ΚΤΜ 950/990 (Προβλήματα - Λύσεις - Service - Μόντες - Αναβαθμίσεις)

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Λοιπόν... Μίλησα με τον Νταή σήμερα, είπε ότι υπάρχει αυτό στα 90 ευρώ LED indicator kit

Και θα παραγγελθεί, εννοείται πρέπει να πάω από εκεί να δώσω τουλάχιστον μιά προκαταβολή.
Προσφορά σε φλας δεν υπάρχει, τουλάχιστον όχι τώρα.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Λοιπόν... Μίλησα με τον Νταή σήμερα, είπε ότι υπάρχει αυτό στα 90 ευρώ LED indicator kit

Και θα παραγγελθεί, εννοείται πρέπει να πάω από εκεί να δώσω τουλάχιστον μιά προκαταβολή.
Προσφορά σε φλας δεν υπάρχει, τουλάχιστον όχι τώρα.
Πρόκειται να παραγγειλω αμεσα απο βερσαντ, εχω 10% εκπτωση , σε ενδιαφερει?
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ναι


Το κιτ το δίνει και για 990 άρα τα φισάκια πίσω είναι σωστά, το έξτρα καλώδιο που δείχνει άραγε είναι για τα μπροστινά ή θα χρειαστεί αυτό Χ2; FLASHER CABLE FRONT 03
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R

αυτα μοιαζουν αρκετα παντως σε τιμη 1/10
Αυτά με τιμή 14 ευρώ η τετράδα τα έχει το τοπικό στον Άγιο Στέφανο και τα έχω βάλει στο Challenge, δουλεύουν προφανώς, δεν είναι τα πιο λαμπρά αστέρια αλλά για το κόστος τους δεν παραπονιέμαι καθόλου.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s

αυτα μοιαζουν αρκετα παντως σε τιμη 1/10
Αυτα απο Κινα διαβαζω εξω δε φωτανε ουτε για καντηλια.
Ναι


Το κιτ το δίνει και για 990 άρα τα φισάκια πίσω είναι σωστά, το έξτρα καλώδιο που δείχνει άραγε είναι για τα μπροστινά ή θα χρειαστεί αυτό Χ2; FLASHER CABLE FRONT 03
Το κιτακι αυτο βλεπω ερχεται φουλ κομπλε με φλασερ για LED
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ναι απλά το 950 και το 990 έχουν άλλα φισάκια, για αυτό δίνει άλλο κωδικό flasher cable. Στα 990 θα μπαίνει κουτί.
Και αυτό είναι το ερωτηματικό για το τι είναι το καλώδιο στο σετ που βλέπω.
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Αυτα απο Κινα διαβαζω εξω δε φωτανε ουτε για καντηλια.

Το κιτακι αυτο βλεπω ερχεται φουλ κομπλε με φλασερ για LED

δεν εχω βαλει ποτε λεντακια απο κινα οποτε δεν ξερω, αλλα η τιμη ειναι για γελια οποτε και να τα αφησεις στην ακρη δεν εγινε κατι

Ναι απλά το 950 και το 990 έχουν άλλα φισάκια, για αυτό δίνει άλλο κωδικό flasher cable. Στα 990 θα μπαίνει κουτί.
Και αυτό είναι το ερωτηματικό για το τι είναι το καλώδιο στο σετ που βλέπω.
Τα φυσακια γενικα αλλαζουν ευκολα, δεν ειναι ιδιαιτερο προβλημα.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Tι φισακια εχει το 950?

Το flasher cable βλεπω οτι ειναι στο parts fiche του 950, φεύγει απο φλασερ και μοιραζει στα φλας, απο φισα γινεται 2 καλωδια
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Tι φισακια εχει το 950?

Το flasher cable βλεπω οτι ειναι στο parts fiche του 950, φεύγει απο φλασερ και μοιραζει στα φλας, απο φισα γινεται 2 καλωδια
Απλο ασπρο φυσακι εχει, τωρα διαστασεις η κωδικο δεν εχω ιδεα.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R



Λογικά όπως το βλέπω πάει το ένα φλας επάνω στο καλώδιο του φλασερ και το άλλο με προέκταση απέναντι;

Αν και η λύση γνωστή, λύσε το μπροστινό να δεις :p
 
Τελευταία επεξεργασία:

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Tamiya ειναι? Μια κανη τετράγωνη και η αλλη στρογγυλη?
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade




Αν και η λύση γνωστή, λύσε το μπροστινό να δεις :p

Ειπαμε μη μας ζαλιζεις, τι δε καταλαβαινεις, αφου μπηκες στο νοημα :p

Και μιας και μπηκες βγαλε και τα μπροστινα να δεις τι οργια εχουν γινει εκει μεσα, και αμα κολλανε βεβαιωσε οτι οι τιμονοπλακες ειναι σωστα σφιγμενες γιατι αμα τις παρασφιξεις παραμορφωνουν τα καλαμια και κολλανε.

τωρα αφηνω και αυτο εδω ετσι γιατι κατι μου ηρθε στο ασχετο
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Βρε παιδάκια μην παίζετε με τι φωτιά λέμε :)
Αμυρου αγόρι μου έλα για έναν καφέ Λουτράκι!
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
μλκιες γράφω τόση ώρα. οι κωδικοί flasher cable είναι ίδιοι. (αριθμός 31)


μπορεί να έχει αντικατασταθεί ο κωδικός βέβαια και για αυτό, που είναι λογικό.
Οπότε λογικά: Το φλασέρ μπαίνει στην αριστερή φίσα του Υ καλωδίου της φωτό του κιτ, η δεξιά πάει στο ρεύμα από πλεξούδα και μοιράζει με τα spade connectors μέσω των flasher cables στα φλας.
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Ειπαμε μη μας ζαλιζεις, τι δε καταλαβαινεις, αφου μπηκες στο νοημα :p

Και μιας και μπηκες βγαλε και τα μπροστινα να δεις τι οργια εχουν γινει εκει μεσα, και αμα κολλανε βεβαιωσε οτι οι τιμονοπλακες ειναι σωστα σφιγμενες γιατι αμα τις παρασφιξεις παραμορφωνουν τα καλαμια και κολλανε.

τωρα αφηνω και αυτο εδω ετσι γιατι κατι μου ηρθε στο ασχετο
Στα μπροστινά δεν έχει γίνει κανένα όργιο , η ποσοστητα του λαδιού είναι σωστή (εκτός αν έχει κάπου διαρροη) , οι τιμονοπλακες είναι σωστά δεμένες και με τις σωστές ροπές .
ο κάθε αναβάτης ρυθμίζει της αναρτήσεις με τα δικά του θέλω , το βάρος και την εμπειρία .
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Στα μπροστινά δεν έχει γίνει κανένα όργιο , η ποσοστητα του λαδιού είναι σωστή (εκτός αν έχει κάπου διαρροη) , οι τιμονοπλακες είναι σωστά δεμένες και με τις σωστές ροπές .
ο κάθε αναβάτης ρυθμίζει της αναρτήσεις με τα δικά του θέλω , το βάρος και την εμπειρία .
Παρτα κρανιο ρε, λιωστους!
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
amyroukai εχω φαει ενα κουτι μπισκοτα μιραντα παπαδοπουλου( τοποθετηση προιοντος) και ακομα δεν εχεις βρει φλασακια , να ξερεις θα εβγαζα χερι σε καθε στροφη και δεν θα εβαζα φλας.
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Βρε παιδάκια μην παίζετε με τι φωτιά λέμε :)
Αμυρου αγόρι μου έλα για έναν καφέ Λουτράκι!
Στα μπροστινά δεν έχει γίνει κανένα όργιο , η ποσοστητα του λαδιού είναι σωστή (εκτός αν έχει κάπου διαρροη) , οι τιμονοπλακες είναι σωστά δεμένες και με τις σωστές ροπές .
ο κάθε αναβάτης ρυθμίζει της αναρτήσεις με τα δικά του θέλω , το βάρος και την εμπειρία .

Δεν αντιλεγω, απλα λαθη συμβαινουν, διοτι ανεφερε οτι κολλανε τα καλαμια, στο οποιο μπορει να φταινε πολλα πραγματα. Η σταθμη παντως ευκολα μπορει να γινει λαθος, τα καλαμια κρατανε παντα αερα στα φυσιγγια και μολις δουλεψει λιγο το πηρουνι, η ποσοτητα πεφτει. Ειναι και ο λογος δηλαδη που το 90% των καλαμιων ενω δενονται με την ιδια σταθμη, μολις τα ξαναλυνεις εχουν διαφορα (και μαλιστα μεγαλη πολλες φορες).
 
Top Bottom