Καλώς σας βρήκα αδέρφια!!!

Fenta

Μέλος
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Tάκης
Μοτό
R 1200GS ADV LC
701 Aurora
CCM 644 '05
Kawasaki KLR 250 '96
Είμαι σχετικά καινούριος σε αυτόν τον τομέα και δεν έχω τις αμέτρητες εμπειρίες αλλά θα ήθελα έστω αυτές τις λίγες να τις μοιραστώ με κατέχοντες του είδους και να συμβουλευτώ για τα περαιτέρω είτε διαβάζοντας τις δικές σας είτε σχολιάζοντας τις δικές μου!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καλώς μας βρηκες Κωστή. ...
Είμαστε έτοιμοι να διαβάσουμε τις εμπειρίες σου και να μας δείξεις την μηχαναρα σου:)
 

ΜΟΥΡΙΚΗΣ

Μέλος
Περιοχή
ΚΡΑΝΙΔΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ. ΚΑΙ ΦΩΚΙΑΝΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ.
Όνομα
Γιώργος Μουρίκης.
Μοτό
ΚΤΜ 640 Adventure R (07)
YAMAHA YZF 600R (97) Thundercat
Καλές Μοτοβόλτες :welcome:
 

Fenta

Μέλος
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Tάκης
Μοτό
R 1200GS ADV LC
701 Aurora
CCM 644 '05
Kawasaki KLR 250 '96
Θέλω να παρακαλέσω την ανοιχτή ή και την κλειστή διαχείριση
να προχωρήσει στην άμεση διαγραφή του λογαριασμού μου.
Η αιτιολογία είναι πως διαφωνώ με την κίνηση εμπορικής κατοχύρωσης
του ονόματος του παρόντος ιστότοπου που εντόπισα και η οποία προφανώς έχει γίνει με σκοπό το κέρδος.
Θεωρώ εξαιρετικά παραπλανητικό το γεγονός ότι αυτή έγινε 3 και κάτι χρόνια μετά την έναρξη λειτουργίας του φόρουμ
ενω παράλληλα,ακόμα και σήμερα, στους κανόνες λειτουργίας η ιστοσελίδα περιγράφεται αλλά και λειτουργεί ως μη κερδοσκοπική.

Κανόνες λειτουργίας
''Το ADVride αποτελεί μια μη κερδοσκοπική πύλη διαδυκτιακής επικοινωνίας , που δημιουργήθηκε από μια ομάδα ανθρώπων με πάθος για το μοτοσυκλετισμό, τα ταξίδια και την περιπέτεια''

Καταλαβαίνετε πως δεν έχω καμμία διάθεση και δεν θέλω να υπάρξει η παραμικρή πιθανότητα τα γραφόμενα μου,τα μικρά μου διαμελισμένα ήδη απο το φωτομπάκετ άρθρα και όλη μου η όποια συμμετοχή να μπορεί να χρησιμοποιηθεί στο μέλλον ως τμήμα υπεραξίας ενος κερδοσκοπικού ιστότοπου.
Σας ευχαριστω για τη φιλοξενία και την κατανόηση.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Η κατοχύρωση ονόματος του advride έγινε για να προστατευτεί το όνομα και ο χώρος.
Μπορείς να μας εξηγήσεις που ακριβώς έχουμε εκμεταλευτει τον χώρο κερδοσκοπικά?
Το να κατηγορείς έτσι αβίαστα ανθρώπους που δεν γνωρίζεις είναι χυδαίο, για να μην γράψω τίποτα χειρότερο.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Συγκεκριμένα..... Πριν 2 χρόνια έγινε προσπάθεια να διοργανωθεί εκδρομή με χρηματική συνδρομή με όνομα advtroffy!
Απο μοτοσυκλετιστικη ομοσπονδία......με άνθρωπο της Καβάλας, τον οποίο σεβάστηκα και προφύλαξα τότε.
Το ότι είσαι από Καβάλα θα το θεωρήσω τυχαίο.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Θέλω να παρακαλέσω την ανοιχτή ή και την κλειστή διαχείριση
να προχωρήσει στην άμεση διαγραφή του λογαριασμού μου.
Η αιτιολογία είναι πως διαφωνώ με την κίνηση εμπορικής κατοχύρωσης
του ονόματος του παρόντος ιστότοπου που εντόπισα και η οποία προφανώς έχει γίνει με σκοπό το κέρδος.
Θεωρώ εξαιρετικά παραπλανητικό το γεγονός ότι αυτή έγινε 3 και κάτι χρόνια μετά την έναρξη λειτουργίας του φόρουμ
ενω παράλληλα,ακόμα και σήμερα, στους κανόνες λειτουργίας η ιστοσελίδα περιγράφεται αλλά και λειτουργεί ως μη κερδοσκοπική.

Κανόνες λειτουργίας
''Το ADVride αποτελεί μια μη κερδοσκοπική πύλη διαδυκτιακής επικοινωνίας , που δημιουργήθηκε από μια ομάδα ανθρώπων με πάθος για το μοτοσυκλετισμό, τα ταξίδια και την περιπέτεια''

Καταλαβαίνετε πως δεν έχω καμμία διάθεση και δεν θέλω να υπάρξει η παραμικρή πιθανότητα τα γραφόμενα μου,τα μικρά μου διαμελισμένα ήδη απο το φωτομπάκετ άρθρα και όλη μου η όποια συμμετοχή να μπορεί να χρησιμοποιηθεί στο μέλλον ως τμήμα υπεραξίας ενος κερδοσκοπικού ιστότοπου.
Σας ευχαριστω για τη φιλοξενία και την κατανόηση.
Καθομαι και διαβάζω ξανά και ξανά αυτά που έχεις γράψει ρε φιλε και αναρωτιέμαι πραγματικά αν τα σκέφτηκες πριν τα γραψεις ή αν σου είπαν να τα γράψεις.
Υπάρχει το μειονέκτημα της απόστασης και της μη γνωριμίας μας.
Σε ενοχλεί ότι έχουμε πληρώσει έναν σκασμό λεφτά για την κατοχύρωση ενός ονόματος που δεν έχουμε εκμεταλευτει οικονομικά ποτέ και δεν σε ενοχλεί που οργανισμοί επίσημοι με οικονομικά συμφέροντα πληρώνονται για να πάνε βόλτες τύπου advtroffy!
Καταλαβαίνεις ότι αυτό είναι οξύμωρο και το ποστ σου είναι για να κερδίσεις εντυπώσεις και να δημιουργήσεις προβλήματα.
Θα μπορούσες με ένα π.μ να ζητήσεις την διαγραφή σου και να τελειώνει η απέχθεια σου προς εμάς.
 

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
Σε ενοχλεί ότι έχουμε πληρώσει έναν σκασμό λεφτά για την κατοχύρωση ενός ονόματος που δεν έχουμε εκμεταλευτει οικονομικά ποτέ και δεν σε ενοχλεί που οργανισμοί επίσημοι με οικονομικά συμφέροντα πληρώνονται για να πάνε βόλτες τύπου advtroffy!
Ε ναι...χαλάτε τη "πιάτσα" ρε Κώστα!

Όσο περνά ο καιρός και το ADVride παραμένει εκτός "πιάτσας", τόσο θα μεγαλώνει ο πόλεμος απέναντί του... αδυσώπητος φανερός ή/και κρυφός πόλεμος...

GET READY!!!
:drcl:

ΥΓ. Καλή η κίνηση κατοχύρωσης του ονόματος, κλπ. :ok:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ε ναι...χαλάτε τη "πιάτσα" ρε Κώστα!

Όσο περνά ο καιρός και το ADVride παραμένει εκτός "πιάτσας", τόσο θα μεγαλώνει ο πόλεμος απέναντί του... αδυσώπητος φανερός ή/και κρυφός πόλεμος...

GET READY!!!
:drcl:

ΥΓ. Καλή η κίνηση κατοχύρωσης του ονόματος, κλπ. :ok:
Γεννηθήκαμε έτοιμοι και ευτυχώς εχουμε εμπειρία.
Καθημερινά βέβαια οι άνθρωποι μας εκπλήσσουν θετικα + αρνητικά.
Η κατοχύρωση έγινε για να μην συμβεί αυτό που προσπάθησαν να κάνουν "πιστοποιημενοι" καλοθελητες.
Και κόστισε χρήματα που φυσικά δεν περισσεύουν σε κανέναν.
 

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
Γεννηθήκαμε έτοιμοι και ευτυχώς εχουμε εμπειρία.
Έτσι...when the going gets tough, the tough get going...που λένε και στο χωριό μου...:p

Η κατοχύρωση έγινε για να μην συμβεί αυτό που προσπάθησαν να κάνουν "πιστοποιημενοι" καλοθελητες.
Και κόστισε χρήματα που φυσικά δεν περισσεύουν σε κανέναν.
Και βέβαια, το γεγονός ότι η κατοχύρωση γίνεται μετά από 3 ή όσα χρόνια, δεν είναι ουδόλως "παραπλανητικό"... οι συνθήκες γύρω μας αλλάζουν και θα πρέπει να προσαρμοζόμαστε, αν θέλουμε να επιζήσουμε...το επιβεβαιώνει επιστημονικά κι η εξέλιξη των ειδών...;)
 
Top Bottom