Καθαρισμος ψυγειου

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
Καλησπερα σε ολους.Εχω παρατηρησει τελευταία ιδιως με τις ζεστες οτι το βεντιλατερ αναβει πολυ συχνα..Κάνοντας εναν εξωτερικο ελεγχο διαπίστωσα οτι το ψυγειο εξωτερικα ιδιως στο κεντρο ειναι γεματο ξεραμενα χωματα και σχεδον φρακαρισμενο απο αυτα με αποτελεσμα προφανως να μην γινεται καλη ψυξη.Το θεμα ειναι πως θα το καθαρισω χωρις να χρειαστεί να το βγαλω...Υπάρχει καποιο υγρο η να το βρεξω με νερο και με καποιο κατσαβιδακι μυτερο να καθαρισω μια μια τις γρυλιες;;;Σιγουρα ειναι ενα θεμα που πολλοι εχετε...Πως το αντιμετωπίζετε;
 

mitch

Μέλος
Περιοχή
Πιτσουνι Σιτυ
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
BMW R1150GS ADV
Suzuki drz400s
Honda VT250Z
Αν δεν είχα πάρει το Drz θα σου έγραφα τωρα: "πφφφφφ....... ψυγεία" :p:p

Δεν έχω κάνει ποτέ κάτι τέτοιο Τάκη αλλά πιστεύω ότι με κατσαβιδι θα κάνεις ζημεια. Είναι πολύ μαλακό το υλικό.

Νομίζω πως αν επιμηνεις λίγο με το πιεστικό στο πλύσιμο θα κάνεις δουλειά
 

PANOS

Μέλος
Περιοχή
Χαϊδάρι
Όνομα
Πάνος
Μοτό
f800gs
xr400r
Σουαζ ή κάποιο άλλο καθαριστικό ρίξε κ μετά νερό.Με το πιεστικό πάντως όχι πολύ κοντά γιατί θα χαλάσεις το ψυγείο κ δεν θα το καταλαβεις με το ματι δεν φαινεται..το εχω παθει.

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

640 Armageddon

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
640 Adventure, Angry Berg 450
Θέλει τεράστια υπομονή. Μπορείς να πάρεις μεταλλικά εργαλεία, μυτερά τύπου οδοντιατρικά που βγάζουν την πέτρα? Κάτι τέτοιο. Εγώ λόγω δουλειάς, έχω τέτοια στο εργαστήριο. Σιγά σιγά με υπομονή βγαίνουν, αλλά είναι για φυλακισμένους η όλη φάση...
Σε όλα τα on off που είχα πάντως κοίταζα να έχω διακόπτη για να αφήνω το βεντιλατερ αναμμένο πιο πολύ ώρα η και συνέχεια μέσα στην πολύ στους 40+. Είναι τεράστιο πακέτο για τον κινητήρα. Θυμάμαι Σέρρες; το ένα φεγγάρι, να είσαι πίστα μέσα σε εξαωρο και βεντιλατερ να είναι μόνιμα σε λειτουργία...
 
Top Bottom