Κάτι για νησί / διακοπές, αλλά τι;

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Σύμφωνα με τους αγαπητούς petros KLR & KORAX , η λύση είναι μία...klr!! Η αλήθεια είναι ότι το κοιτούσα κι εγώ στην αρχή (έχει κι ένα στο Ναύπλιο με 1500€ ;)νομίζω)
Ωστόσο να ρωτήσω... Ένα kle δεν θα σε κάλυπτε???
Στο πρώτο ποστ γράφει:
"""Το ΚLE δε μου αρέσει, είναι πιο on - off, πιο βαρύ'""
 

ChristoforosVer

Μέλος
Όνομα
Christoforos
Μοτό
Street Triple 675
Vespa GTS 300
Vespa PX200e
Σύμφωνα με τους αγαπητούς petros KLR & KORAX , η λύση είναι μία...klr!! Η αλήθεια είναι ότι το κοιτούσα κι εγώ στην αρχή (έχει κι ένα στο Ναύπλιο με 1500€ νομίζω)
Ωστόσο να ρωτήσω... Ένα kle δεν θα σε κάλυπτε???
Και τελικά σε τι κατέληξες?

Το KLE αφενός δε μου αρέσει τόσο, αφετέρου είναι μάχιμο απότι λένε, σε καλή τιμή, όμως πιο βαρύ, και σαν αίσθηση, και λιγότερο "ψηλό". Νομίζω μου κάνει πιο πολύ σε on-off, παρά σε ψευδοεντούρο.
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Και τελικά σε τι κατέληξες?

Το KLE αφενός δε μου αρέσει τόσο, αφετέρου είναι μάχιμο απότι λένε, σε καλή τιμή, όμως πιο βαρύ, και σαν αίσθηση, και λιγότερο "ψηλό". Νομίζω μου κάνει πιο πολύ σε on-off, παρά σε ψευδοεντούρο.
Άσε με εμένα στο που κατέληξα, είμαι ιδιαίτερη περίπτωση...
Πιστεύω ότι το klr θα σε καλύψει περισσότερο και απροβληματιστα & μπορείς να του βάλεις χέρι εύκολα!!
 

ChristoforosVer

Μέλος
Όνομα
Christoforos
Μοτό
Street Triple 675
Vespa GTS 300
Vespa PX200e
Άσε με εμένα στο που κατέληξα, είμαι ιδιαίτερη περίπτωση...
Πιστεύω ότι το klr θα σε καλύψει περισσότερο και απροβληματιστα & μπορείς να του βάλεις χέρι εύκολα!!
Κοίτα το KLR μου φαίνεται πιο ψηλό/άνετο και πιο ευέλικτο.

Το ΚΛΕ αρχίζω και το σκέφτομαι, τι να πω πλέον..
 

ChristoforosVer

Μέλος
Όνομα
Christoforos
Μοτό
Street Triple 675
Vespa GTS 300
Vespa PX200e
Σύμφωνα με τους αγαπητούς petros KLR & KORAX , η λύση είναι μία...klr!! Η αλήθεια είναι ότι το κοιτούσα κι εγώ στην αρχή (έχει κι ένα στο Ναύπλιο με 1500€ νομίζω)
Ωστόσο να ρωτήσω... Ένα kle δεν θα σε κάλυπτε???
Αυτό το Ναύπλιο το τσέκαρα στο καρ, ρε γαμώτο μου φαίνεται ότι τα 30.000 δεν ανταποκρίνονται στην πραγματική κατάσταση της μηχανής.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

Hellmarine

Μέλος
Περιοχή
Ζωγράφου
Όνομα
Δημος
Μοτό
Bmw f800gs
Το δεδομένο ταξίδι σε εθνική το έχεις βάλει στις παραμέτρους σου? Το klr δεν έχει καθόλου ανεμοκαλυψη.. Αποψη μου...βρες απ ένα και ζητά να κάνεις test ride, f650gs αν θες και είσαι Αθήνα έχω εγώ
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Έχεις κάποια σχέση με Βόλο; Θα μου πεις Βερολίνο και Βόλος και τα 2 από Β...καθόλου τυχαίο. Με συγχωρείτε για την παρεμβολή, παρακαλώ συνεχίστε την αναζήτηση.
 

clear

Μέλος
Περιοχή
Παλλήνη
Όνομα
Κλέαρχος
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Χωρίς να έχω προσωπική άποψη μήπως το XT 660r με τα δύο τελικά και ψηλά είναι δύσκολο στο φόρτωμα ( σαμάρια )?
 
Τελευταία επεξεργασία:

ChristoforosVer

Μέλος
Όνομα
Christoforos
Μοτό
Street Triple 675
Vespa GTS 300
Vespa PX200e
Το δεδομένο ταξίδι σε εθνική το έχεις βάλει στις παραμέτρους σου? Το klr δεν έχει καθόλου ανεμοκαλυψη.. Αποψη μου...βρες απ ένα και ζητά να κάνεις test ride, f650gs αν θες και είσαι Αθήνα έχω εγώ
Δεν παίζει πολύ ως σενάριο το εθνική και φορτωμένος. Θα το κάνω με το Triple, όπως το κάνω μέχρι τώρα :p

Σε ευχαριστώ πολύ για την προσφορά, δυστυχώς δεν μένω Αθήνα, αλλά Βερολίνο.
Το έχω οδηγήσει πριν κανα 4άρι χρόνια, και θυμάμαι ότι ήταν πολύ άνετο.

Έχεις κάποια σχέση με Βόλο; Θα μου πεις Βερολίνο και Βόλος και τα 2 από Β...καθόλου τυχαίο. Με συγχωρείτε για την παρεμβολή, παρακαλώ συνεχίστε την αναζήτηση.
Όχι δυστυχώς, μόνο περαστικός 1 φορά, και έχω έναν φίλο/συνάδελφο από Βόλο, όταν ήμουν στην Ολλανδία.

Χωρίς να έχω προσωπική άποψη μήπως το XT 660r με τα δύο τελικά και ψηλά είναι δύσκολο στο φόρτωμα ( σαμάρια )?
Ίσχύει, είναι από τα Blockers, όπως έχω αναφέρει και πιο πριν. Ιδανικά μία, και κρυμμένη.
 

ChristoforosVer

Μέλος
Όνομα
Christoforos
Μοτό
Street Triple 675
Vespa GTS 300
Vespa PX200e
petros KLR τώρα μόλις είδα ότι είναι με καρμπυρατέρ το KLR650.

Με ρυθμίσεις/καθαριότητα/rebuild τι παίζει?
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
petros KLR τώρα μόλις είδα ότι είναι με καρμπυρατέρ το KLR650.

Με ρυθμίσεις/καθαριότητα/rebuild τι παίζει?
Ενα... Keihin 40αρι CVT φοραει..μια φορα το ανοιξα στις 75 χιλ. χλμ για καθαρισμο κ αλλαγη ζιγκλερ λογω φιλτρου αερα DNA κ αλλης εξατμισης...δουλευε πριν κ μετα μια χαρα...γενικα δεν το σκαλιζεις συχνα..καταναλωση εχω ολα τα χρονια..μινιμουμ 4,8....μαξιμουμ 5,5
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
petros KLR τώρα μόλις είδα ότι είναι με καρμπυρατέρ το KLR650.

Με ρυθμίσεις/καθαριότητα/rebuild τι παίζει?
Δεν θα χρειαστει να ασχοληθεις, λαδακια με φιλτρο στην ωρα τους και βενζινα στο τεποζιτο.
Εαν το ζοριζεις στο χωμα τοτε κ κανα σερβις στις αναρτησεις.
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Η μόνη μου σκέψη, είναι το ψάξιμο που θα φας, για να βρεις μηχανάκι συντηρημένο, μιας και μιλάμε για παλιά μηχανακια
Εκτός κι αν παίξει περίπτωση μέσω γνωστού κλπ,οπότε είναι πιο απλά τα πράματα
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Η μόνη μου σκέψη, είναι το ψάξιμο που θα φας, για να βρεις μηχανάκι συντηρημένο, μιας και μιλάμε για παλιά μηχανακια
Εκτός κι αν παίξει περίπτωση μέσω γνωστού κλπ,οπότε είναι πιο απλά τα πράματα
μα όλα είναι λελούδια!!!! με την βέλτιστη συντήρηση!!!
ούτε χώμα, ούτε βροχή, δε τα βλέπει ο ήλιος, κυκλοφορούν μόνο από τις 19:00 μέχρι τις 20:00 μη χαλάσει το χρώμα και φυσικά είναι μόνο για γνώστες...
όποιος δεν γνωρίζει, ας πάρει ταξί....
 

ChristoforosVer

Μέλος
Όνομα
Christoforos
Μοτό
Street Triple 675
Vespa GTS 300
Vespa PX200e
Η μόνη μου σκέψη, είναι το ψάξιμο που θα φας, για να βρεις μηχανάκι συντηρημένο, μιας και μιλάμε για παλιά μηχανακια
Εκτός κι αν παίξει περίπτωση μέσω γνωστού κλπ,οπότε είναι πιο απλά τα πράματα
Ισχύει Σωτήρη, γιαυτό και εγώ το έχω τόσο πολύ στο κεφάλι, είναι δύσκολο προτζεκτ.

Δυστυχώς θέλει άντερα που λένε.
 

ChristoforosVer

Μέλος
Όνομα
Christoforos
Μοτό
Street Triple 675
Vespa GTS 300
Vespa PX200e
Δεν θα χρειαστει να ασχοληθεις, λαδακια με φιλτρο στην ωρα τους και βενζινα στο τεποζιτο.
Εαν το ζοριζεις στο χωμα τοτε κ κανα σερβις στις αναρτησεις.
δε θα ζορίζω στο χώμα η αλήθεια είναι, και γενικά δε φοβάμαι ότι θα χρειαστεί πολλά. Δεν είναι αυτό που με απασχολεί, με βάση την έρευνά μου, έχω καταλήξει σε μηχανές, αντικειμενικά αξιόπιστες.
 
Top Bottom