Καλώς σας βρήκα και εγώ

GLP

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
X-max & Tenere Raid
Λάτρης του Βουνού , διαβίωσης και εντουράδας αλλά........ με αυτοκίνητο μέχρι τώρα.

Νέα απόκτηση Tenere Raid , η πρώτη μηχανή που αποκτώ με δυνατότητες εκτός δρόμου.
Πρωτοξεκίνησα με Town Mate και μέτα πέρασα στα scooters .

Έχω αρκετές απορίες τις οποίες θα τις εξετάσαμε εν καιρό , καλές βόλτες σε όλους!
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Καλώς όρισες Γιώργο...! :ok:
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Έχω αρκετές απορίες τις οποίες θα τις εξετάσαμε εν καιρό ,
να σε δω τι θα κανεις με τις καινουργιες που θα σου δημιουργηθουν , την ωρα που θα σου ξεδιαλυνουμε τις παλιες...????
εγω στο ΄πα παντως...
νιπτω τας χειρας μου...
:p:laugh::laugh::laugh::laugh:


:welcome::friendship:
 

jliordos

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
BMW R1250GS ADVENTURE 40th YEARS
Καλώς όρισες !
 

Soulis1988

Μέλος
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
Σούλης
Μοτό
World raid
χαιρεται και καλως ηρθες! εχουμε φωτο απο το εργαλειο;
 

GLP

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
X-max & Tenere Raid
Φωτογραφία δυστυχώς δεν έχω...... αγορασμένη 20 μέρες τώρα (ξεχρεωμένη 100%) και είναι ακόμη στο κατάστημα γιατί δεν έχουν παραλάβει την έγκριση τύπου ακόμη από το υπουργείο..... Είναι καινούριο μοντέλο και με πάνε από εβδομάδα σε εβδομάδα.
Έχετε ακούσει κάτι τέτοιο ;;;
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Εφόσον είναι Ελληνικής αντιπροσωπείας και όχι εισαγωγής δεν θα έπρεπε να υπάρχει αυτό το πρόβλημα.
Υπάρχει μια πιθανότητα βέβαια εάν είναι το πρώτο που πουλήθηκε στην Ελλάδα αν και αυτό θα έπρεπε να το έχει ρυθμίσει η Yamaha διότι είναι πώληση εντός Ε.Ε.
 

GLP

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
X-max & Tenere Raid
Από έρευνα αγοράς που είχα κάνει τα διαθέσιμα ήταν μετρημένα στα δάχτυλα του ενός χεριού.
Tenere Ρaid 2023 μπλέ.
Λογικά πετάνε και αετό στη Yamaha που το αγόρασα , δεν πιέζουν καθόλου, το αφήνουν απλά και όποτε κάτσει.
Είδομεν...
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Δεν είναι έτσι ακριβώς

Κάθε καινούργιο μοντέλο που έρχεται , καταθέτουν τα χαρτιά για έγκριση τύπου , αυτό μπορεί να πάρει από λίγες μέρες μέχρι μήνες (ξέρω περίπτωση 6 μηνών ) .
Από την στιγμή που πάρει πινακιδα το πρώτο , μετά για τα επόμενα είναι διαδικασία λεπτών ( είτε είναι εισαγωγής είτε Ελληνικής αντιπροσωπείας).
Λίγο υπομονή λογικά να πάρει εμπρός το μηχανολογικό .

Ταυτόχρονα προσπάθησε να ασκήσεις πίεση .


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Καλώς ήλθες GLP

Ρε παιδιά μιλάμε για το World Raid;;; Κυκλοφορούν ήδη αρκετά στους δρόμους και τους χωματόδρομους....

Τι έγκριση τύπου και τι παπάτζες είναι αυτά;

Από που το αγόρασες φίλε;

Και φιλική συμβουλή, δε ξεχρεώνουμε στις εποχές μας μηχανή που δεν μας ενημερώνουν πως είναι έτοιμη για παραλαβή.
 
Top Bottom