Κάνα καλοκαιρινό γάντι?

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012

Luciddream

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Yamaha MT-07
Summer gloves Winger 3376

3η σεζον που το φοραω (δεν εννοω μονο καλοκαιρι, φοραω καλοκαιρινα γαντια ολο το χρονο εκτος απο τις ημερες που κανει ψοφοκρυο) και δεν εχει παθει τιποτα.
Αυτά πάντως δεν έχουν προστασία για τα δάχτυλα η οποία είναι σημαντική, εγώ πέρυσι που τράκαρα χτύπησα στα δάχτυλα χωρίς λόγο.. και είχα πόνους στα νεύρα για κανα δυο μήνες μετά.
Τώρα αν και τα φοράω ακόμα έχουν αρχίσει και διαλύονται οπότε πρέπει να πάρω καινούρια, θα προσπαθήσω να βρώ κάτι με πιο πολλά "κόκκαλα". Βάζω και φώτο όπου φαίνεται που σύρθηκε στον δρόμο.

 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Eχω την εντυπωση οτι καμια προστασια δε σωζει τα δαχτυλα γιατι τη ζημια την παθαινουν απο στραμπουλιγμα.

Tα προστατευτικα πανω απο τις αρθρωσεις των δακτυλων ειναι για προστασια απο ιπταμενα πετραδακια κτλ σε περιπτωση που δεν χρησιμοποιεις χουφτες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Eχω την εντυπωση οτι καμια προστασια δε σωζει τα δαχτυλα γιατι τη ζημια την παθαινουν απο στραμπουλιγμα.

Tα προστατευτικα πανω απο τις αρθρωσεις των δακτυλων ειναι για προστασια απο ιπταμενα πετραδακια κτλ σε περιπτωση που δεν χρησιμοποιεις χουφτες.
Tα προστατευτικα πανω απο τις αρθρωσεις των δακτυλων βρισκονται εκει γιατι σε αυτα τα σημεια δεν υπαρχει αρκετο τσιτσι και σε πιθανο(τατο) συρσιμο δεν θα μεινει κοκκαλο (μπρρρρ....!)
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Fox Bomber

Τα έχω αρκετά χρόνια (σχεδόν 7, μπορεί και 8) και άλλαξα τρια μηχανάκια. Τα φοράω παντού χειμώνα καλοκαίρι, βουνό χώμα άσφαλτο, εκτός απο τα ψωφόκρυα. Είναι καλοκαιρινό γάντι υποτίθεται. Είμαι πολύ ευχαριστημένος με το πως ταίριαξαν στο χέρι μου απο την πρώτη στιγμή....

Η μοναδική φθορά που έχει είναι στον δείκτη, το ασημένιο λαστιχένιο κομμάτι το οποίο έχει ξεκολλήσει.

Να αναφέρω πως εγώ δεν χρησιμοποιώ την μοτοσυκλέτα καθημερινά αλλά 2 με 3 φορές την εβδομαδα.


Αν χαλάσουν τα ίδια θα ξαναπάρω .

Κόστος γύρω στο 50-άρικο. :friendship:
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Fox Bomber

Τα έχω αρκετά χρόνια (σχεδόν 7, μπορεί και 8) και άλλαξα τρια μηχανάκια. Τα φοράω παντού χειμώνα καλοκαίρι, βουνό χώμα άσφαλτο, εκτός απο τα ψωφόκρυα. Είναι καλοκαιρινό γάντι υποτίθεται. Είμαι πολύ ευχαριστημένος με το πως ταίριαξαν στο χέρι μου απο την πρώτη στιγμή....

Η μοναδική φθορά που έχει είναι στον δείκτη, το ασημένιο λαστιχένιο κομμάτι το οποίο έχει ξεκολλήσει.

Να αναφέρω πως εγώ δεν χρησιμοποιώ την μοτοσυκλέτα καθημερινά αλλά 2 με 3 φορές την εβδομαδα.


Αν χαλάσουν τα ίδια θα ξαναπάρω .

Κόστος γύρω στο 50-άρικο. :friendship:
Τα ιδια εχω παρει μονο που τα βρηκα 12-15 ευρω, δεν θυμαμαι πια , απο ebay
Παρα πολυ καλα!
 

jocker-t

#Ντανταντιρλάνταντα
Περιοχή
Busy Riding
Όνομα
Harris
Μοτό
"The Whip"
Τα ιδια εχω παρει μονο που τα βρηκα 12-15 ευρω, δεν θυμαμαι πια , απο ebay
Παρα πολυ καλα!
Και γω τα ίδια είχα.
Είναι αντίγραφα Κώστα.Δεν είναι Οriginal.
Πιστεύω τα ορίτζιναλ θα είναι αρκετά καλύτερα σε εφαρμογή κυρίως.

Όσο άντεξαν(και άντεξαν αρκετά),για 20 ευρώ ήταν αρκετά καλά με τίμια κατασκευή.
Στο τελείωμα μου χαν τρυπήσει και οι 2 δείκτες.
Μετά απλά μου τα έκλεψαν.
:clp:
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Και γω τα ίδια είχα.
Είναι αντίγραφα Κώστα.Δεν είναι Οriginal.
Πιστεύω τα ορίτζιναλ θα είναι αρκετά καλύτερα σε εφαρμογή κυρίως.

Όσο άντεξαν(και άντεξαν αρκετά),για 20 ευρώ ήταν αρκετά καλά με τίμια κατασκευή.
Στο τελείωμα μου χαν τρυπήσει και οι 2 δείκτες.
Μετά απλά μου τα έκλεψαν.
:clp:
Και εγω εχω αγοράσει 2 ζευγάρια αντιγραφή fox bomber και είναι τρομερά σε άνεση και εφαρμογή.
Τα φοραω παντού εκτος του πολυ κρύου, και δεν καταλαβαίνουν τιποτα.
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Και γω τα ίδια είχα.
Είναι αντίγραφα Κώστα.Δεν είναι Οriginal.
Πιστεύω τα ορίτζιναλ θα είναι αρκετά καλύτερα σε εφαρμογή κυρίως.

Όσο άντεξαν(και άντεξαν αρκετά),για 20 ευρώ ήταν αρκετά καλά με τίμια κατασκευή.
Στο τελείωμα μου χαν τρυπήσει και οι 2 δείκτες.
Μετά απλά μου τα έκλεψαν.
:clp:
E ναι προφανως και τα κινεζικα ειναι αντιγραφη των γνησιων Αλοιμονο, σε αυτη την τιμη δεν θα μπορουσε να ειναι και διαφορετικα
Παντως γνωστος που εχει τα γνησια οσο και να προσπαθησε να βρει διαφορα απο τα μαιμου fox δεν τα καταφερε
Και απο εφαρμογη και ανεση, στα δικα μου τουλαχιστον χερια, ταιριαξαν κυριολεκτικα ...γαντι
 
Top Bottom