Καμάριζα 23/1/22 με τα παγοθραυστικά...

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Βαράτε ελεύθερα...

Ωραία ήταν σήμερα, με πολύ ιδιαίτερες καιρικές συνθήκες που τελικά δεν ήταν πρόβλημα για την βόλτα μας.

Παρότι είχε πολύ κόσμο είχαμε ελάχιστες καθυστερήσεις από χασίματα. Μπράβο σε όλους σας λοιπόν και ευχαριστώ για την dirty παρέα.

Τα παιδιά με τα βαριά σήμερα πέταγαν. "Ρισπέκτ" στον Κώστα με το γνωστό τίμιο ξύλο που κράτησε ψηλά την τιμή των τρανσαλπ, στον γνωστό-άγνωστο Γιώργη με το f800 που πάει αέρα και δεν μασάει πουθενά, στα αλάνια με τα Τ7 που τα πάνε όπως τους αρμόζει και σε όλους τους άλλους που βοήθησαν να τσουλήσει η βόλτα κανονικά χωρίς σοβαρές πτώσεις παρά τον πρωινό πάγο. Και μπήκαμε σε μπόλικα μονοπάτια σε αυτή τη βόλτα.

Περνούσαμε το πρωί από νερό-λακούβες και ακουγόταν ο πάγος να σπάει. Είχα και γω κάποια γλιστρήματα ξαφνικά αλλά ο αγγλικός ασθενής (CCM) με έσωσε. Αργότερα σταμάτησε να χιονίζει και άνοιξε ο καιρός αλλά...

Η επιστροφή ήταν γ@μ@τ@ με κεφαλαία γράμματα. Γύρισα σπίτι κατεψυγμένος και έκανα κάνα 2ωρο να ισιώσω.

Έχω βγάλει κάποιες φωτο που θα τις ανεβάσω αργότερα.
 

Synchro

Μέλος
Όνομα
Christos
Μοτό
No Bike Left
Πολύ ωραία βόλτα όντως. Αν και δεν μπόρεσα να μείνω μέχρι το τέλος φαντάζομαι το κρύο που φάγατε στο γύρνα. Καλά καλά πάγωσα εγώ το μεσημέρι από τον Άγιο Κωνσταντίνο μέχρι το σπίτι.
Οι διαδρομές ήταν πολύ καλές και ο ρυθμός όλης της παρέας σούπερ!!!
 

Sevax

Πλανόδιος
Περιοχή
Νεα Σμυρνη
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
F800 Κορωνέικο
Μόλις επέστρεψα και γω σπιτι …
Ήταν το κρύο …
Ήταν το κρύο τσουχτερό …

ZZΖuper η βόλda!!!

Επισυνάπτεται για μελλοντική χρήση χωρίς το κομμάτι της επιστροφής …
Έχει καποια κυκλικά κομμάτια

View attachment Kordix_23-1-22.gpx


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Προσοχή μόνο στο τρενάκι γιατί κατεβαίνουμε με τα ποδήλατα και μάλιστα στο ένα μονοπάτι το τρενάκι το περνάμε με άλμα.

Εννοείται πως προσέχουμε και με τα ποδήλατα, αν ακούσουμε μηχανή κόβουμε αμέσως. Αλλά καλού κακού ας έχουμε μηχανοκίνητοι και μη, το νου μας.

Γιώργο όσο αφορά τη διαδρομή, ένα κομμάτι πριν το Ομβριόκαστρο το στρώσανε άσφαλτο, δεν το γνώριζα, σήμερα το είδα πρώτη φορά.

Και ΔΕΝ ανεβήκαμε Ομβριόκαστρο γιατί μπορεί να είχε πάγο και δεν το ρίσκαρα για να μη χτυπήσουμε. Στην επόμενη θα έχει κάποιες διορθώσεις δηλαδή.
 

LARRY

ADVENTURA ADRENALINA
Περιοχή
Μεταμόρφωση
Όνομα
Dimitris
Μοτό
T 7 - KMX200
Μόνο μελανό σημείο στη σημερινή βόλτα ήταν η ρουφιάνα η αλυσίδα του ΚΜΧ που κόπηκε και ταλαιπώρησε τον LARRY.
Δεν κρατιόταν το άτιμο!!
Ευτυχως έσπασε στο τέλος και δεν σας ταλαιπωρησα!!
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Δεν κρατιόταν το άτιμο!!
Ευτυχως έσπασε στο τέλος και δεν σας ταλαιπωρησα!!
Υπάρχουν πολλές αιτίες για αυτό...
Μπορώ να σκεφτώ κάποιες...
Να έχεις βάλει λάδι με άρωμα φράουλα οπότε έπαιξε δολιοφθορά...
Σε πήρε χαμπάρι η Γκρέτα και σου έκανε βουντού...
Και αρκετές άλλες... :roflmao:
 

LARRY

ADVENTURA ADRENALINA
Περιοχή
Μεταμόρφωση
Όνομα
Dimitris
Μοτό
T 7 - KMX200
Υπάρχουν πολλές αιτίες για αυτό...
Μπορώ να σκεφτώ κάποιες...
Να έχεις βάλει λάδι με άρωμα φράουλα οπότε έπαιξε δολιοφθορά...
Σε πήρε χαμπάρι η Γκρέτα και σου έκανε βουντού...
Και αρκετές άλλες... :roflmao:
μπα, με μάτιασε ένας φίλος που ρώτησε "εργαλεία πήρες"? χαχαχαχααχ
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Υπέροχη βόλτα.
Τιμή και δόξα στα παλληκάρια με τα 2κυλινδρα βαρίδια, που τα χωσαν σε μονοπατια για πριόνια.
Τιμή και δόξα στον Γιώργη τον σεβαχ, που αν και είναι ψηλός το παλεύει το gs μια χαρά.

Τιμή και δοξα σε ένα από τα πιο καλοσυνατα αγορια, που μας πάει συνέχεια βόλτα στην γειτονιά του και συνεχώς μας εκπλήσσει με νέες εικόνες.
Κωστη kordix... Να είσαι καλά φίλε.

Έχω πολύ βίντεο που θα προσπαθήσω αύριο να κοψωραψω, για να δούμε την παιδική χαρά της καμάριζας.

Εισασταν όλοι τρομεροί



Advphone
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Υπέροχη βόλτα.
Τιμή και δόξα στα παλληκάρια με τα 2κυλινδρα βαρίδια, που τα χωσαν σε μονοπατια για πριόνια.
Τιμή και δόξα στον Γιώργη τον σεβαχ, που αν και είναι ψηλός το παλεύει το gs μια χαρά.

Τιμή και δοξα σε ένα από τα πιο καλοσυνατα αγορια, που μας πάει συνέχεια βόλτα στην γειτονιά του και συνεχώς μας εκπλήσσει με νέες εικόνες.
Κωστη kordix... Να είσαι καλά φίλε.

Έχω πολύ βίντεο που θα προσπαθήσω αύριο να κοψωραψω, για να δούμε την παιδική χαρά της καμάριζας.

Εισασταν όλοι τρομεροί



Advphone

Χτες τα παιδιά με τα 2κυλινδρα "πέταγαν".

Τι? καλοσυνάτο αγόρι? Είμαι και γω άνθρωπος με τα πάνω μου και τα κάτω μου, με τις παραξενιές μου που όσο μεγαλώνω μεγαλώνουν και αυτές. Αλλά είμαι αρρωστάκι με το χώμα και μου αρέσει να μοιράζομαι διαδρομές με φίλους και γνωστούς. Και με μεγάλη μου χαρά βλέπω πως το οδηγικό επίπεδο γενικώς έχει ανέβει πολύ τα τελευταία χρόνια και ανεξαρτήτως κυβικών και τύπου μοτοσυκλέτας. Και για άλλη μια φορά καταλήγω στο συμπέρασμα πως ο αναβάτης είναι το παν. Τα μοτοσακό ακολουθουν.

Να είμαστε καλά να βολταρουμε και με την πρώτη ευκαιρία ξαναπάμε να κάνουμε τα κομμάτια που δεν κάναμε.

Τώρα περιμένωουμε να ηρεμήσει ο καιρός για να παμε τη βόλτα του Λεωνίδα :friendship:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Bγηκε λιγο μεγαλο, αν και θα το εβγαζα μεγαλυτερο αν η dji δεν αποφασιζε να χαλασει τα white balance με αποτελεσμα στο πολυ φως να υπαρχει προβλημα.
Βαλτε HD και απο την αρχη

 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Bγηκε λιγο μεγαλο, αν και θα το εβγαζα μεγαλυτερο αν η dji δεν αποφασιζε να χαλασει τα white balance με αποτελεσμα στο πολυ φως να υπαρχει προβλημα.
Βαλτε HD και απο την αρχη

Ωραιοι.
Βγαλτε τους πυργους. Δεν χωρατε!! :p
Στο 6:00 το ειχα παθει κι εγω μικρος. Μου ελεγε η μητερα μου: Ολο πατατες τηγανιτες τρως, θα φυτρωσουν στο κεφαλι σου.
:ha
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ωραιοι.
Βγαλτε τους πυργους. Δεν χωρατε!! :p
Στο 6:00 το ειχα παθει κι εγω μικρος. Μου ελεγε η μητερα μου: Ολο πατατες τηγανιτες τρως, θα φυτρωσουν στο κεφαλι σου.
:ha
Είδες όμως ότι σπρώχνει κλαδιά... Ο πύργος.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Είδες όμως ότι σπρώχνει κλαδιά... Ο πύργος.
Έτσι εξηγείται το γεγονός ότι ο Γιώργης Sevax πήρε αγκαλιά την ελιά...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Έτσι εξηγείται το γεγονός ότι ο Γιώργης Sevax πήρε αγκαλιά την ελιά...
Ο Γιώργης είναι 1.90 και όπως έχουμε αναλύσει πολλές φορές, δεν βοηθάει το πολύ ύψος στα δύσκολα.
Μην κοιτάς που είναι λεβέντης και δαμαζει το gs :p
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ο Γιώργης είναι 1.90 και όπως έχουμε αναλύσει πολλές φορές, δεν βοηθάει το πολύ ύψος στα δύσκολα.
Μην κοιτάς που είναι λεβέντης και δαμαζει το gs :p
Το έχω πάθει πολλές φορές με πάσης φύσεως χλωρίδα... :roflmao:
Και δεν είμαι 1.90...
 
Top Bottom