Καλιακούδα-Άγραφα-Κοκκαλια-Βαρδουσια

Περιοχή
Αιγιο
Όνομα
Σπυρος
Μοτό
Suzuki Drz 400s /Honda Xrv 750/ Honda CBR 1100xx
Η τέλεια βόλτα,στα χνάρια του φετινού troffy!!(αν ειμαι ορθά ενημερωμένος..)
4 μερες στα βουνά=η καλύτερη ψυχοθεραπεία!!!
Η εκδρομη έγινε αρχές Οκτωβρίου του 2017.Αυτο ειναι το πρώτο μέρος.Εχει και συνέχεια..

 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Ωραία η βόλτα σας, ωραία και τα εργαλεία σας και καταπληκτικό το βίντεο! Ανυπομονώ να ξαναβρεθώ εκεί πάνω. Μπράβο παίδες!
 

est

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Σουζούκι ΔρΖ
Ωραία μέρη περάσατε!
Εμένα αυτό που με ενδιαφέρει είναι αν μπορείτε να γράψετε 2 λόγια για τον εξοπλισμό που είχατε μαζί και πως αυτός φορτώθηκε στα DRZ.
:friendship:
 
Περιοχή
Αιγιο
Όνομα
Σπυρος
Μοτό
Suzuki Drz 400s /Honda Xrv 750/ Honda CBR 1100xx
Ωραία μέρη περάσατε!
Εμένα αυτό που με ενδιαφέρει είναι αν μπορείτε να γράψετε 2 λόγια για τον εξοπλισμό που είχατε μαζί και πως αυτός φορτώθηκε στα DRZ.
:friendship:

Φίλε Στέφανε ο εξοπλισμός στο σύνολο περιλάμβανε 1 σκηνη 3 ατόμων και 1σκηνη, 1 ατόμου.Υπνοσακους,υποστρώματα,μαξιλάρια για τις διανυκτερεύσεις,κουζινα(τηγάνι,πιάτα ,εστια,φιαλακια,φαγητο)ρουχισμό,εργαλεία,φαρμακείο κ.α πολλά...


Στο Drz που βλεπεις τοποθετήθηκαν σε custom βασεις 2 σαμαρια 20-25 λίτρων αν θυμάμαι καλα,και ένα σάκος motoraid 40 λιτρων(στην σχάρα)Στο ένα σαμάρι είναι οι σαμπρέλες,αδιαβροχα,εργαλεία,φαρμακειο,ενα μέρος τροφιμων,και τρομπα αερος ποδιού.Στο άλλο τα κατσαρόλια του σεφ,φιαλακια/εστια,πιάτα,τηγανι,νερο,ποτηρια και ένας σακος με θερμόεσώρουχα και κάποια ρούχα.Στον σάκο σχαρας βρίσκεται το σπίτι....,η μισή σκηνη 3 ατομων(η υπόλοιπη στο άλλο Drz)ο υπνόσακος,το υπόστρωμα,μαξιλάρι,καρεκλακι και μια τέντα αδιάβροχη 3x3.Πισω από τον σάκο σε βαση(εσπασε στα κοκαλια...)είναι ένα δοχείο βενζινης 2,5 λίτρων της givi..Επίσης ένα tankbag της swmotech στο ρεζερβουαρ πήγε και έφερε με ασφάλεια μια canon dslr και 3 φακούς καθώς και όλα τα ηλεκτρονικά μας..Τα υπόλοιπα στα αλλά δυο μοτο με παρόμοιο τρόπο.. Προσπάθησα με 2 λόγια αλλά....δεν...!!Ηθελε παραπάνω.!!!!Ότι άλλο χρειαστείς μου λες!
 
Τελευταία επεξεργασία:

est

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Σουζούκι ΔρΖ
Ήταν τόσα αυτά που είχατε μαζί, οπότε τα 2 λόγια ήταν λίγα! :D
Είναι χρήσιμο για μένα να μαθαίνω από ανθρώπους (με παρόμοια με το δικό μου μηχανάκια) που "το έχουν" με την εκτός δρόμου περιήγηση και διαμονή!
Σπύρο ήσουν αναλυτικότατος και σε ευχαριστώ πολύ!
:l2:
 
Top Bottom