ΚΤΜ 950/990 (Προβλήματα - Λύσεις - Service - Μόντες - Αναβαθμίσεις)

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Νομίζω ότι είναι από αυτά που έχει τελειώσει η παραγωγή, λογικά βρίσκεται στο AliExpress
όσο κι αν το έχω ψάξει, δεν....
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Δεν ξέρω αν έχει τέτοιο πλαστικό μόνο για το γρανάζι. Έχω δει ένα περίεργο έλασμα που δένει πάνω από το γρανάζι αν δεν έχεις αυτό το προστατευτικό, δεν μου άρεσε.


Γκλίτερ παντού.

 

denialofservice

Μέλος
Όνομα
Μάριος
Μοτό
990 adventure
Καλησπέρα σε όλους. Είδα νωρίτερα ότι χρησιμοποιείτε αρκετοί τις H7 της nighteye για LED λάμπες αντικατάστασης στα πορείας. Έχω μία ανυσηχία μήπως τυφλώνω τους απέναντι. ΤΙ εμπειρία έχετε?
 

Fixxer

Μέλος
Όνομα
Stelios
Μοτό
Yamaha
Καλησπέρα σε όλους. Είδα νωρίτερα ότι χρησιμοποιείτε αρκετοί τις H7 της nighteye για LED λάμπες αντικατάστασης στα πορείας. Έχω μία ανυσηχία μήπως τυφλώνω τους απέναντι. Τί εμπειρία έχετε?
Εγώ τις χρησιμοποιώ χρόνια και δεν έχω εισπράξει κάποιο παράπονο (εννοειται ότι ρύθμισα και το ύψος δέσμης προβολέα). Ο προσανατολισμός των LED της λάμπας περιστρέφεται στα μοντέλα των τελευαίων ετών οπότε έχεις ακόμη μία ρύθμιση διαθέσιμη. Βάση της εμπειρίας μου, καλύτερα είναι στην H7 τα LED στα πλάγια (δεξιά-αριστερά) και στην H3 πάνω-κάτω.
 

denialofservice

Μέλος
Όνομα
Μάριος
Μοτό
990 adventure
Εγώ τις χρησιμοποιώ χρόνια και δεν έχω εισπράξει κάποιο παράπονο (εννοειται ότι ρύθμισα και το ύψος δέσμης προβολέα). Ο προσανατολισμός των LED της λάμπας περιστρέφεται στα μοντέλα των τελευαίων ετών οπότε έχεις ακόμη μία ρύθμιση διαθέσιμη. Βάση της εμπειρίας μου, καλύτερα είναι στην H7 τα LED στα πλάγια (δεξιά-αριστερά) και στην H3 πάνω-κάτω.
Ευχαριστώ. Πάντως διαβάζοντας από εδώ και από εκεί κατάλαβα ότι είναι ξεκάθαρα παράνομες (από την άποψη ότι δεν έχουν πάρει έγκριση EU) οι retrofit Led. Επιτρέπονται μόνο αυτές που από τη μαμά τους έχουν σχεδιαστεί με καθρέπτη για led. Σε κάποιες χώρες, πάλι αν κατάλαβα καλά, απαγορεύεται ακι η εμπορία του (π.χ. Γερμανία?). Αναρωτιέμαι γιατί είναι τόσο μπερδεμένο το θέμα. Μία φακιν λάμπα είναι...
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
ακολουθεί πολλή σοβαρή ερώτηση.....

τι φλασερ φοράει το 950 adv (2003)??? για να ψάξω να βρω το αντίστοιχο για led φλας....
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
ακολουθεί πολλή σοβαρή ερώτηση.....

τι φλασερ φοράει το 950 adv (2003)??? για να ψάξω να βρω το αντίστοιχο για led φλας....
Άρχισες προβολακια λεντακια και τα λοιπά χαριτωμένα ;;;
Α να δούμε.....:p:p:p
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Άρχισες προβολακια λεντακια και τα λοιπά χαριτωμένα ;;;
Α να δούμε.....:p:p:p
Τα φλας είναι αναγκαία και απαραίτητη αλλαγή, το πυρακτώσεως είναι απλά ντροπή λόγω κατασκευής με αντοχή παπαρούνας σε χέρια πεντάχρονου που έχει φάει ένα πακέτο μπισκότα.
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Τα φλας είναι αναγκαία και απαραίτητη αλλαγή, το πυρακτώσεως είναι απλά ντροπή λόγω κατασκευής με αντοχή παπαρούνας σε χέρια πεντάχρονου που έχει φάει ένα πακέτο μπισκότα.
Το μόνο που δε μου χάλασε τοτε ήταν τα φλας :p:p:p
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
ακολουθεί πολλή σοβαρή ερώτηση.....

τι φλασερ φοράει το 950 adv (2003)??? για να ψάξω να βρω το αντίστοιχο για led φλας....
Θα σου στείλω ένα. Δώρο.
Το βιάζεσαι;
Αν όχι ,παίζει να περάσω απο κει τον άλλο μήνα.
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Θα σου στείλω ένα. Δώρο.
Το βιάζεσαι;
Αν όχι ,παίζει να περάσω απο κει τον άλλο μήνα.
φυσικά, κανένα πρόβλημα. μη σου χαλάσω χατίρι!!!

αλλά η απορία παραμένει... ξέρουμε τον τύπο?? είναι με 2 Pin? τι άλλο προσέχουμε?
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
φυσικά, κανένα πρόβλημα. μη σου χαλάσω χατίρι!!!

αλλά η απορία παραμένει... ξέρουμε τον τύπο?? είναι με 2 Pin? τι άλλο προσέχουμε?
Ναι. Με 2 pin είναι.
Τι να προσέξεις;
Την πολικότητα μόνο.
Αν βρείς κάποιο στη γειτονιά σου ,κούμπωσέ το & GO.

Oρίστε. Αυτό είναι. Παράγγειλε 5-6 να χεις να μοιράζεις.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ναι. Με 2 pin είναι.
Τι να προσέξεις;
Την πολικότητα μόνο.
Αν βρείς κάποιο στη γειτονιά σου ,κούμπωσέ το & GO.

Oρίστε. Αυτό είναι. Παράγγειλε 5-6 να χεις να μοιράζεις.
Εάν πάει σε ένα μαγαζί της πόλης με ανταλλακτικά για παπάκια σίγουρα θα βρει εκεί..
 
Top Bottom