Καλώς σας βρήκα! KTM Adve 1090 Vs MTS 950!

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Καλως ηρθες φιλε!!
Το 1090r που εχει ρυθμιζόμενες αναρτήσεις δεν σε ενδιαφέρει λόγω 21 μπροστα;
 
Τελευταία επεξεργασία:

bskiad

Μέλος
Περιοχή
Μοσχάτο
Όνομα
Μπάμπης
Μοτό
ΚΤΜ1090 vs MTS950
Καλως ηρθες φιλε!!
Το 1090r που εχει ρυθμιζόμενες αναρτήσεις δεν σε ενδιαφέρει λόγω 21 μπροστα;
Κάτι τό 21 μπροστά κατι οτι θελω 12ποντο για να πατάω κατω δεν παιζει ρε γαμώτο...Καλως σε βρήκα!
 

Simitis

Μέλος
Όνομα
Πέτρος
Μοτό
Ducati Multistrada Enduro
... Οπότε KTM1090 vs Ducati950....
.....Θέλω μετά από 10 χρόνια να έχω κάνει 70.000 χιλιόμετρα!...


Να ξέρεις δίπλα στο συνεργείο της Ducati φτιάχνουν ωραίο καφέ...

Σοβαρά τώρα πάρε αυτό που ΕΣΥ γουστάρεις παραπάνω. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.
Για το 950 που είπε ένας Kariolis πιο πάνω μπορείς να πετάξεις και τις μεταλλικές επάνω.
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
... Οπότε KTM1090 vs Ducati950....
.....Θέλω μετά από 10 χρόνια να έχω κάνει 70.000 χιλιόμετρα!...


Να ξέρεις δίπλα στο συνεργείο της Ducati φτιάχνουν ωραίο καφέ...

Σοβαρά τώρα πάρε αυτό που ΕΣΥ γουστάρεις παραπάνω. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.
Για το 950 που είπε ένας Kariolis πιο πάνω μπορείς να πετάξεις και τις μεταλλικές επάνω.
Παθη , λαθη και κεφια.... πληρώνονται.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
(Β)ρε συ Μπάμπη, παίζει κι η "Μεγάλη Κυρία" κοντά στα φράγκα που διαθέτεις... η Super Tenere!!!

:yew:

 
Τελευταία επεξεργασία:

bskiad

Μέλος
Περιοχή
Μοσχάτο
Όνομα
Μπάμπης
Μοτό
ΚΤΜ1090 vs MTS950
Για το ύψος σου, όπου στην 950 χωράς άνετα, δεν θα κοιτούσα το άλλο.

Εκτός από το Vstrom1000ΧΤ - που είπαμε ναι δεν το θες, κατανοητό. Αυτόν τον μήνα παίζουν και καλές προσφορές στα 800GS, που τα κάνουν πολύ ελκυστικά. Κάτι με θάλασσες και γιαούρτια θυμάμαι τώρα, θα μου περάσει.

@el-Gatto ποιά "απλή" BMW εισάγεται σε αυτά τα λεφτά; την 850 θα λες, γιατί η 1200 είναι μόλις 22420 χωρίς ακτίνες και "έξτρα πακέτα στυλ". Και δεν εισάγεται χωρίς "όλο τον κατάλογο" και αν το παραγγείλεις και θα κάνει μιά "σεζόν" να έρθει και ποιός θα στο πάρει μετά που αν δεν είναι φουλ έξτρα ξινίζουν τα γλυκά μου. Βέβαια, χρηματοδοτικό και 1800 ευρώ έκπτωση σε όποιον πάρει στοκ "περσινό" χωρίς την οθόνη που... Δεν θα την ήθελα. Πάμε πάλι με τις θάλασσες και τα γιαούρτια :p
... Οπότε KTM1090 vs Ducati950....
.....Θέλω μετά από 10 χρόνια να έχω κάνει 70.000 χιλιόμετρα!...


Να ξέρεις δίπλα στο συνεργείο της Ducati φτιάχνουν ωραίο καφέ...

Σοβαρά τώρα πάρε αυτό που ΕΣΥ γουστάρεις παραπάνω. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.
Για το 950 που είπε ένας Kariolis πιο πάνω μπορείς να πετάξεις και τις μεταλλικές επάνω.
... Οπότε KTM1090 vs Ducati950....
.....Θέλω μετά από 10 χρόνια να έχω κάνει 70.000 χιλιόμετρα!...


Να ξέρεις δίπλα στο συνεργείο της Ducati φτιάχνουν ωραίο καφέ...

Σοβαρά τώρα πάρε αυτό που ΕΣΥ γουστάρεις παραπάνω. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.
Για το 950 που είπε ένας Kariolis πιο πάνω μπορείς να πετάξεις και τις μεταλλικές επάνω.
Γιατί ρε συ το λες? Θα είμαι συνέχεια συνεργείο? Νόμιζα ότι έχουν κάνει τεράστια βήματα μπροστά σε αυτό... Κοίτα.. το MT-09 που είχα άλλαξα 3 φορές το ρημάδι το CCT (τεντωτήρας μεταβλητής βλακείας η κάπως έτσι τέλος πάντων..). Την μία άκουγα τακατακα, την δεύτερη έκανε ανάκληση και την τρίτη έβγαλε καινούργια παρτίδα.. Επίσης όλο και κάτι σκουρίτσες εμφάνιζε... Κολλητός με το Tracer έχουν λέει κάτι θέματα η ζάντες και στην αλλαγή στα λάστιχα έβαλε πάνω πεντακόσια βαράκια για την ευθυγράμμιση... Και όλα αυτά από την Yamaha που δεν χαλάει κτλ... Θέλω να πω service κάνω στην ώρα τους τώρα αν ξεραθεί κάνα σωληνάκι θα το αλλάξουμε.. Αλλά ο κινητήρας αν βγάζει θέματα δεν ξέρω.. Ο LC8 πάντως ξέρω ότι είναι πολύ καλός...
 

bskiad

Μέλος
Περιοχή
Μοσχάτο
Όνομα
Μπάμπης
Μοτό
ΚΤΜ1090 vs MTS950
(Β)ρε συ Μπάμπη, παίζει κι η "Μεγάλη Κυρία" κοντά στα φράγκα που διαθέτεις... η Super Tenere!!!

:yew:

Τούμπανο! Το είδα στην έκθεση και ανέβηκα... Αλλά πολύ βαρύ μου φάνηκε... Τύπου να πηγαίνω στις ευθείες στο Τέξας με τις ώρες.. Για κανένα ορεινό δεν ξέρω.. Ενώ το GS1200 ας πούμε με το βάρος χαμηλά ήταν άλλο πράγμα.. Πάντως πολύ ωραίο!!!
 

bskiad

Μέλος
Περιοχή
Μοσχάτο
Όνομα
Μπάμπης
Μοτό
ΚΤΜ1090 vs MTS950
Το 1000 όχι το 250. Και θα σου έλεγα να το οδηγισεις εκτός αν δεν σου αρέσει καθόλου.
Αυτό δηλαδή??


Δεν μου άρεσει οπτικά καθόλου...Βέβαι το test ride τσάμπα είναι... Γιατί όχι?
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αυτό δηλαδή??


Δεν μου άρεσει οπτικά καθόλου...Βέβαι το test ride τσάμπα είναι... Γιατί όχι?
Να ξέρεις...... Φίλος από τους καλύτερους δοκιμαστές-ειδικούς στην Ελλάδα, μου έχει πει τα καλύτερα!
Κάνε μια δοκιμή!
 

bskiad

Μέλος
Περιοχή
Μοσχάτο
Όνομα
Μπάμπης
Μοτό
ΚΤΜ1090 vs MTS950
Την Πέμπτη θα κάνω τεστ το Ducati και θα επανέλθω με συγκριτικό... Μέχρι τότε...
 
Τελευταία επεξεργασία:

ouzakias

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
R 1200GS ADV 2010
Αυτό δηλαδή??


Δεν μου άρεσει οπτικά καθόλου...Βέβαι το test ride τσάμπα είναι... Γιατί όχι?
Ναι αυτό. Άμα το οδηγισεις θα πάθεις σοκ. Πρώτη φορά οδηγισα Ιάπωνα και μου έκανε τόσο καλή εντύπωση. Τότε είχα στην κατοχή μου ktm 950sm.
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
@bskiad : "μεταβλητης βλακειας..." νταξ....αγορινα κλαιω......:roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:


ΛοιποΝε: τραβα παρε το Κ Τ Μ το χιλιαδιακοΣαενανηντα και βουρ στο πατσα.
 

bskiad

Μέλος
Περιοχή
Μοσχάτο
Όνομα
Μπάμπης
Μοτό
ΚΤΜ1090 vs MTS950
@bskiad : "μεταβλητης βλακειας..." νταξ....αγορινα κλαιω......:roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:

Μα είχε γίνει σίριαλ!!!! Μέχρι και σε φόρουμ της Άπω Ζουαζιλάνδης έμπαινα για το CCT και είχα φτάσει να ακούω τακατακα στον ύπνο μου! (και όχι δεν ήταν από εμένα)


ΛοιποΝε: τραβα παρε το Κ Τ Μ το χιλιαδιακοΣαενανηντα και βουρ στο πατσα.
 

bskiad

Μέλος
Περιοχή
Μοσχάτο
Όνομα
Μπάμπης
Μοτό
ΚΤΜ1090 vs MTS950
Τσακάλι από τα λίγα! Αν σκάσω έτσι και παρκάρω έξω από Ιστιοπλοϊκό χωρίς κράνη, μπουφάν και τα άλλα άχρηστα με κερνάνε καφέ για 10 χρόνια!

 

bskiad

Μέλος
Περιοχή
Μοσχάτο
Όνομα
Μπάμπης
Μοτό
ΚΤΜ1090 vs MTS950
Και εδώ αλητεία.. Θα με κοροϊδεύουν στην δουλειά ότι πάω για το Naxos Adventure Rally και εγώ είμαι από την Πάρο..

 

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
Και εδώ αλητεία.. Θα με κοροϊδεύουν στην δουλειά ότι πάω για το Naxos Adventure Rally και εγώ είμαι από την Πάρο..
Ε καλά ρε φίλε, αν σε κοροϊδεύουν για το ράλλυ μπορείς να τους πεις ότι πας απλά μια... εκδρομή στη Νάξο... :D
 

bskiad

Μέλος
Περιοχή
Μοσχάτο
Όνομα
Μπάμπης
Μοτό
ΚΤΜ1090 vs MTS950
Ε καλά ρε φίλε, αν σε κοροϊδεύουν για το ράλλυ μπορείς να τους πεις ότι πας απλά μια εκδρομή στη Νάξο... :D
Δεν παίζει.. Είμαι από την Πάρο! Είμαστε τσακωμένοι με τους γείτονες!! χαχαχαχαχα :rage::rage:
 

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
Δεν παίζει.. Είμαι από την Πάρο! Είμαστε τσακωμένοι με τους γείτονες!! χαχαχαχαχα :rage::rage:
Καλά...εσύ χάνεις!:rolleyes:

 
Top Bottom