος να τον σύρουν με πορτοκαλί ιμάντα όταν χρειαστεί...:inlove:
 

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
ρε φίλε τι φωτορεπορτάζ τρελό έκανες ... :roflmao:
η αλήθεια είναι δεν το πολυφχαριστηθήκαμε σήμερα, γιατί είχε παγώσει το χιόνι, και τα Mitas δεν ...
Το ψιλοπεριμέναμε, ότι θα είχε παντού χιόνι, τουλάχιστον δεν κάτσαμε σπίτι ... :)
Με εψησες πάντως ... θα κάνω μια ερευνα για το Dunlop, γιατί το βλέπω ενδιαφέρον !
Ελπίζω να μείνει "μεταξύ" μας το θέμα, γιατί κάτι μου λέει θα την χάσω την εγγυηση ... :ha
 
Τελευταία επεξεργασία:

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Με εψησες πάντως ... θα κάνω μια ερευνα για το Dunlop, γιατί το βλέπω ενδιαφέρον !
συγχαρητήρια για το 690 και να το ευχαριστηθείς!!

τα Dunlop D606 δυστυχώς δεν βγαίνει σε 140/80-18 αλλά σε 130/90-18
από κατόχους 701 έχω διαβάσει ότι μπαίνει αλλά καταλαβαίνεις τη διαφορά
 
Reactions: dtz

BillyGs

Μέλος
Περιοχή
Lagonisi
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
R 1200 GS
Πανέμορφο το πορτοκαλί!!! Καλοτάξιδο και απροβλημάτιστο να είναι Δημήτρη.. Κώστα ωραία παρουσίαση!
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
ρε φίλε τι φωτορεπορτάζ τρελό έκανες ... :roflmao:
η αλήθεια είναι δεν το πολυφχαριστηθήκαμε σήμερα, γιατί είχε παγώσει το χιόνι, και τα Mitas δεν ...
Το ψιλοπεριμέναμε, ότι θα είχε παντού χιόνι, τουλάχιστον δεν κάτσαμε σπίτι ... :)
Με εψησες πάντως ... θα κάνω μια ερευνα για το Dunlop, γιατί το βλέπω ενδιαφέρον !
Ελπίζω να μείνει "μεταξύ" μας το θέμα, γιατί κάτι μου λέει θα την χάσω την εγγυηση ... :ha
Moon@RRos το 690.:inlove:
Να (που θα) το χαρείς Μήτσε.:ok:

Michelin Tracker Μήτσε ,δες τα.;) (110 € Ε-Π Φορεμένα)

Αν πας σε DUNLOP Front->D606(90-90-21) / Rear->D908RR (140/80/18)

Οταν βγάλεις τα Μιtas ,κι αν δεν τα θες για καβάτζα ,τα θέλω φίλε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
Moon@RRos το 690.:inlove:
Να (που θα) το χαρείς Μήτσε.:ok:

Michelin Tracker Μήτσε ,δες τα.;) (110 € Ε-Π Φορεμένα)

Αν πας σε DUNLOP Front->D606(90-90-21) / Rear->D908RR (140/80/18)

Οταν βγάλεις τα Μιtas ,κι αν δεν τα θες για καβάτζα ,τα θέλω φίλε.
ευχαριστώ πολύ φίλε !

τα Mitas σκεφτομαι να τα κρατήσω, για κανένα TROFY, και γενικά στα στεγνά τα κάνουν όλα (και δεν σιχαίνονται ...)
τα Tracker μου προτεινε και ο Κουζής, και το σκέφτομαι να τα δοκιμάσω, αν και όταν στρωθεί το μηχανάκι,
δεν τα βλέπω να έχουν και πολύ ζωή ... :ha
 

spyg

Μέλος
Περιοχή
Χολαργός
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
701 Enduro
ευχαριστώ πολύ φίλε !

τα Mitas σκεφτομαι να τα κρατήσω, για κανένα TROFY, και γενικά στα στεγνά τα κάνουν όλα (και δεν σιχαίνονται ...)
τα Tracker μου προτεινε και ο Κουζής, και το σκέφτομαι να τα δοκιμάσω, αν και όταν στρωθεί το μηχανάκι,
δεν τα βλέπω να έχουν και πολύ ζωή ... :ha
Τα Tracker τα φοράω στο 701 και δουλεύουν όπως τα περιμένεις. Εξαιρετικά στο χώμα , προβλέψιμα και με πολύ καλό κράτημα κυρίως στο στεγνό. Στην άσφαλτο δεν τα πιέζω εννοείται αλλά επικίνδυνα δεν είναι. Απλά κάνουν αρκετό θόρυβο και δεν σε προδιαθέτουν να πας πάνω από 110-120.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
συγχαρητήρια για το 690 και να το ευχαριστηθείς!!

τα Dunlop D606 δυστυχώς δεν βγαίνει σε 140/80-18 αλλά σε 130/90-18
από κατόχους 701 έχω διαβάσει ότι μπαίνει αλλά καταλαβαίνεις τη διαφορά
Σχεδόν το ίδιο είναι Γιώργο και για πίσω είναι γαμώ τα ελαστικά.


Τη διαφορά δε νομίζω να τη καταλαβαίνουν από την αλλαγή διάστασης. Έχει ωραίο και ψηλό τακούνι και αντέχει και στο χρόνο.
 
Top Bottom