Καρπενησι και περιξ

nomad

Μέλος
Περιοχή
Καρπηνιςςς
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
BMW F650GS
KTM exc 300
Βσνί θύελλα;; Τα λένε αυτά.
Εγώ θα πήγαινα απόγευμα να μείνω λίμνη Πλαστήρα στα χωριά που είναι κοντά στο Μουζάκι. Θα ξεκινουσα πολύ πρωί και θα εμένα Επινιανά που λέει. Από εκεί θα πήγαινα την επόμενη μέχρι Κρίκελλο που λέει η διαδρομή. Κρίκελλο-Λαμια είναι 1 ώρα και κάτι. Από Λαμία είσαι 2 τσιγάρα δρόμος.
 

jocker-t

#Ντανταντιρλάνταντα
Περιοχή
Busy Riding
Όνομα
Harris
Μοτό
"The Whip"
Λοιπόν, έχουμε και λέμε. Ξεκινάς απο Καρπενήσι. Ανεβαινεις χιονοδρομικο (φοβερη θεα). Πεφτεις Αγια Τριαδα, Δομιανους, λιγο πριν την Παπαδια κανεις δεξια και περνας γεφυρι πανω απο τον Ταυρωπο. Ανεβαινεις Δαφνη. Στριβεις οταν βγεις στον κεντρικο ασφαλτοδρομο προς Μαυροματα. Σε λιγοτερο απο 2 χλμ στριβεις αριστερα σε χωμα. Σε 20 χλμ χωμα διασταυρωση αριστερα για το χωριο Αγραφα. Κατηφοριζεις στα Αγραφα. Ακολουθεις τον Αγραφιωτη ποταμο με νοτια πορεια. Πας προς Βαρβαριαδα και απο εκει επιστρεφεις Καρπενησι μεσω Κρεντη, Νεας Βινιανης κλπ. Φουλ μερα.
Την επομενη μπορεις να φυγεις προς Προυσο. Στην τοποθεσια Διποταμα στριβεις προς χωριο Χελιδονα (σουπερ διαδρομη). Απο εκει Αμπελια, Αγια Βλαχερνα, Φιδακια (τρομερη θεα της λιμνης) Σελλα. Λιγο μετα τα Σελλα φευγει δεξια χωμα που αφου περασει κατω απο την κορυφη της Χελιδονας σε ριχνει στο Μικρο Χωριο η αν εχεις ορεξη ακολουθεις χωμα που σε βγαζει στο διασελο Μπαγασακι πανω απο το Καρπενησι. Καλη τυχη. Να εχεις και χαρτη. Μην βασιστεις σε gps. Τον ηπιες.
Καλησπέρα.
Σε όλα αυτά μιλάμε για άσφαλτο?
Δε ψήνομαι για λάσπες που φαντάζομαι θα χει τέτοια περιοδο.ειμαι με ασφαλτινα.
Είμαι για να φεύγω στο επόμενο 2ωρο οπότε.αν υπάρχει άμεση πληροφόρηση θα εκτιμηθεί.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καλησπέρα.
Σε όλα αυτά μιλάμε για άσφαλτο?
Δε ψήνομαι για λάσπες που φαντάζομαι θα χει τέτοια περιοδο.ειμαι με ασφαλτινα.
Είμαι για να φεύγω στο επόμενο 2ωρο οπότε.αν υπάρχει άμεση πληροφόρηση θα εκτιμηθεί.
Έχει και χωμάτινα αυτή.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
την εβαλα αλλα σε κάποια σημεία φαίνεται χωμα...
Και είσαι τσακωμένος μαζί του...?
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Top Bottom