ΚΤΜ 950/990 (Προβλήματα - Λύσεις - Service - Μόντες - Αναβαθμίσεις)

apostolos1983

Μέλος
Όνομα
apostolos
Μοτό
ktm adv 990

Spyrious

Μέλος
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
00' TL1000R
22' 701 Enduro

Spyrious

Μέλος
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
00' TL1000R
22' 701 Enduro
Με νευριάζουν στο βάλε βγάλε. Εχω αλλάξει τους σφιγκτήρες με κολιεδες,αλλά και πάλι δεν με βολεύουν και δεν έχει αρκετό μήκος το ρακορ για να σφίξει σίγουρα το σωληνάκι.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ωραία μοντα για κάποιον που φτιάχνει το μηχανάκι μόνος του.
 

apostolos1983

Μέλος
Όνομα
apostolos
Μοτό
ktm adv 990
κατσε γιατι μολις τωρα τα βγαλα και τα εβαλα , όντος το σωληνακι ειναι κοντο και δυσκολευει , εγω χρησιμοποιώ ενα κουβα για σφουγγαρισμα αυτους τους επαγγελματικους (κυρίως στο βάλσιμο) για να πατάει και να μην ειναι στον αέρα άλλα απο τον ταχυσύνδεσμο δεν το ξεκουμπωνεις? που να σφίξει το σωληνάκι ?
υ.π όντως ειναι μανικι παντως.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Spyrious

Μέλος
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
00' TL1000R
22' 701 Enduro
Μήπως εσύ εννοείς τον ταχυσύνδεσμο στο αριστερό ρεζερβουάρ που παει στα σώματα ψεκασμού;
Εγώ αναφέρομαι στις βάνες κάτω κάτω στα ρεζερβουάρ που τα ενώνει το σωληνάκι μεταξύ τους.
Πριν από λίγο το έδεσα και εγώ το μηχανάκι,Έβαλα το power up kit της mwr.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Υπάρχει κάποιο μαγαζί ευρώπη να παραγγείλω ταχυσύνδεσμους για τα ρεζερβουαρ;

Αυτά θέλω

Quick disconnect tank interface
Δε ξέρω αν σου κάνουν. Και αυτά από Αμερική είναι αλλά με εντελώς άλλη τιμή που 99% δε θα περάσει από τελωνείο.

 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Aυτα που ψαχνει ο Σπυρος παιδες ειναι συγκεκριμενα για τα ΚΤΜ LC8, ειναι στην ουσια upgrade για το ιδιο το ρουμπινετο της βενζινης, οχι γενικος ταχυσυνδεσμος.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Aυτα που ψαχνει ο Σπυρος παιδες ειναι συγκεκριμενα για τα ΚΤΜ LC8, ειναι στην ουσια upgrade για το ιδιο το ρουμπινετο της βενζινης, οχι γενικος ταχυσυνδεσμος.
ΟΚ, δεν τα κατέχω τα KTM. Γιαυτό κι έγραψα πως δε ξέρω αν κάνει! :eek:

...είπα μήπως βοηθήσω να γίνει.... μονόδρομος!
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
ΟΚ, δεν τα κατέχω τα KTM. Γιαυτό κι έγραψα πως δε ξέρω αν κάνει! :eek:

...είπα μήπως βοηθήσω να γίνει.... μονόδρομος!
Μην αγχώνεσαι, στο μονόδρομο θα καταλήξουμε όλοι :p:D
Μετά την εμπειρία λύσε δεσε με ΚΤΜ, ο μονόδρομος στο σέρβις θα είναι εργασία νηπιαγωγείου :D
 

denialofservice

Μέλος
Όνομα
Μάριος
Μοτό
990 adventure
Αγαπητοί,
την Τρίτη θα αγοράσω το 990 adv μου του 2008. Θέλω να σας κάνω μερικές ερωτήσεις για δύο πραγματάκια που πρέπει ν αποφασίσω γρήγορα:
  1. Τα κλέβουν πολύ? Θα είμαι σε κλειστό πάρκινγκ αλλά σκέφτομαι ασφάλεια κλοπής. Διπλασιάζονται τα ασφάλιστρα έτσι... Έχει συναγερμό.
  2. Θέλει άμεσα λάστιχα. Θα παίξω 98% άσφαλτο και 2% χώμα για παραλία :) δεν καταλαβαίνω καμμία διαφορά σε γόμες, θερμοκρασίες τετραγωνισμούς, στρογγυλοποιήσεις. έχω καταλήξει στο Anakee με σκοπό να γνωρίσω την μηχανή και τον εαυτό μου και να κάνω καλύτερη επιλογή στην επόμενη αλλαγή. Είμαι ΟΚ?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

apostolos1983

Μέλος
Όνομα
apostolos
Μοτό
ktm adv 990
παιδια μπορει να ανεβάσει κανεις φωτογραφια πως πιανουν τα καγκελατης κτμ μπροστα -κατω στο ντεποζιτο και καρινα παιρνει και εκει πατουρα αλουμινιου όπως στο πανω καπακι της καρινας ? Υπαρχει κανενα σχηματικο με τις βιδες κτλ ?
 
Τελευταία επεξεργασία:

apostolos1983

Μέλος
Όνομα
apostolos
Μοτό
ktm adv 990
Αγαπητοί,
την Τρίτη θα αγοράσω το 990 adv μου του 2008. Θέλω να σας κάνω μερικές ερωτήσεις για δύο πραγματάκια που πρέπει ν αποφασίσω γρήγορα:
  1. Τα κλέβουν πολύ? Θα είμαι σε κλειστό πάρκινγκ αλλά σκέφτομαι ασφάλεια κλοπής. Διπλασιάζονται τα ασφάλιστρα έτσι... Έχει συναγερμό.
  2. Θέλει άμεσα λάστιχα. Θα παίξω 98% άσφαλτο και 2% χώμα για παραλία :) δεν καταλαβαίνω καμμία διαφορά σε γόμες, θερμοκρασίες τετραγωνισμούς, στρογγυλοποιήσεις. έχω καταλήξει στο Anakee με σκοπό να γνωρίσω την μηχανή και τον εαυτό μου και να κάνω καλύτερη επιλογή στην επόμενη αλλαγή. Είμαι ΟΚ?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
αν παιξεις 2% χωμα δεν βρισκω τον λογο να παρεις 990 adv καλύτερα να παρεις κατι ποιο οικονομικο σε καταναλωση απο την αλλη 990 με ασφαλτινα μονο δε ξερω .. να μου ελεγες χρήση 60 - 40 οκ αλλα 2 % το σκέφτηκες καλα έχεις καταλήξει ;
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Δηλαδή εσύ, από τα εκατό 990/950 που κυκλοφορούν πόσα πιστεύεις πάνε χώμα; Εγώ πιστεύω πως αν πηγαίνουν 5 ζήτημα θα είναι.
Έχει και άλλες χαρές το εργαλείο, δεν είναι μόνο χωμάτινες. Επίσης υπάρχει ένα επιχείρημα το οποίο δεν επιδέχεται αντίρρηση, λέγεται ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Shogun

Ρόδα, τσάντα και κοπάνα!
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Chris
Μοτό
Tenere 700 '21
Adv. 1090 '18
Sv650s '01
Vespa 200px '89

Greg Ø

Μέλος
Όνομα
Γρηγόρης
Μοτό
KTM 990 Adventure '07
Δηλαδή εσύ, από τα εκατό 990/950 που κυκλοφορούν πόσα πιστεύεις πάνε χώμα; Εγώ πιστεύω πως αν πηγαίνουν 5 ζήτημα θα είναι.
Έχει και άλλες χαρές το εργαλείο, δεν είναι μόνο χωμάτινες. Επίσης υπάρχει ένα επιχείρημα το οποίο δεν επιδέχεται αντίρρηση, λέγεται ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ.
Χμμμμμ.... εγώ από τα 950/990 που ξέρω, μπαίνουν χώμα σίγουρα πάνω από το 80%.
Ίσως να παίζει ρόλο ότι είμαι επαρχία, καθώς και ότι, μοιραία, ο καθένας καταλήγει να συναγελάζεται με ανθρώπους που είναι πιο κοντά στα ενδιαφέροντά του, αλλά θα τολμούσα να πω ότι ζήτημα είναι να ξέρω 5 που δεν πηγαίνουν καθόλου χωμα..
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Χμμμμμ.... εγώ από τα 950/990 που ξέρω, μπαίνουν χώμα σίγουρα πάνω από το 80%.
Ίσως να παίζει ρόλο ότι είμαι επαρχία, καθώς και ότι, μοιραία, ο καθένας καταλήγει να συναγελάζεται με ανθρώπους που είναι πιο κοντά στα ενδιαφέροντά του, αλλά θα τολμούσα να πω ότι ζήτημα είναι να ξέρω 5 που δεν πηγαίνουν καθόλου χωμα..
Ισχυει αυτο που λες λογω επαρχιας.. Δεν ειναι πολλα ομως τα 950/990 που πανε χωμα. Οι περισσοτεροι τα παιρνουν για την καυλαντα.
 
Top Bottom