ΚΤΜ 950 Super Enduro , 625 SXC , 640 ADV

Takisg

Μέλος
Περιοχή
Κόρινθος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Husaberg fe 550 2006
Με τρώει ο απαυτός μου για ένα τέτοιο έτσι ώστε το 950 να μην αισθάνεται μόνο του.
Αν έχετε ή ξέρετε κάτι , θα με διευκολύνετε πολύ .
Εν τω μεταξύ στο car υπάρχει ένα μόνο και κανιβαλισμένο . Τι τιμές παίζουν γενικά για ένα τέτοιο σε καλή κατάσταση;
Ευχαριστώ
 
Τελευταία επεξεργασία:

Takisg

Μέλος
Περιοχή
Κόρινθος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Husaberg fe 550 2006
Καθόλου.
Με ξενέρωσαν με το Desert X και επειδή τα λ7 και τα ψάρια τρώγονται φρέσκα , λέω να επενδύσω σε ένα SE και ένα 640 ADV όταν και αν βρεθούν σε πολύ καλή κατάσταση όμως.
Α ναι και τα ρέστα βενζίνες , λάστιχα και ζημιές .
 

bmw320is

Μέλος
Όνομα
ALEX
Μοτό
XLV650
990 ADVENTURE
TENERE 700
HUSKY 701 ENDURO
Με τρώει ο απαυτός μου για ένα τέτοιο έτσι ώστε το 950 να μην αισθάνεται μόνο του.
Αν έχετε ή ξέρετε κάτι , θα με διευκολύνετε πολύ .
Εν τω μεταξύ στο car υπάρχει ένα μόνο και κανιβαλισμένο . Τι τιμές παίζουν γενικά για ένα τέτοιο σε καλή κατάσταση;
Ευχαριστώ
Πάρε τον γιαβακια στη Νίκαια και ρώτα τον.....εφτιαχνε ενα παλια, το ειχα δει και μπορει να σου πει ποιος το είχε για να στο πουλησει............Το εχεις καταλαβει ότι η τιμη που θα σου ζητήσουνε είναι για συλλεκτικό , έτσι ???? Τώρα πόσο συλλεκτικό είναι ένα άχρηστο μηχανάκι το οποίο εαν το αφησεις από το οπτικό σου πεδίο θα στο κλέψουνε αμέσως......τι να πώ..........
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Καθόλου.
Με ξενέρωσαν με το Desert X και επειδή τα λ7 και τα ψάρια τρώγονται φρέσκα , ....λέω να επενδύσω σε ένα....... SE και ένα 640 ADV όταν και αν βρεθούν σε πολύ καλή κατάσταση όμως.
Α ναι και τα ρέστα βενζίνες , λάστιχα και ζημιές .
Να, αυτες τις λεξεις διαβαζω για.......... οχηματα και κατι παθαίνω.......... :wacky:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Takisg

Μέλος
Περιοχή
Κόρινθος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Husaberg fe 550 2006
Τα "συλλεκτικά¨ είναι καταδικασμένα να κάθονται κάποιους μήνες στο ψαρ.γρ , στην συνέχεια να κρύβεται η αγγελία , να ξανανεβαίνει μετά από 2μηνο και φτου από την αρχή.
Τα συλλεκτικά δεν μπαίνουν στο ψαρ αλλά αλλάζουν χέρι σε λίγες ώρες στο σιωπηλό .
Πόσο συλλεκτικό μπορεί να είναι ένα μηχανάκι 15ετίας που έχει κατασκευαστεί σε κάμποσες χιλιάδες κομμάτια , είναι άλλο ανέκδοτο
 

Takisg

Μέλος
Περιοχή
Κόρινθος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Husaberg fe 550 2006
Να, αυτες τις λεξεις διαβαζω για.......... οχηματα και κατι παθαίνω.......... :wacky:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Μα γιατί; κάθε αγορά είναι μια επένδυση . Αυτό που αλλάζει είναι το είδος της επένδυσης και ο σκοπός της
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Καθόλου.
Με ξενέρωσαν με το Desert X και επειδή τα λ7 και τα ψάρια τρώγονται φρέσκα , λέω να επενδύσω σε ένα SE και ένα 640 ADV όταν και αν βρεθούν σε πολύ καλή κατάσταση όμως.
Α ναι και τα ρέστα βενζίνες , λάστιχα και ζημιές .
640adv καλό θα πάρεις απο εδώ.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Συνοψίζοντας

Είχε 640

Έδωσε το 640

Πήρε 950 adventure

Θέλει 950SE και 640 πάλι.

todor ζεις εσύ τους οδηγείς
Γιάννη... Γιάννη... Το μυαλό σου είναι πουρές και βλέπεις σήριαλ στον ύπνο σου με triple black, tuareg, διπλές ζάντες, λάστιχα 80/80, ψωνίζεις χωμάτινα, ψωνίζεις ασφάλτινα, ονειρεύεσαι μικτού σκοπού, ζεις μια δραματική μαύρη κωμωδία σε υποσυνείδητο και ασυνείδητο. Δεν είσαι σε θέση να σχολιάζεις τον αχταρμά στο μυαλό των άλλων..

Είσαι ο todor μεταλλαγμένος και φορτισμένος! Χαχχα.
 

NikolasA

Μέλος
Όνομα
Nikolas
Μοτό
Ducati Desertx
Ktm 950 sm 2007
Ktm exc 450 six days 2013
Κοίτα το νήμα του desert x πριν αποφασίσεις να ... επενδύσεις
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Γιάννη... Γιάννη... Το μυαλό σου είναι πουρές και βλέπεις σήριαλ στον ύπνο σου με triple black, tuareg, διπλές ζάντες, λάστιχα 80/80, ψωνίζεις χωμάτινα, ψωνίζεις ασφάλτινα, ονειρεύεσαι μικτού σκοπού, ζεις μια δραματική μαύρη κωμωδία σε υποσυνείδητο και ασυνείδητο. Δεν είσαι σε θέση να σχολιάζεις τον αχταρμά στο μυαλό των άλλων..

Είσαι ο todor μεταλλαγμένος και φορτισμένος! Χαχχα.
Μαναρακι μην τα λες έτσι και ανατσουτσουρωνουμε, εγώ είμαι σταθερός στην άποψη ότι θέλω όλα τα μηχανάκια που θέλω και θέλω όλα τα μηχανάκια.

Οι άλλοι θέλουν αλλά δεν θέλουν αλλά τελικά ήθελαν, ίσως δηλαδή, δεν ξέρουν σίγουρα.
 

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
Μη το παρεις, δεν κανει τιποτε καλλιτερα απο ενα adv, εκτος αν σε λενε μπιρτς, μπου, ταρες, κλπ.
Δειχνει παντως πιο ομορφο, αυτο οφειλω να του το αναγνωρισω....
 

Takisg

Μέλος
Περιοχή
Κόρινθος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Husaberg fe 550 2006
Κοίτα το νήμα του desert x πριν αποφασίσεις να ... επενδύσεις
Και το νήμα έχω δει και το μηχανάκι στατικά στο Γκάζι . Είναι μια πολύ ενδιαφέρουσα μοτοσυκλέτα που θα αρχίσει να μπαίνει σε κανονικούς ρυθμούς παραγωγής από το 2023 , με ότι αυτό μπορεί να σημαίνει για τα πρώτα κομμάτια .
Επειδή φαίνεται να ενοχλεί ( ; ) ο όρος επένδυση . Επένδυση είναι η δέσμευση κεφαλαίου με σκοπό μελλοντικά κέρδη . Το κεφάλαιο μπορεί να είναι χρήματα με κέρδη εκπεφρασμένα σε χρήματα ή μπορεί να είναι χρήματα με κέρδη συναισθήματα ή μπορεί να είναι συναισθήματα με κέρδη επίσης συναισθήματα ή ότι άλλο μπορεί να φανταστεί κάποιος. Η αγορά μιας οποιασδήποτε μοτοσυκλέτας είναι μια επένδυση. Δαπανάς χρήματα για να την αγοράσεις και να την συντηρήσεις και περιμένεις να σε ευχαρίστησει . Αν δεν σου κάνει τα χατίρια την πουλάς οπότε είχες μια κακή επένδυση . Αν την έχεις φτάσει στο τέλειωμά της , έχεις κάνει απόσβεση της επένδυσής σου .
 

Takisg

Μέλος
Περιοχή
Κόρινθος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Husaberg fe 550 2006
Μη το παρεις, δεν κανει τιποτε καλλιτερα απο ενα adv, εκτος αν σε λενε μπιρτς, μπου, ταρες, κλπ.
Δειχνει παντως πιο ομορφο, αυτο οφειλω να του το αναγνωρισω....
Υπάρχουν κάποια μηχανάκια που δεν κάνουν για τπτ αλλά παρόλα αυτά τα θέλουμε. Τέτοια παραδείγματα , σαν Ducatακιας, το streetfighter ή to hypermotard . Ίσως πάλι να είναι και το σύνδρομο απεξάρτησης από τα clip on ( μετά από 40 χρόνια) . Τέλος μπορεί να είναι και το πόσο ακόμα θα καβαλάω; ας το δοκιμάσω και αυτό που το σνόμπαρα στις δόξες του
 

Takisg

Μέλος
Περιοχή
Κόρινθος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Husaberg fe 550 2006
Μαναρακι μην τα λες έτσι και ανατσουτσουρωνουμε, εγώ είμαι σταθερός στην άποψη ότι θέλω όλα τα μηχανάκια που θέλω και θέλω όλα τα μηχανάκια.

Οι άλλοι θέλουν αλλά δεν θέλουν αλλά τελικά ήθελαν, ίσως δηλαδή, δεν ξέρουν σίγουρα.
Δεν σου έχει τύχει ποτέ να πουλήσεις μια μοτοσυκλέτα , στην πορεία να το μετανιώσεις και να την ξαναγοράσεις μετά από καιρό;
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Υπάρχουν κάποια μηχανάκια που δεν κάνουν για τπτ αλλά παρόλα αυτά τα θέλουμε. Τέτοια παραδείγματα , σαν Ducatακιας, το streetfighter ή to hypermotard . Ίσως πάλι να είναι και το σύνδρομο απεξάρτησης από τα clip on ( μετά από 40 χρόνια) . Τέλος μπορεί να είναι και το πόσο ακόμα θα καβαλάω; ας το δοκιμάσω και αυτό που το σνόμπαρα στις δόξες του
Επειδή έτυχε να κάνουμε πολλές χωματαδες με τον κουμπάρο μου που είχε ένα τέτοιο θεριό, είναι τρομακτικό εργαλείο....σίγουρα θέλει χέρια για να δείξει τι μπορεί να κάνει, αλλά ποιος νοιάζεται για τα δικά του όρια
Πάρτο αν βρεις κάποιο καλό σύντροφε.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Δεν σου έχει τύχει ποτέ να πουλήσεις μια μοτοσυκλέτα , στην πορεία να το μετανιώσεις και να την ξαναγοράσεις μετά από καιρό;
Όχι.
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Δεν σου έχει τύχει ποτέ να πουλήσεις μια μοτοσυκλέτα
το σωστό είναι η ερώτηση να σταματήσει εδώ... :roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:
τα μαζεύει σαν αυτοκόλλητα της pannini
 

NikolasA

Μέλος
Όνομα
Nikolas
Μοτό
Ducati Desertx
Ktm 950 sm 2007
Ktm exc 450 six days 2013
Και το νήμα έχω δει και το μηχανάκι στατικά στο Γκάζι . Είναι μια πολύ ενδιαφέρουσα μοτοσυκλέτα που θα αρχίσει να μπαίνει σε κανονικούς ρυθμούς παραγωγής από το 2023 , με ότι αυτό μπορεί να σημαίνει για τα πρώτα κομμάτια .
Επειδή φαίνεται να ενοχλεί ( ; ) ο όρος επένδυση . Επένδυση είναι η δέσμευση κεφαλαίου με σκοπό μελλοντικά κέρδη . Το κεφάλαιο μπορεί να είναι χρήματα με κέρδη εκπεφρασμένα σε χρήματα ή μπορεί να είναι χρήματα με κέρδη συναισθήματα ή μπορεί να είναι συναισθήματα με κέρδη επίσης συναισθήματα ή ότι άλλο μπορεί να φανταστεί κάποιος. Η αγορά μιας οποιασδήποτε μοτοσυκλέτας είναι μια επένδυση. Δαπανάς χρήματα για να την αγοράσεις και να την συντηρήσεις και περιμένεις να σε ευχαρίστησει . Αν δεν σου κάνει τα χατίρια την πουλάς οπότε είχες μια κακή επένδυση . Αν την έχεις φτάσει στο τέλειωμά της , έχεις κάνει απόσβεση της επένδυσής σου .
Εγώ προσωπικά αυτου του είδους τις επενδύσεις γουστάρω, και καθόλου δεν με ενοχλεί ο όρος, ίσα ισα τον βρήκα πολύ εύστοχο και για το υπόλοιπο κομμάτι της κουβέντας , φυσικά και πουλάς μια μοτοσυκλέτα και το μετανιώνεις και την ξαναθες, ειδικά αν αυτή λέγεται ktm 990 adventure the legend
 
Top Bottom