Καλαμάτα - Σπάρτη

BabisStinson

Μέλος
Όνομα
Μπάμπης
Μοτό
Moto Guzzi V85TT 2023 Verde Altaj
Καλησπέρα σε όλους! Σχεδιάζω στις επόμενες εκλογές να κατέβω Καλαμάτα στο χωριό και μετά επιστροφή από Καλαμάτα-Σπάρτη στην πολύ ωραία διαδρομή μέσα από τον Ταΰγετο.
Είδα τις προάλλες που ήμουν Σπάρτη πινακίδα "Καλαμάτα δρόμος κλειστός" κι ένα "26". Είναι κλειστός ο δρόμος απ' ότι είδα μέχρι και 30/6.

Έχει περάσει κανείς αυτές τις ημέρες? Με μηχανή περνάς ή ούτε με αυτήν; Για τα αυτοκίνητα καταλαβαίνω είναι κλειστή εντελώς.
 

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
πέρασα πριν ένα ενάμιση μήνα με τη μηχανη ανάποδα, από σπαρτή προς Καλαμάτα. Ο δρόμος ήτανε κλειστός όντως σε κάποιο σημείο μετα το τουριστικό περίπτερο και σε έβαζε σε παράκαμψη μέσα από διάφορα χωριουδάκια και σε ξαναέβγαζε στον κεντρικό δρομο πριν την Καλαμάτα
 

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!
Νομίζω περνάει με μικρή παράκαμψη .
Γράψε στους μοτοανεξαρτητους στο Fb να σε κατατοπησουν.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Περνάει κανονικά, κάτι μικρά κομμάτια με χωματόδρομο έχει, παρακάμπτεις τις ταμπέλες και συνεχίζεις ευθεία, πριν ένα μήνα πέρασα.
 

airmav

air
Περιοχή
Αττικη
Όνομα
tassos
Μοτό
honda vfr 1200x crosstourer, honda c50
Προ 2,5 μηνών που περάσαμε η παράκαμψη ήταν όπως Φαίνεται στην φωτό..είχε κλείσει ο κίτρινος μια σε πήγαινε από τον άσπρο... Εμείς με κατεύθυνση από Σπάρτη προς Καλαμάτα.. σίγουρα δεν χάνεις το όμορφο τοπίο με τους φαγωμενους βράχους κ;ι το περίπτερο στην κορυφή..αλλά είναι κακός ο δρόμος της παράκαμψης


Στάλθηκε από το 2109119DG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Περνάς, αλλά αν κάνετε την παράκαμψη από Λαδά Καρβέλι, η διαδρομή είναι πιό όμορφη και λίγοι πριν την ήξεραν.
 
Reactions: dan

dan

lone wolf
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Θανάσης
Μοτό
F 800 GS
Z 50 J
την παράκαμψη την είδα στο streetview ... εντελώς σύμφωνα με τα γούστα μου ! περνά και απο τη Μ. Σιδερόπορτας , θα μπεί στο πλάνο ...
 
Top Bottom