ΚΤΜ 950/990 (Προβλήματα - Λύσεις - Service - Μόντες - Αναβαθμίσεις)

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Ε όχι έτσι, σόρι.
Ο πούμπα χρησιμοποιεί την πιο εύκολη από τις λύσεις που δίνουν τα μάνιουαλ αποσυντονισμού δημόσιας συζήτησης. Όταν δεν έχεις να πεις κάτι επί της ουσίας, επιθέσου στον συνομιλητή. Θα τον αναγκάσεις να απαντήσει στην επίθεση για να μην μείνει η εντύπωση ότι είναι αληθής και θα χαθεί η ουσία.


Ο τρόπος με τον οποίο ξεκινάει το ποστ που παρέθεσε ο κ0κ0ς (θα δω αν χωράει βίδα) απλά αποδεικνύει ότι ο ισχυρισμός "μιά φορά στα 18 χρόνια" είναι ψευδής, το ότι μόνο ένα από τα τέσσερα φλας είναι της σωστής πλευράς που και αυτό ήταν κομμένο και κολλημένο δείχνει ότι δεν είναι εκ κατασκευής τοποθετημένα αυτά, χωρίς φυσικά να γνωρίζει κανείς την ηλικία τους.

Αυτό με τον λύκο καλά κρατεί, το έκανε στο προφίλ του Βαγιανέλη φέτος. Χαίρομαι που ακόμα ένας (τουλάχιστον) βλέπει την "άλλη πλευρά" και δεν νιώθω τόσο παράλογος στην τοποθεσία σπίτι μου. Εντελώς άκυρο παράδειγμα και αυτό, εκτός αν φέτος μετά το γκούτσι του χαρίσουν και ντούκο και αρχίσει τα "ω τι χάναμε τόσα χρόνια" αλλά μόνο για τα κλασικά.

Ο πουμπα δεν ασχολειται με μανουαλ αποσυντονισμου της δημοσιας συζητησης, γιατι αυτα ειναι για πολιτικους, δημοσιογραφους, και για οσους ενδιαφερουν αυτοι οι επαγγελματικοι κλαδοι. Δε σκοπευει να βαλει για προεδρος εδω μεσα εξαλλου. Και εδω που τα λεμε στην ουσια μαλλον και τα εχει πει ολα, και τα εχει γραψει ολα σο φαρ.

Ο πουμπα ειπε απλα αυτο που βλεπει, νιωθει στην τοποθεσια advride, και αισθανεται πως τον νιωθουν και αλλοι κιολας. Δεν βλεπει πουθενα επιθεση εδω που τα λεμε, και ας φαινεται ετσι.


[ανοιγει παρενθεση/] Οσο για το λυκο, αυτο που ειπα παραπανω ειναι τρου στορι, τα πραγματα εγιναν οπως τα ειπα, το μπαν το εφαγε, μετα αρχισε να λεει για ελευθερια του λογου, δημοκρατια, δικαιωματα στα γραπτα στο ιντερνετ (χαχαχαχαχα) και τωρα στο καναλι του, κανει ακριβως αυτα που εκραζε. Οπως ειπα ομως, το μαγαζι φερνει χρημα, φερνει μηχανακια τσαμπε απο κοροιδα και η φαση πουλαω φυκια για μεταξωτες κορδελες καλα κρατει, οι χρησιμοι ηλιθιοι εκει εξω ειναι πολλοι. [κλεινει παρενθεση]
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Για την παρένθεση δεν σε αμφισβητώ, ίσα ίσα που ενδιαφέρον έχει χωρίς να κολλάει στο παρόν.

Δεκτή και η άποψή σου για το ότι το παρατράβηξα. Τα "θεία στο Σικάγο" "50άρης 150 κιλών" κλπ ε είναι προσωπικά και δεν έχουν να κάνουν ούτε με το μηχανάκι ούτε με τις ανύπαρκτες ικανότητές μου γενικότερα. Για την θεία του Κέρουακ δεν λέτε τίποτα που τον ξελάσπωνε ένα 50ρικο την φορά, απλά θαυμάζετε το έπος κλασικής λογοτεχνίας On the road, αυτοί είστε.
 

rock n rolla_990

Κόπανος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Ζ
Μοτό
GS χιλιαδιακοσα
Piaggio Beverly
Vespa PX200E
[ανοιγει παρενθεση/] Οσο για το λυκο, αυτο που ειπα παραπανω ειναι τρου στορι, τα πραγματα εγιναν οπως τα ειπα, το μπαν το εφαγε, μετα αρχισε να λεει για ελευθερια του λογου, δημοκρατια, δικαιωματα στα γραπτα στο ιντερνετ (χαχαχαχαχα) και τωρα στο καναλι του, κανει ακριβως αυτα που εκραζε. Οπως ειπα ομως, το μαγαζι φερνει χρημα, φερνει μηχανακια τσαμπε απο κοροιδα και η φαση πουλαω φυκια για μεταξωτες κορδελες καλα κρατει, οι χρησιμοι ηλιθιοι εκει εξω ειναι πολλοι. [κλεινει παρενθεση]
Επιβεβαιωνω το παραπανω. Ειναι απιστευτο ποσα "κοροιδα" τον εχουν για θεο.
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Βαθιά Κίνα αύριο το πρωί 7 ευρώ το ζευγάρι, αν δεν το κολλήσω με ταινία και φύγω βόλτα αφού αφήσω την μικρή στο σχολείο.

Η πιο σοφή σκέψη είναι να μην αφήνεις απωθημένα.
30 ευρό το ζευγάρι αντιπροσωπεία

Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
30 ευρό το ζευγάρι αντιπροσωπεία

Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αύριο κατεβαίνω Αθήνα έτσι και αλλιώς για άλλη δουλειά και θα περάσω από την Δέλτα να ρωτήσω γιατί το κεντρικό που είναι σχετικά κοντά μου δεν έχει ανταλλακτικά. Τα είχα δει 24 το ένα στον Μάκινα-παρτς, εννοούσε ζευγάρι και δεν το κατάλαβα πιθανώς (έλεγε front left/rear right); Θα το ξαναδώ, άλλο να στείλω τηλεγράφημα στην θεία "στείλε 50 ευρώ για φλας" και άλλο "μήπως έχετε ένα κατοστάρικο;". Ευχαριστώ πολύ, ευκαιρία να παραγγείλω και το σωστό καλώδιο πίσω πλεξούδας και να ρωτήσω για πίσω δισκόπλακα. Η κλέμα κάνει μιά χαρά δουλειά και δεν φαίνεται αλλά με χαλάει που το ξέρω και ας είναι "καλύτερο" από φισάκια.
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Αύριο κατεβαίνω Αθήνα έτσι και αλλιώς για άλλη δουλειά και θα περάσω από την Δέλτα να ρωτήσω γιατί το κεντρικό που είναι σχετικά κοντά μου δεν έχει ανταλλακτικά. Τα είχα δει 24 το ένα στον Μάκινα-παρτς, εννοούσε ζευγάρι και δεν το κατάλαβα πιθανώς (έλεγε front left/rear right); Θα το ξαναδώ, άλλο να στείλω τηλεγράφημα στην θεία "στείλε 50 ευρώ για φλας" και άλλο "μήπως έχετε ένα κατοστάρικο;". Ευχαριστώ πολύ, ευκαιρία να παραγγείλω και το σωστό καλώδιο πίσω πλεξούδας και να ρωτήσω για πίσω δισκόπλακα. Η κλέμα κάνει μιά χαρά δουλειά και δεν φαίνεται αλλά με χαλάει που το ξέρω και ας είναι "καλύτερο" από φισάκια.
Αν κατέβεις Αθηνα με το Χ απο Αγ Στεφανο χωρις διοδια και μεχρι 100χλμ/ωρα, θα σου ερθουν τσαμπα και θα σου μεινουν και 82€ απ της θειάς!!
;) :ok:
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αν κατέβεις Αθηνα με το Χ απο Αγ Στεφανο χωρις διοδια και μεχρι 100χλμ/ωρα, θα σου ερθουν τσαμπα και θα σου μεινουν και 82€ απ της θειάς!!
;):ok:
Επειδή η θεία είναι με τις μέρες της, το Χ κατέθεσε πινακίδες (ηλεκτρονικά) και θα αναληφθούν τον επόμενο μήνα με τρίμηνη ασφάλεια, γιατί αν οι ανεύθυνοι φωστήρες μας ξανακλείσουν το φθινόπωρο δεν θα πληρώνω πάλι οχήματα για να απαγορεύεται να πάνε οπουδήποτε. Δεν είναι επαρκής διαμαρτυρία έναντι στο αποδεδειγμένα αποτυχημένο σύστημα λοκντάουν, αλλά είναι έστω μιά μικρή αντίδραση.

Διόδια από Άγιο Στέφανο δεν έχει αλλά θα μπουν γιατί έχουν υπογραφεί οι συμβάσεις, αντιδρούν οι αχ-άριστοι κάτοικοι της χώρας όμως και δεν προχωράει μέχρι στιγμής το θε-άριστο έργο.
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Επειδή η θεία είναι με τις μέρες της, το Χ κατέθεσε πινακίδες (ηλεκτρονικά) και θα αναληφθούν τον επόμενο μήνα με τρίμηνη ασφάλεια, γιατί αν οι ανεύθυνοι φωστήρες μας ξανακλείσουν το φθινόπωρο δεν θα πληρώνω πάλι οχήματα για να απαγορεύεται να πάνε οπουδήποτε. Δεν είναι επαρκής διαμαρτυρία έναντι στο αποδεδειγμένα αποτυχημένο σύστημα λοκντάουν, αλλά είναι έστω μιά μικρή αντίδραση.

Διόδια από Άγιο Στέφανο δεν έχει αλλά θα μπουν γιατί έχουν υπογραφεί οι συμβάσεις, αντιδρούν οι αχ-άριστοι κάτοικοι της χώρας όμως και δεν προχωράει μέχρι στιγμής το θε-άριστο έργο.
Να στα παρω εγω, με το παπι?
:laugh:
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Για την παρένθεση δεν σε αμφισβητώ, ίσα ίσα που ενδιαφέρον έχει χωρίς να κολλάει στο παρόν.

Δεκτή και η άποψή σου για το ότι το παρατράβηξα. Τα "θεία στο Σικάγο" "50άρης 150 κιλών" κλπ ε είναι προσωπικά και δεν έχουν να κάνουν ούτε με το μηχανάκι ούτε με τις ανύπαρκτες ικανότητές μου γενικότερα. Για την θεία του Κέρουακ δεν λέτε τίποτα που τον ξελάσπωνε ένα 50ρικο την φορά, απλά θαυμάζετε το έπος κλασικής λογοτεχνίας On the road, αυτοί είστε.

Οταν απανταω, συνηθως ξερναω κειμενο, οποτε ειναι σχετικα αφιλτραριστο, με ορθογραφικα (που απεχθανομαι και αντιπαθω) και σπανιως, προβληματα σε περιεχομενο η κακως εκφρασμενα πραγματα. Αλλα αυτα συμβαινουν οταν γραφεις 500 λεξεις σε 3 λεπτα, και συνηθως ξανακανω ενα περασμα αφου ποσταριστει, και διορθωνω αντιστοιχως. Το θεια απο το Σικαγο, το θεωρω χιουμοριστικο, το 50αρης 150 κιλων ηταν γενικοτητα, μιας και πλεον η βιομηχανια απευθυνεται σε τετοιο κοινο, γι αυτο και πουλανε οι καναπεδες με ροδες που κανουν 30 χιλιαρικα για 50αρηδες με κριση μεσης ηλικιας που μπορουν να αγορασουν, μιας και αυτο το μοντελο ειναι τελικα πιο επικερδες. Πριν μια 10ετια, τα 1000αρια sbk ειχαν 13 χιλιαρικα πριν απο τις προσφορες, πουλαγαν σα ζεστο ψωμι, και το κοινο ηταν 25-35 καβλωμενοι αναβατες.

Ο συνειρμος εγινε ετσι, το κομματι γραφτηκε, και στην μετεπειτα αναγνωση επεσε διορθωση, πριν καν απαντησεις ειχε σβηστει, οποτε υπεθεσα πως δεν το ειχες δει κιολας, διοτι αλλιως το σκεφτηκα, αλλιως φανηκε (το καταλαβα και εγω οτι φαινοταν ασχημο) και σβηστηκε (οπως ειπα, θεωρητικα πριν το δεις, αλλα το το ειδες). Αλλα αμα εχεις θεια στο σικαγο πες το να γλιτωσουμε κανα τελωνειο.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Συγγενείς υπάρχουν αλλά μικρές επαφές, φτιάχνουν εξαιρετική σοκολάτα την οποία έφερνε όντως ο θείος όταν ήμουν παιδί.

Δεν παρεξηγώ, γέλασα πάρα πολύ (με ξύπνησε ο ηλίθιος σκύλος που ούρλιαζε και δεν μπορούσα να ξανακοιμηθώ, ενάντια σε κάθε συμβουλή ειδικού για τον ύπνο έπιασα οθόνη), αλλά πιθανολογώ δεν φαίνεται έτσι σε όλους.

Και με συγχωρείς που σε έφερα σε τέτοια κατάσταση, αλήθεια.
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Συγγενείς υπάρχουν αλλά μικρές επαφές, φτιάχνουν εξαιρετική σοκολάτα την οποία έφερνε όντως ο θείος όταν ήμουν παιδί.

Δεν παρεξηγώ, γέλασα πάρα πολύ (με ξύπνησε ο ηλίθιος σκύλος που ούρλιαζε και δεν μπορούσα να ξανακοιμηθώ, ενάντια σε κάθε συμβουλή ειδικού για τον ύπνο έπιασα οθόνη), αλλά πιθανολογώ δεν φαίνεται έτσι σε όλους.

Και με συγχωρείς που σε έφερα σε τέτοια κατάσταση, αλήθεια.
Δεν ηρθα σε καμμια περιπτωση σε περιεργη κατασταση, και προφανως δεν περιμενω, ουτε θελω, να γινουμε αμερικανικο φορουμ που οτιδηποτε ασχετο θα φευγει. Αλλα οπως ειπα, υπερβολικο τραβηγμα, ουσιαστικα σε επιπεδο τρολιας και πολυ επιμονο, τελικα καταληγει να γαμαει θρεντ, ενοτητες, φορουμ, κοσμο που ξενερωνει και φευγει, και κατανταει κουραστικο στην τελικη. Παραδειγματα τετοια εχω δυστυχως πολλα, η περιπτωση του λυκου ηταν ενα απο αυτα.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Toυ Μακινα ειναι ενα το τεμαχιο, και παει διαγωνια ΜΑ=ΠΔ, ΜΔ=ΠΑ, γιατι εχει μια τρυπουλα απο την κατω μερια το τζαμακι υποτιθεται για εξαερισμο της υγρασιας.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
το "μαμά" τάνκμπαγκ είναι της προκοπής;

Δεν θελω να υπονοησω τιποτις για την ομοιοτητα αλλα εγω αυτο εχω και για τα μισα λεφτα ειμαι τριπλα ευχαριστημενος.

 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
το "μαμά" τάνκμπαγκ είναι της προκοπής;


συλλεκτικό είναι κι αυτό όπως το 950/990.
έχει καταργηθεί το συγκεκριμένο τανκμπαγκ απο το 2012 αν θυμάμαι καλά. Θα είχε πλάκα να το παραγγείλεις απλά για να δούμε τι θα σου στείλουν.

edit: το έψαξα, αυτό θα παραλάβεις:
έχουν αφήσει παλιά φωτο στο σαϊτ τους

 
Τελευταία επεξεργασία:

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Eχει βγει καινουριο με κωδικο 75012919100

 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
αντε μιας και πιασαμε το θεμα ανεσης και βασανιστηριων




Φαρδουλοι ραλλιι μαρσπιεδες, χαμηλωμενοι κατα 3εκ, inox 8mm για οσους αρεσκονται σε τουμπιδια. Ειναι αρκετα μεγαλοι (μη συγκρινετε με το χερι μου, ειναι σχεδον 4χλ) και 3εκ κανουν μεγαλη διαφορα (ολοι το ξερουν αυτο). Σε αρκετα καλη τιμη κιολας, δεδομενου τι παιρνεις

απλικαμπλε σε ολα τα κατεμια
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Δωστε μου ενα 950 για καμια βδομαδα να σας πω αν ειναι ανετο γιατι δεν θυμαμαι..
Mία βόλτα και πωλητήριο όπως έκανες με το Χ; :p


pumba ο Μπόσλεϊ;
 
Top Bottom