ΚΤΜ 950/990 (Προβλήματα - Λύσεις - Service - Μόντες - Αναβαθμίσεις)

dorso

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
990 adventure s
Δε ξερω αν κάνουν δουλειά, αλλά εντάξει δε πρόκειται για πολιτικό που λεμε μοτέρ, οπότε θα παίζουν και τέτοιες χαζομαρουλες, αλλάζεις φλάντζα και εισαι οκ
Η πίεση που δέχεται η κάτω φλάντζα και η θερμοκρασία σε σχέση με την πάνω είναι πολύ μικρότερη..Για αυτό λέω μήπως κάνει δουλειά..
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Η πίεση που δέχεται η κάτω φλάντζα και η θερμοκρασία σε σχέση με την πάνω είναι πολύ μικρότερη..Για αυτό λέω μήπως κάνει δουλειά..
Βρε κατάλαβα το σκεπτικό σου, απλα δε τα εμπιστεύομαι εγω αυτα και δε θα ασχολούμουν,μπορεί εννοείται να κάνω και λάθος.
Προσωπικά θα άλλαζα φλάντζα να σώσω
 

dorso

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
990 adventure s
Βρε κατάλαβα το σκεπτικό σου, απλα δε τα εμπιστεύομαι εγω αυτα και δε θα ασχολούμουν,μπορεί εννοείται να κάνω και λάθος.
Προσωπικά θα άλλαζα φλάντζα να σώσω
Ούτε εγώ τα εμπιστεύομαι,αλλά μήπως κάνουμε λάθος,η τεχνολογία έχει προχωρήσει..Κ στο κάτω κάτω μια δοκιμή είναι, εξάλλου από κάτω φλάντζα δεν μπορείς να μείνεις..
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Σε δυο μάστορες που πήγα μου είπαν ότι για τον πίσω κύλινδρο πρέπει να κατέβει όλο το μοτέρ.και είναι δυστηχως πολλά τα εργατικά που μου ζητάνε.μηπως να κάνω και ελατήρια πιστονιων;
46000 χλμ ειναι πολυ λιγα για ελατηρια
 

Lefterakis

Μέλος
Όνομα
Λευτερης
Μοτό
Tiger 1050
Οποτε να αλλάξω μόνο φλατζα.ουτε ελατήρια βαλβίδων η τσιμουχακια ούτε τίποτα; Επίσης να μην κάνω και τον μπροστά να είμαι σίγουρος ότι δεν θα γίνει τίποτα;
 
Τελευταία επεξεργασία:

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Οποτε να αλλάξω μόνο φλατζα.ουτε ελατήρια βαλβίδων η τσιμουχακια ούτε τίποτα; Επίσης να μην κάνω και τον μπροστά να είμαι σίγουρος ότι δεν θα γίνει τίποτα;
αν δεν εχει αλλαξει τον αισθητηρα πιεσης λαδιου,αλλαξε τον ..πανω στον μπροστα κυλιδρο ειναι...
την εχεις τσεκαρει στανταρ τη διαρροη οτι ειναι απ κει ετσι?
 

Xorikos

Μέλος
Όνομα
Xorikos
Μοτό
Ktm adventure 950
Καλησπέρα παιδιά,smt 990 με αλλαγμένο αισθητήρα πίεσης λαδιού πριν ένα μήνα κι αλλαγμένη φλάντζα πίσω κυλίνδρου,φαίνεται διαρροή που ξεκινάει από ψηλά από το τρίγωνο τσιμουχακι που βγαίνει από τα πηνια,έχετε ακούσει ξανά κάτι ανάλογο;
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Καλησπέρα παιδιά,smt 990 με αλλαγμένο αισθητήρα πίεσης λαδιού πριν ένα μήνα κι αλλαγμένη φλάντζα πίσω κυλίνδρου,φαίνεται διαρροή που ξεκινάει από ψηλά από το τρίγωνο τσιμουχακι που βγαίνει από τα πηνια,έχετε ακούσει ξανά κάτι ανάλογο;
Μου το έχει αναφέρει εξουσιοδοτημένο συνεργείο σαν πιθανό σημείο διαρροής και υπάρχουν αρκετές αναφορές στο internet για παρόμοια περιστατικά.

https://www.advrider.com/f/threads/oil-leak-from-stator-cover.780491/

https://www.ktmforum.co.uk/threads/oil-leak-from-wires-coming-out-of-stator.80406/

 

Xorikos

Μέλος
Όνομα
Xorikos
Μοτό
Ktm adventure 950
η μαλακια είναι ότι δεν υπάρχει ως ανταλλακτικό,όποτε παίζουμε με φλατζοκολλα;
 
Top Bottom