Καταστηματα Αθηνα με περιφερειακα κ λαστιχα

ansakellariou

Μέλος
Όνομα
Αντωνης
Μοτό
Ktm990
Καλημερα κυριοι,
για ακομα μια φορα θα ηθελα τη βοηθεια σας , κυριως αυτων που μενουν Αθηνα.
Τελος της εβδομαδας θα ανεβω για 2 μερες Αθηνα για αγορα ενος KTM 990 adv .
Επειδη μενω σε νησι και ολα ειναι πιο δυσκολα εδω, ηθελα οσο μπορω να εκμεταλλευτω τη συντομη παραμονη μου
στη πρωτευουσα, για να κανω καποιες αλλαγες στη μηχανη. Ετσι ηθελα , μου πειτε αν γνωριζετε καποια καταστηματα, που θα βρω ευκολα
αυτα που θελω και ισως σε καλες τιμες, αλλα κυριως να μπορεσουν να με εξυπηρετησουν αμεσα.
Παρακατω ειναι αυτα που ιδανικα θα ηθελα να κανω αλλιως θα γινουν απο το νησι:
1. αλλαγη ελαστικων : θα μπορεσει καποιο καταστημα να εχει ετοιμοπαραδοτα και να μου τα τοποθετησει επιτοπου?
2. εγκατασταση ψηλου φτερου: επειδη δεν ξερω ποσο εξοικιομενος θα ειναι ο μηχανικος στο νησι, ελεγα μηπως στην αθηνα
ξερουμε καποιον που να εχει τα εξαρτηματα και τη δυνατοτητα να μου τα εγκαταστησει. Σημειωση: θα γινει ελεγχος μηχανης στον Νταη, οποτε ξερεις καποιος
αν αυτος θα μπορει να με βοηθησει?
3. ηθελα καποια περιφερειακα αξεσουαρ(μεταλλικο προστατευτικο φαναριου, σφουγγαρακι KTM τιμονιου, χερουλια ΚΤΜ,προστατευτικα αυτοκολλητα αναρτησης):ξερουμε που και αν μπορω να τα βρω αυτα
σε φυσικο καταστημα ή παραγγελια απο νετ (και ποιο site?).
Το σερβις που χρειαζεται η μηχανη ,σκεφτομαι να το κανω στο νησι, για να δει κ ο μηχανικος τη μηχανης απο την αρχη.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Καλημέρα,

Για λάστιχα σου είπε ο Κωστας πιο πάνω.
Για τα υπόλοιπα θα πρέπει να απευθυνθείς σε εξουσιοδοτημένους όπως ο Νταής που ανέφερες. Προσωπικά ψωνίζω από Οικονόμου στο Περιστέρι, ο οποίος έχει καλό στοκ ανταλλακτικών και γρήγορη παράδοση.
Εννοείται ότι πρέπει να συνεννοηθείς τηλεφωνικά πριν ανέβεις Αθήνα

Σχετικά με τη μοντα του ψηλού φτερού, δεν ξέρω ποσό έχεις ασχοληθεί αλλά θέλει ένα σχετικό ψάξιμο. Για τη μετατροπή μπορείς να συμβουλευτείς την αρχή του νήματος ΚΤΜ 950/990 (Προβλήματα - Λύσεις - Service - Μόντες - Αναβαθμίσεις)





Sent from my iPhone using Tapatalk
 

ansakellariou

Μέλος
Όνομα
Αντωνης
Μοτό
Ktm990
Ο ανθρωπος με τα λαστιχα εχει καποιο καταστημα και αν ναι σε ποια περιοχη βρισκεται?
Οσον αφορα τη μοντα με το φτερο, ελεγα μηπως το εχουν αυτοματοποιησει στα συνεργεια της KTM
και το κανουν ευκολα.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Είναι το ρόδαμότο στην λεωφόρο Αλεξάνδρας.
Παρε τηλέφωνο όμως για να υπάρχουν σίγουρα τα λάστιχα εκεί.
 

ansakellariou

Μέλος
Όνομα
Αντωνης
Μοτό
Ktm990
Πηρα τηλ , δυστηχως τα Heide k60 δεν τα φερνει καθολου και τα tkc80 μονο παραγγελια...Oι διαστασεις ειναι 90/90 18 και 150/70/21 ?
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ο ανθρωπος με τα λαστιχα εχει καποιο καταστημα και αν ναι σε ποια περιοχη βρισκεται?
Οσον αφορα τη μοντα με το φτερο, ελεγα μηπως το εχουν αυτοματοποιησει στα συνεργεια της KTM
και το κανουν ευκολα.
Αδερφέ μου δεν ξέρω να σου απαντήσω σχετ με τα συνεργεία γιατί δεν το πάω.
Εφόσον θα το πας στο Νταή, δε χάνεις τίποτα να του κάνεις ένα τηλέφωνο να σου πει στα σίγουρα..

Θυμάμαι πάντως ότι τότε που έβαλα ψηλό φτερό, δεν υπήρχε το κλασσικό φτερό που βάζουν στα 950/990... δηλ αυτό (κωδ. ανταλλακτικου 6300801000004)



Και έβαλα αυτό:



στο οποίο θέλουν κούρεμα τα οι δύο πείροι που εξέχουν στο πάνω μέρος του φτερού, για να μπει στο 990.
Και δείχνει κάπως έτσι:




Σχετ. με τα λάστιχα μπορείς να ρωτήσεις και στους παρακάτω:

Online κατάστημα ελαστικών | wheelcity.gr
Tyre Shop
Ελαστικά Moto Περιστεράς Νίκος - Μιχαλακοπούλου - Περιστέρι
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
.Oι διαστασεις ειναι 90/90 18 και 150/70/21 ?
90/90-21
150/70-18 (αν κάνεις πολύ χώμα μπορείς να βάλεις και 140/80-18, δουλεύει καλύτερα)
 

lep990

Μέλος
Περιοχή
ΚΙΑΤΟ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ
Όνομα
Νίκος
Μοτό
ΚΤΜ adventure 990
GAS GAS EC250
Honda bros 400
Μόλις έβαλα και εγώ ψηλό φτερό από 950SE μετά το σπάσιμο του δικού του στην εορταστική χωματαδα. Εγώ το πείρα από Αμερική από γνήσια ανταλλακτικά αλλά παράγγειλα πολλά πράγματα για τρία μότο πουεχω 400 εύρο συνολικα και πλήρωσα 90 εύρο τελωνείο.


Στάλθηκε από το SM-J530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

lep990

Μέλος
Περιοχή
ΚΙΑΤΟ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ
Όνομα
Νίκος
Μοτό
ΚΤΜ adventure 990
GAS GAS EC250
Honda bros 400
Είχα κάποια θεματαγιατι μου έβρισκε λίγο στην σιτα του ψυγείου που δεν είναι η δικιά του.και έκανα κάτι πατέντες με αποστάτες. ΤΏΡΑ με την μαύρη τις ktm ΠΑΊΖΕΙ να μην βρίσκει


Στάλθηκε από το SM-J530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom