Κατασκευή πυργου βάσης οργάνων φωτισμού...

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μετά τον πύργο όμως θα χρειαστείς και πλαστικά καινούργια τύπου ραλλυ.
 

Pikinos

Ο Φαρμακοποιος
Περιοχή
Αγια παρασκευη -Αθηνα
Όνομα
Πανος
Μοτό
BMW f800gsa
Μετά τον πύργο όμως θα χρειαστείς και πλαστικά καινούργια τύπου ραλλυ.
Μια ζελατίνα θέλει μόνο.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Hellmarine

Μέλος
Περιοχή
Ζωγράφου
Όνομα
Δημος
Μοτό
Bmw f800gs
Κοίτα φίλε μου είμαι καινούργιος οδηγός, δλδ ξεκίνησα τον Φεβρουάριο που μας πέρασε να οδηγώ δύο τροχούς, οπότε μεγάλες βόλτες δεν έχω κάνει ακόμα, αλλά το τελευταίο δίμηνο έχω κάνει 4000χλμ κάτι νησάκια κάτι ορεινή Αρκαδία κάτι τουρ βιοτοιοφθιοτηδα δεν σταματάω να βολταρω και τώρα μόλις γύρισα από αγίους αποστόλους, απλώς όσο το οδηγώ βλέπω τι με ενοχλεί και τι θα ήθελα... Πχ τα φώτα του είναι απαράδεκτα για νυχτερινή οδήγησή και θέλω να βάλω και έναν πλοηγό,και να τακτοποιήσω το κοκπιτ, δόξα το θεό τα χέρια μου και του γέρου μου πιάνουν! Έχω κάνει μια μελέτη.. Το μένου θα περιλαμβάνει φανάρι από Beverly 300, φλαπς από gs 1200, βάση ζελατινας ρυθμιζόμενη και άλλα, το πάντρεμα δεν ξέρω πως θα είναι... Το βασικό βέβαια είναι όπως το πες να είναι αξιοπρεπές, άμα βγει πατρινό καρναβάλι θα το επαναφέρω... Θα σας κρατώ ενήμερους..
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
tiger 955i-gs 1200
Εχω δει στον δρομο,οχι σταματημενο, και να πω την αληθεια δεν μου αρεσε.Επειδη ομως ουτε οπως ειναι μου αρεσει πιστευω οτι αν αποφυγεις τις ακροτητες,μπορει να βγει κατι καλο.
 

Hellmarine

Μέλος
Περιοχή
Ζωγράφου
Όνομα
Δημος
Μοτό
Bmw f800gs
Επειδή ο Αύγουστος για εμένα είναι μήνας που σχεδόν πάντα δουλεύω καθ ότι είμαι αδειούχος Ιουλίου κατάφερα να ασχοληθώ με αυτό το project που με τρώει εδώ και καιρό...
Στην ουσία θα είναι ένας φανοστατης που θα αντικαθιστά τον εργοστασιακό και θα κάθεται μέσα στην μάσκα η οποία όμως θα κοπεί στο πάνω μέρος για να χωρέσουν τα απαραίτητα...
Έχουν γίνει μετρήσεις και έχει ξεκινήσει μια βάση για την κατασκευή και για τα δεσηματα τον μαμά πλαστικών
Αυτό που έχω να επισημάνω είναι την πολύ κακή σχεδίαση που είχαν κάνει οι φίλοι μας οι Γερμανοί... Εμένα προσωπικά μετά από κάποια χλμ/ώρα '' παίζει'' αρκετά όλο το πάνελ, όπως και σε λακκούβες χωματόδρομους...
Η κατασκευή που κάνω θα είναι ποιο bullet proof με ενίσχυση στην βάση που πιάνει στο πλαίσιο
Επειδη η βάση της ζελατίνας θα είναι custom έχετε καμία ιδέα από ποιο μοντέλο να κλέψω? Το φανάρι που χρησιμοποιώ είναι από Beverly το ορθογώνιο...
Με την ολοκλήρωση θα υπάρξει και φωτογραφικό υλικό και τα σχέδια για όποιον άλλο θέλησή...
 

mikechios

Μέλος
Όνομα
mikechios
Μοτό
Bmw f650gs Dakar
Επειδή ο Αύγουστος για εμένα είναι μήνας που σχεδόν πάντα δουλεύω καθ ότι είμαι αδειούχος Ιουλίου κατάφερα να ασχοληθώ με αυτό το project που με τρώει εδώ και καιρό...
Στην ουσία θα είναι ένας φανοστατης που θα αντικαθιστά τον εργοστασιακό και θα κάθεται μέσα στην μάσκα η οποία όμως θα κοπεί στο πάνω μέρος για να χωρέσουν τα απαραίτητα...
Έχουν γίνει μετρήσεις και έχει ξεκινήσει μια βάση για την κατασκευή και για τα δεσηματα τον μαμά πλαστικών
Αυτό που έχω να επισημάνω είναι την πολύ κακή σχεδίαση που είχαν κάνει οι φίλοι μας οι Γερμανοί... Εμένα προσωπικά μετά από κάποια χλμ/ώρα '' παίζει'' αρκετά όλο το πάνελ, όπως και σε λακκούβες χωματόδρομους...
Η κατασκευή που κάνω θα είναι ποιο bullet proof με ενίσχυση στην βάση που πιάνει στο πλαίσιο
Επειδη η βάση της ζελατίνας θα είναι custom έχετε καμία ιδέα από ποιο μοντέλο να κλέψω? Το φανάρι που χρησιμοποιώ είναι από Beverly το ορθογώνιο...
Με την ολοκλήρωση θα υπάρξει και φωτογραφικό υλικό και τα σχέδια για όποιον άλλο θέλησή...
Καλησπέρα,τελικά ολοκληρώθηκε η κατασκευή;
 

Hellmarine

Μέλος
Περιοχή
Ζωγράφου
Όνομα
Δημος
Μοτό
Bmw f800gs
mikechios οχι φίλε μου δεν ολοκληρώθηκε ποτέ γτ την έδωσα. Κάπου πρέπει να έχω κρατήσει κάποια σχέδια - σκαρίφημα και μια μακέτα που είχα κάνει με χαρτόνι σε κανονικές διαστάσεις, άμα θες να ψάξω να τα βρω. Δεν είναι πολύ δύσκολη διαδικασία άμα μαζέψεις τα υλικά. Εγω δεν το προχώρησα γτ πήρα απόφαση να πάω σε κάτι άλλο και άμα το έφτιαχνα μετά ίσως το παντρευομουν το μηχανάκι.
 

mikechios

Μέλος
Όνομα
mikechios
Μοτό
Bmw f650gs Dakar
mikechios οχι φίλε μου δεν ολοκληρώθηκε ποτέ γτ την έδωσα. Κάπου πρέπει να έχω κρατήσει κάποια σχέδια - σκαρίφημα και μια μακέτα που είχα κάνει με χαρτόνι σε κανονικές διαστάσεις, άμα θες να ψάξω να τα βρω. Δεν είναι πολύ δύσκολη διαδικασία άμα μαζέψεις τα υλικά. Εγω δεν το προχώρησα γτ πήρα απόφαση να πάω σε κάτι άλλο και άμα το έφτιαχνα μετά ίσως το παντρευομουν το μηχανάκι.
Σκέφτομαι να αλλάξω το μπροστά φανάρι,τώρα τα χέρια μου δε πιάνουν οπότε μη σε βάλω σε κόπο να ψάχνεις..θα ήθελα να βρω κάποιον που να μπορεί να το μετατρεψει
 

razsidhu5

Μέλος
Όνομα
ragia
Μοτό
ktm adventure 250
Ktm adventure 250 mou klepsan tin mouri oli brosta kai epidi na parw kainourio fairing headlight klp.. ebgene 2000+ to paidi mou ekane tin doulia me ena 600 epidi mu aresan tetiou stil pano kato fota tou zitisa auto k mu to eftiakse se 10-15 meres tha einai etimo olo kati ilektronika benoun kai einai koble tha anevasw foto


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Κάπου εκεί βγαίνει και ο universal πύργος της Aurora, τα κοιτουσα για το Χ πρόσφατα γιατί θέλω αλλαγές και το κόστος τους έχει σημασία.
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Ktm adventure 250 mou klepsan tin mouri oli brosta kai epidi na parw kainourio fairing headlight klp.. ebgene 2000+ to paidi mou ekane tin doulia me ena 600 epidi mu aresan tetiou stil pano kato fota tou zitisa auto k mu to eftiakse se 10-15 meres tha einai etimo olo kati ilektronika benoun kai einai koble tha anevasw foto


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Λυπηρό ,δύσκολα είσαι ,αλλά τουλάχιστον μπορείς να σκεφτείς ότι πάλι καλά ,δε στο σήκωσαν ολο.
Γιατι κόστος μιλάμε;
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Λυπηρό ,δύσκολα είσαι ,αλλά τουλάχιστον μπορείς να σκεφτείς ότι πάλι καλά ,δε στο σήκωσαν ολο.
Γιατι κόστος μιλάμε;
Re afu grafi me ena 600 ti rotas tisteseispia
 
Top Bottom