ΚΤΜ 950/990 (Προβλήματα - Λύσεις - Service - Μόντες - Αναβαθμίσεις)

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Κάθομαι και σκέφτομαι τώρα που είμαι στην τουαλέτα πώς τι θα ήταν τα 950 990
σταματα να σκεφτεσαι τωραααααα....
δεν θα καταληξεις καπου....
ουτε σε χιλια χρονια...
και ανησυχω για το πως θα σε βρουμε....

 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Στην τουαλέτα δεν είναι να κάθεσαι ώρα :p!!!!Πας, τελειώνεις, φεύγεις.......
εκτος και αν εισαι ο αμπελαλε - αμπεμπαμπλομ Aldebaran ....
τον ειχα ''τσακωσει'' σε ενα troffy την ωρα που πηγαινε για να σκεφτει τι θα κανει με το :mooning:σκατεμ που εχει μπλεξει....

:laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:



 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
εκτος και αν εισαι ο αμπελαλε - αμπεμπαμπλομ Aldebaran ....
τον ειχα ''τσακωσει'' σε ενα troffy την ωρα που πηγαινε για να σκεφτει τι θα κανει με το :mooning:σκατεμ που εχει μπλεξει....

:laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:



εσυ στο troffy τι εκανες... :thinking:
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
εκτος και αν εισαι ο αμπελαλε - αμπεμπαμπλομ Aldebaran ....
τον ειχα ''τσακωσει'' σε ενα troffy την ωρα που πηγαινε για να σκεφτει τι θα κανει με το :mooning:σκατεμ που εχει μπλεξει....

:laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:



Ρε παπάροβιτς, κάηκα με την καύτρα του τσιγάρου!!!!!
:ha:ha:ha:ha:ha:ha:ha:ha:ha:ha
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Κάθομαι και σκέφτομαι τώρα που είμαι στην τουαλέτα πώς τι θα ήταν τα 950 990 χωρίς αυτά τα μικρά προβλήματα τα οποία τα συνοδεύουν;

Θα διατηρούσαν την ίδια αίγλη;
Θα σου έδιναν την ίδια ευχαρίστηση;
Θα σε έκαναν καλύτερο μοτοσυκλετιστή;
Θα σου έδιναν μηχανικές γνώσεις;

Θα ήταν απλά βαρετά και ανιαρά μοτοσακά.
Μήπως τελικά είμαστε εμείς αχάριστοι και όχι αυτά ζημιάρικα;;


TYN
Μήπως θες να παίζει και τσόντα στο ράδιο;;;;
[url=https://imgbb.com/][/URL]
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Κάθομαι και σκέφτομαι τώρα που είμαι στην τουαλέτα πώς τι θα ήταν τα 950 990 χωρίς αυτά τα μικρά προβλήματα τα οποία τα συνοδεύουν;

Θα διατηρούσαν την ίδια αίγλη;
Θα σου έδιναν την ίδια ευχαρίστηση;
Θα σε έκαναν καλύτερο μοτοσυκλετιστή;
Θα σου έδιναν μηχανικές γνώσεις;

Θα ήταν απλά βαρετά και ανιαρά μοτοσακά.
Μήπως τελικά είμαστε εμείς αχάριστοι και όχι αυτά ζημιάρικα;;


TYN
Σκέψεις de col!!!
 

akis21

Μέλος
Περιοχή
Χολαργός
Όνομα
Akis
Μοτό
R1200 gs adv
Κάθομαι και σκέφτομαι τώρα που είμαι στην τουαλέτα πώς τι θα ήταν τα 950 990 χωρίς αυτά τα μικρά προβλήματα τα οποία τα συνοδεύουν;

Θα διατηρούσαν την ίδια αίγλη;
Θα σου έδιναν την ίδια ευχαρίστηση;
Θα σε έκαναν καλύτερο μοτοσυκλετιστή;
Θα σου έδιναν μηχανικές γνώσεις;

Θα ήταν απλά βαρετά και ανιαρά μοτοσακά.
Μήπως τελικά είμαστε εμείς αχάριστοι και όχι αυτά ζημιάρικα;;


TYN
Μετά το σύνδρομο στοκχολμης μάλλον έχουμε και το σύνδρομο Mattighofen όπου ο ταλαίπωρος οδηγός ερωτεύεται τα προβλήματα της κτμ
 

parpaul

Μέλος
Όνομα
Παύλος
Μοτό
KTM990 Adventure
Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά, μπορεί κάποιος να μου στείλει μια φώτο απο το που βρίσκεται το ρελέ για τα φλάς στο 990 Adv?
 

b2bstam

Μέλος
Όνομα
matis
Μοτό
???
xt600e
καλησπερα, εκανα και εγω την αλλαγη σε led φλας ! Αυτα που πηρα ομως δεν αναβουν ολοκληρα πχ απο τα 8 led που εχει μεσα το φλασ αναβουν τα 2 , σε αλαρμ αναβουν τα 6! Πριν παω σε led ειχα διαβασει για αλλαγη φλασερ! Ελα ομως που το δικο μου δεν εχει φλασερ διοτι ειναι ενσωματωμένο στο αλαρμ!
ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ?:)
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αν το πρόβλημα είναι απλά η αντίσταση, inline resistors είναι η λύση. Σε άλλο μηχανάκι ανάβουν κανονικά;
 

Husky510

Μέλος
Περιοχή
Νέα Ερυθραία
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 990 SMT
Καλημέρα στο φόρουμ και καλώς σας βρήκα! Πριν ένα μήνα πήρα ένα SMT 990 του 11 με 57500 χλμ. Το πήγα και σε συνεργείο για ένα τσεκ και σέρβις, όλα καλά. Προχθές άρχισε να μου κάνει διακοπές και μερικά σκασίματα στις χαμηλές στροφές, (κάτω από τις 3000) και όταν πήγαινα με σταθερό γκάζι ήταν σα να δίνει και να αφήνει μόνο του. Επίσης ο ήχος στο ρελαντί ήταν λίγο περίεργος, σα να έχανε κάποια καύση που και που. Χθες, του έκανα το 15λεπτο reset. Από τότε χειροτέρεψε και τώρα μέχρι τις 3 δεν ανεβάζει καθόλου εύκολα στροφές και ακούγεται σα να δουλεύει μονοκύλινδρο. Επίσης πρέπει να δίνω αρκετό γκάζι με χρήση του συμπλέκτη για να ξεκινήσει, γιατί αλλιώς σβήνει λόγω έλλειψης δύναμης. Όλα αυτά τα κάνει αφού ζεσταθεί λίγο. Μετά τις 3000, το μηχανάκι πάει σα να μη συμβαίνει τίποτα, όλα καλά. Λες και το κάνει για να πηγαίνω τάπα όλη την ώρα :D Δεν έχω service book του προηγούμενου ιδιοκτήτη και στο σέρβις που έκανα δεν ελέγχθηκαν τα φίλτρα βενζίνης και η τρόμπα, που υποψιάζομαι ότι κάτι τέτοιο είναι. Επίσης φοράει dna stage 3 φίλτρο, akrapovic και power commander V, δεν έχω ιδέα με τι πρόγραμμα, λογικά έχει της akrapovic. Αν έχει κάποιος να δώσει καμία ιδέα μέχρι να το πάω σε συνεργείο γιατί έτυχε 3ημερο κι εγώ έχω αγχωθεί, θα ήταν καλό. Ευχαριστώ πολύ.
 
Top Bottom