Κάτι συμβαίνει αλλά τι ;;

Paramanidhs

Μέλος
Όνομα
Stelios
Μοτό
KTM 950 adventure
Καλησπέρα παιδιά !! Έχω ένα ΚΤΜ 950 adventure 2004 .. έχω παρατήρησει καιρό τώρα καθώς τσουλάει το μηχανάκι στα λίγα χιλιόμετρα πιο πολύ ότι σαν να κάνει σκαμπανεβάσματα στο πάτημα .. δηλ πιο πολύ το νιώθω στην μπροστινή ρόδα όχι από γρανάζια κίνησης (αλυσίδα κλπ ) σαν ρουλεμάν ροδας κάτι τέτοιο .. αν σε κάποιον έχει τύχει τπτ παρόμοιο ας με διαφωτίσει !! Σε όποιον το έχω δώσει βόλτα δεν έχει καταλαβει κάτι αλλά εγώ κάτι νιώθω
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Η ζάντα σε τι κατάσταση είναι?
Τι λάστιχα φοράς?
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Θελει ακτινολογηση η μπροστινη ζαντα.

Εαν ειναι ισια, τοτε ειναι στραβο το λαστιχο.
 

Paramanidhs

Μέλος
Όνομα
Stelios
Μοτό
KTM 950 adventure
Δεν έχω πάει σε συνεργείο ακόμα αλλά θα το πάω για να δω τι παίζει .. αλυσιδογραναζα είναι εντάξει και τα λάστιχα βέβαια το μηχανάκι είχε μείνει ακίνητο για λίγο καιρό ! Και εγώ έτσι πίστευα ότι είναι από γρανάζι κίνησης .. Στα ψηλά δεν το καταλαβαίνω και πολύ ! Παίζει να είναι και ρουλεμάν μπροστινής ;!
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Δεν έχω πάει σε συνεργείο ακόμα αλλά θα το πάω για να δω τι παίζει .. αλυσιδογραναζα είναι εντάξει και τα λάστιχα βέβαια το μηχανάκι είχε μείνει ακίνητο για λίγο καιρό ! Και εγώ έτσι πίστευα ότι είναι από γρανάζι κίνησης .. Στα ψηλά δεν το καταλαβαίνω και πολύ ! Παίζει να είναι και ρουλεμάν μπροστινής ;!
Ποσο καιρο ειχε μεινει ακινητο; Παιζει να εχει τετραγωνισει το λαστιχο.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Με πια ταχύτητα στο παρουσιάζει και σε τι στροφές?
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Δεν έχω πάει σε συνεργείο ακόμα αλλά θα το πάω για να δω τι παίζει .. αλυσιδογραναζα είναι εντάξει και τα λάστιχα βέβαια το μηχανάκι είχε μείνει ακίνητο για λίγο καιρό ! Και εγώ έτσι πίστευα ότι είναι από γρανάζι κίνησης .. Στα ψηλά δεν το καταλαβαίνω και πολύ ! Παίζει να είναι και ρουλεμάν μπροστινής ;!
Εαν ειχε μεινει στο πλαινο σταντ παιζει να ειναι μονο τα λαστιχα.
Μια αισθηση σαν να πηγαινεις αττικη οδο και να εχει ελαφρώς κατσαρό οδοστρωμα!!
 

Paramanidhs

Μέλος
Όνομα
Stelios
Μοτό
KTM 950 adventure
Εαν ειχε μεινει στο πλαινο σταντ παιζει να ειναι μονο τα λαστιχα.
Μια αισθηση σαν να πηγαινεις αττικη οδο και να εχει ελαφρώς κατσαρό οδοστρωμα!!
Αυτό νιώθω λες και είναι λίγο ανώμαλος ο δρόμος Στα χαμηλά , στα ψηλά δεν το νιώθω τόσο έντονα !! Θα δω ζάντα και ρουλεμάν μπροστά .. τα λάστιχα είναι σχετικά καινούργια
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Αυτό νιώθω λες και είναι λίγο ανώμαλος ο δρόμος Στα χαμηλά , στα ψηλά δεν το νιώθω τόσο έντονα !! Θα δω ζάντα και ρουλεμάν μπροστά .. τα λάστιχα είναι σχετικά καινούργια
Κανε 2-3 καλα στροφηλικια και θα στρωσουν απο μονα τους. Με σωστη πιεση στα λαστιχα ή λιιιιιγο λιγοτερο αερα.
 
Top Bottom