Καταδρομικη 07/01

S.P

Μέλος
Περιοχή
ιλιον
Όνομα
παναγιωτης
Μοτό
Ttr 250
Στα ψηλά θα έχει σίγουρα χιόνι,τώρα το αν περνάει ο δρόμος είναι άλλη ιστορία.Εγω πάντως λέω για την άλλη Κυριακή να πάω ορεινή Φωκίδα αν είναι ανοιχτή οι δρόμοι,θα ανοίξω θέμα μήπως και έρθει κάποιος που δεν θα λασπωνεται στον παρνωνα.
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Δυστυχώς ο καιρός δεν μου κάνει την χάρη και οι θερμοκρασίες θα είναι όλη μέρα κάτω απο το μηδέν με ασθενείς χιονοπτώσεις. Οπότε τη διαδρομή την κρατώ για μόλις φτιάξει λίγο ο καιρός και λέω να κάνω την παρακάτω εδώ στα πέριξ να ξεντουμανιάσω γιατί δεν την παλέυω, θέλω βόλτα. Τη διαδρομή δεν την έχω ξανακάνει και θα δω μέρη που δεν έχω ξαναδεί και έχει και λίγο χώμα (λογικά εύκολο).

Χάρτης Αττικής
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δυστυχώς ο καιρός δεν μου κάνει την χάρη και οι θερμοκρασίες θα είναι όλη μέρα κάτω απο το μηδέν με ασθενείς χιονοπτώσεις. Οπότε τη διαδρομή την κρατώ για μόλις φτιάξει λίγο ο καιρός και λέω να κάνω την παρακάτω εδώ στα πέριξ να ξεντουμανιάσω γιατί δεν την παλέυω, θέλω βόλτα. Τη διαδρομή δεν την έχω ξανακάνει και θα δω μέρη που δεν έχω ξαναδεί και έχει και λίγο χώμα (λογικά εύκολο).

Χάρτης Αττικής
Κοίταξε καλά τον καιρό πριν ξεκινήσεις αύριο, γιατί δίνει χιονοπτώσεις ανατολική Αττική!



Advphone....
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Κοίταξε καλά τον καιρό πριν ξεκινήσεις αύριο, γιατί δίνει χιονοπτώσεις ανατολική Αττική!



Advphone....
Ελπίζω να μου κάνει την χάρη... Θα το προσπαθήσω, ετσι και αλλώς θα είμαι σε απόσταση βολής από τη βάση μου.

 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Ενημερώνω ότι έχω αποκλειστεί στην παραλία Βαρνάβα και οι δύο δρόμοι απο και προς έχουν κλείσει με χιόνι... Η βροχή έγινε πολύ γρήγορα χιόνι και ο δρόμος πιο ψηλά έπιασε χιόνι. Προς γνώση και συμμόρφωση.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ενημερώνω ότι έχω αποκλειστεί στην παραλία Βαρνάβα και οι δύο δρόμοι απο και προς έχουν κλείσει με χιόνι... Η βροχή έγινε πολύ γρήγορα χιόνι και ο δρόμος πιο ψηλά έπιασε χιόνι. Προς γνώση και συμμόρφωση.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Μπες σε ταβέρνα και πάρε τσίπουρα... Θα τον ανοιξουν.
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Είμαι στην έδρα μου. Όλα καλα. Κάποια στιγμή άνοιξε ο καιρος για καμία ώρα και ανέβηκα το βουνό προς Κάλαμο. Όλα χιονισμένα (Και ο δρομος) και πέρασα οριακά και με το πλάι παντού. Ευτυχώς το χιόνι ήταν μαλακό και κατάφερα και πέρασα. Ελάχιστες φωτογραφίες μέχρι εκεί που Όλα ήτα καλά, μετά δεν μπορούσα να βγάλω άλλες
Το παράδοξο είναι πως επιστρέφοντας από Αφιδνες και Άγιο Στέφανο ούτε χιόνι, ούτε τίποτα και στα ΒΑ προάστια δεν έχει βρεξει καν!


.


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Θελω να ρωτησω μιας και δεν εχω παει στην Παναγια Καταφυγιωτισσα
Αριστερα της ειναι πεδιαδα?
Στο βελος τι υπαρχει?

sugariasgeorge και petros KLR τα φωτα σας.
 
Τελευταία επεξεργασία:

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Θελω να ρωτησω μιας και δεν εχω παει στην Παναγια Καταφυγιωτισσα
Αριστερα της ειναι πεδιαδα?
Στο βελος τι υπαρχει?

sugariasgeorge και petros KLR τα φωτα σας.
Καλησπερα Λευτερη.....ειμαι στο κινητο δεν φαινεται το βελακι......η Καταφυγιωτισσα ειναι 4-5 χλμ. μετα την Ευρωστινη (πρωην Ζαχωλη)....προς Κουμαρια κ Ροζενα.
Απεναντι ειναι η Αγια Παρασκευη κ ο δρομος που παει Πυργο Κορινθιας....ολο αριστερα λογικα ειναι η πλαγια του Κουμαρια.
Αξιζει η επισκεψη ειναι καταπληκτικα....κ αυτο χαρη σε εναν μονο ανθρωπο τον Γιωργο Ρουσο που βρηκε την εικονα κ εφτιαξε με δικα του χρηματα κ προσωπικη εργασια ολα τα κτησματα κ τις υποδομες που υπαρχουν.
Οτι θελεις η χρειαστεις πες μου !!!!
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Θελω να ρωτησω μιας και δεν εχω παει στην Παναγια Καταφυγιωτισσα
Αριστερα της ειναι πεδιαδα?
Στο βελος τι υπαρχει?

sugariasgeorge και petros KLR τα φωτα σας.
Καλησπερα Λευτερη.....ειμαι στο κινητο δεν φαινεται το βελακι......η Καταφυγιωτισσα ειναι 4-5 χλμ. μετα την Ευρωστινη (πρωην Ζαχωλη)....προς Κουμαρια κ Ροζενα.
Απεναντι ειναι η Αγια Παρασκευη κ ο δρομος που παει Πυργο Κορινθιας....ολο αριστερα λογικα ειναι η πλαγια του Κουμαρια.
Αξιζει η επισκεψη ειναι καταπληκτικα....κ αυτο χαρη σε εναν μονο ανθρωπο τον Γιωργο Ρουσο που βρηκε την εικονα κ εφτιαξε με δικα του χρηματα κ προσωπικη εργασια ολα τα κτησματα κ τις υποδομες που υπαρχουν.
Οτι θελεις η χρειαστεις πες μου !!!!
τα ειπε ηδη ο Πετρος....
το μονο που εχω να προσθεσω ειναι οτι δεν γνωριζω εαν εχουν αποκαταστησει το μονοπατι που κατεβαινει στην Παναγια ... ειχε γινει κατολισθηση και ηταν κλειστο... ισως παραμενει επικινδυνο ...

για εδω κατω εννοω Λευτερη HAWK_46

 
Τελευταία επεξεργασία:

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Καλησπερα Λευτερη.....ειμαι στο κινητο δεν φαινεται το βελακι......η Καταφυγιωτισσα ειναι 4-5 χλμ. μετα την Ευρωστινη (πρωην Ζαχωλη)....προς Κουμαρια κ Ροζενα.
Απεναντι ειναι η Αγια Παρασκευη κ ο δρομος που παει Πυργο Κορινθιας....ολο αριστερα λογικα ειναι η πλαγια του Κουμαρια.
Αξιζει η επισκεψη ειναι καταπληκτικα....κ αυτο χαρη σε εναν μονο ανθρωπο τον Γιωργο Ρουσο που βρηκε την εικονα κ εφτιαξε με δικα του χρηματα κ προσωπικη εργασια ολα τα κτησματα κ τις υποδομες που υπαρχουν.
Οτι θελεις η χρειαστεις πες μου !!!!
τα ειπε ηδη ο Πετρος....
το μονο που εχω να προσθεσω ειναι οτι δεν γνωριζω εαν εχουν αποκαταστησει το μονοπατι που κατεβαινει στην Παναγια ... ειχε γινει κατολισθηση και ηταν κλειστο... ισως παραμενει επικινδυνο ...

για εδω κατω εννοω Λευτερη HAWK_46

Ευχαριστω για τις απαντησεις.
Αν καταλαβα καλα εχει μονοπατι για να πας στην Παναγια.
Απλως ρωτησα οταν παω, μηπως να δω και το σημειο με το δικο μου βελακι, αν υπαρχει καποια χαραδρα ή κατι αλλο, ή ειναι απλα ισκιος που φαινεται ετσι.
:thanx:
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Ευχαριστω για τις απαντησεις.
Αν καταλαβα καλα εχει μονοπατι για να πας στην Παναγια.
Απλως ρωτησα οταν παω, μηπως να δω και το σημειο με το δικο μου βελακι, αν υπαρχει καποια χαραδρα ή κατι αλλο, ή ειναι απλα ισκιος που φαινεται ετσι.
:thanx:
ισκιος ..... να κατσς να ξαποστασς.... :p:laugh::laugh::laugh:
 
Top Bottom