Καφές στην Ελάτη με πασπάλισμα απο μπόλικα χλμ ....

μητσος

Ο μήτσος των καρδαμιτσίων
Περιοχή
Γιάννενα
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
KLE500
Φυτοφάγος...
Εσύ...
Κάτσε καλά γιατί έχω ντοκουμέντα...
Εκτός και εάν εκείνα τα κοψίδια τα ονομάσατε πλευρώτους... :roflmao:
Δεν τα ακούμπησα καρδιά μου.Μόνο ενα τόσο δα μικρό κοματάκι πάντα σε βίγκαν επίπεδο
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Άσχετα με τα κοψίδια και γω ψήνομαι για παρεούλα και βολτα, (μόλις είδα ότι 8 είναι Παρασκευή όμως)
Ε ναι γιατί Σάββατο πρωί έχουμε υποχρεώσεις (θα έχουμε γυρίσει φαντάζομαι)
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Παναγιώτη από πια διαδρομή θα είναι το ανέβα και από που το κατέβα?
Καλή ερώτηση, έλεγα η επιστροφή να γίνει από Αργιθέα για να έχει πέσει λίγο το φως και να είναι λίγο πιο σπούκι η διέλευση των τούνελ αλλά όλα τα συζητάμε ...
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Ε ναι γιατί Σάββατο πρωί έχουμε υποχρεώσεις (θα έχουμε γυρίσει φαντάζομαι)
Ε ναί, θα προλάβουμε να ρίξουμε και μερικές ώρες ύπνο το Σάββατο τα χαράματα, για να συνεχίσουμε μετά με τις οικογενειακές ασχολίες ...
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Για πες και ποιο μηχανάκι σκέφτεσαι να πάρεις
την Βέρα Ιταλίδα (γκουτσι), θα είναι και ένας φίλος μαζί με ένα royal enfield interceptor 650, οπότε στην Εθνική θα κινούμαστε λίγο πάνω απο τα όρια ...
αλλά αυτό το κανονίζουμε δίνουμε ραντεβού κάπου πριν την Αρτά πχ. (ανάλογα από πια διαδρομή θα πάρουμε πρώτα) και όποιος θέλει να ταξιδέψει πιο γρήγορα στην εθνική μπορεί να ξεκινήσει κάνα μισάωρο πιο μετά ...

Επίσης μετά την Ελάτη υπάρχουν επιλογές για επιστροφή γρήγορα στην Αθήνα αν κάποιος δεν θέλει να κάνει ολόκληρο τον κύκλο σε αυτή την περίπτωση μπορούμε να πάμε στην Ελάτη μέσω Αργιθέας πχ ....

ας δούμε πόσοι μαζευόμαστε μέχρι την Πέμπτη, είμαστε 3 μέχρι στιγμής, ο μητσος παίζει αν θα βρει λάστιχα ...

Για να κανονίσουμε και με τον thenos για τα κοψίδια ...
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
....Για να κανονίσουμε και με τον thenos για τα κοψίδια ...
Ωχ ξέχασα ότι είναι σαρακοστή...
Θα βολευτείς με καμία χωριάτικη πιστεύω... :p
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Ωχ ξέχασα ότι είναι σαρακοστή...
Θα βολευτείς με καμία χωριάτικη πιστεύω... :p
Χωριάτικη, χόρτα, κολοκυθάκια, μελιτζάνες, πατζάρια, κουνουπίδι, προβατίνα κτλ ....:yew:
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Η πλάκα είναι ότι το gucci το είχα ξεχάσει εντελώς ότι υπάρχει και λέω αν είναι να πάρει το royal enfield μήπως ενδώσω στον ηλίθιο μέσα μου που λέει πήγαινε με το μικρό BMW.

Αλλά ok αφού είναι τα μηχανάκια "μεγάλα" θα πάρω ένα από τα "κανονικά".
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Η πλάκα είναι ότι το gucci το είχα ξεχάσει εντελώς ότι υπάρχει και λέω αν είναι να πάρει το royal enfield μήπως ενδώσω στον ηλίθιο μέσα μου που λέει πήγαινε με το μικρό BMW.

Αλλά ok αφού είναι τα μηχανάκια "μεγάλα" θα πάρω ένα από τα "κανονικά".
μπορούμε να πάμε και με τα μικρά :yew:
ευκαιρία να το δοκιμάσω μετά την αλλαγή του εγκέφαλου ...
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Η πλάκα είναι ότι το gucci το είχα ξεχάσει εντελώς ότι υπάρχει και λέω αν είναι να πάρει το royal enfield μήπως ενδώσω στον ηλίθιο μέσα μου που λέει πήγαινε με το μικρό BMW.

Αλλά ok αφού είναι τα μηχανάκια "μεγάλα" θα πάρω ένα από τα "κανονικά".
...Ασημένιο βέλος..κ έτσι.. δηλαδή..!!!!!
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
μπορούμε να πάμε και με τα μικρά :yew:
ευκαιρία να το δοκιμάσω μετά την αλλαγή του εγκέφαλου ...
Θα ερχόμουν μαζί..αν πηγαίνατε με τα μικρά... γιατί θα ήμουν ο Μεγάλος....
Τώρα που θα πάτε...με τα μεγάλα...δεν θέλω να είμαι..ο Μικρός...!!!!
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Θα ερχόμουν μαζί..αν πηγαίνατε με τα μικρά... γιατί θα ήμουν ο Μεγάλος....
Τώρα που θα πάτε...με τα μεγάλα...δεν θέλω να είμαι..ο Μικρός...!!!!
Αν είναι να έρθεις θα το κάνω με ποδήλατο !!!
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Άσχετα με τα κοψίδια και γω ψήνομαι για παρεούλα και βολτα, (μόλις είδα ότι 8 είναι Παρασκευή όμως)
Κάτσε εκεί που είσαι!!! Η βόλτα αναφέρεται σ' αυτούς που έχουν 3 μηχανάκια το λιγότερο

Άσε που εμείς θα πάμε άλλη μέρα να επαναλάβουμε μια αρκουδιάρα βόλτα
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
...Ασημένιο βέλος..κ έτσι.. δηλαδή..!!!!!
Δεν έχω ασημί μηχανάκι. Ασημένια βέλη όσο θυμάμαι λέγανε της mercedes στους αγώνες

Εντωμεταξύ καλή ιδέα το μικρό το bmwδάκι μία χαρά ταξιδεύει ξεκουραστώ από κινητήρα τουλάχιστον και οικονομικό από την άλλη σκέφτομαι ότι πάνω σε αυτή τη σέλα μεγάλη ασφάλεια τιμή δεν έχω πάει ποτέ γιατί σε ότι έχει μετακινηθεί ήτανε χωμάτινη και δεν καθόμουνα και πολύ, και από την άλλη αν πεις ότι πρέπει να γίνει άτακτη υποχώρηση για Αθήνα Δεν νομίζω ότι δίνει ποτέ τέτοια δυνατότητα

Επίσης google voice type λίγο ασταδιαλα
 
Τελευταία επεξεργασία:

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Δεν έχω ασημί μηχανάκι. Ασημένια βέλη όσο θυμάμαι λέγανε της mercedes στους αγώνες

Εντωμεταξύ καλή ιδέα το μικρό το bmwδάκι μία χαρά ταξιδεύει ξεκουραστώ από κινητήρα τουλάχιστον και οικονομικό από την άλλη σκέφτομαι ότι πάνω σε αυτή τη σέλα μεγάλη ασφάλεια τιμή δεν έχω πάει ποτέ γιατί σε ότι έχει μετακινηθεί ήτανε χωμάτινη και δεν καθόμουνα και πολύ, και από την άλλη αν πεις ότι πρέπει να γίνει άτακτη υποχώρηση για Αθήνα Δεν νομίζω ότι δίνει ποτέ τέτοια δυνατότητα

Επίσης google voice type λίγο ασταδιαλα
Πέρα απ'τη πλάκα.. είναι πολλά τα χιλιόμετρα..δεν βγαίνουν εύκολα από ένα μονοκυλινδρο..
Εξαίρεση ο βουδιστής Σαολίν... Παναγιώτης R.E.H. που όντως μπορεί να πάει κ με το ποδήλατο..!!!!
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Πέρα απ'τη πλάκα.. είναι πολλά τα χιλιόμετρα..δεν βγαίνουν εύκολα από ένα μονοκυλινδρο..
Εξαίρεση ο βουδιστής Σαολίν... Παναγιώτης R.E.H. που όντως μπορεί να πάει κ με το ποδήλατο..!!!!
Αυτές τις συζητήσεις τις έχουμε κάνει ξανά (πιθανώς όχι εδώ). Μια φορά με κούρασε το μονοκύλινδρο, δικαβαλο 400+. Το συγκεκριμένο μοτέρ πάει άνετα στα 140 πραγματικά, δεν θέλω παραπάνω συνήθως στον ανοιχτό δρόμο.
Το περιοριστικό ίσως είναι η σέλα, σίγουρα τα τακούνια τριών ετών.
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Αυτές τις συζητήσεις τις έχουμε κάνει ξανά (πιθανώς όχι εδώ). Μια φορά με κούρασε το μονοκύλινδρο, δικαβαλο 400+. Το συγκεκριμένο μοτέρ πάει άνετα στα 140 πραγματικά, δεν θέλω παραπάνω συνήθως στον ανοιχτό δρόμο.
Το περιοριστικό ίσως είναι η σέλα, σίγουρα τα τακούνια τριών ετών.
Δεν έχει τύχει να βολταρουμε μαζί..αλλά τα τελευταία χρόνια έχω κάνει πολλές ημερήσιες καταδρομικές με τα παιδιά στο φόρουμ
Δεν έχω κουραστεί ( μονός πάντα σε αυτές τις βόλτες)..το κουλούρι επίσης δεν έχει κραδασμούς στα 130-140 ..κ θα το ξανακάνω πάλι...αλλά με δεύτερη -τριτη σκέψη ( εξαρτάται κ από τά μηχανάκια της παρέας αν είναι όλα μεγάλα κ υψηλές ταχύτητες ο Ρυθμός θα το αποφύγω μην χαλάσω τη παρέα)
Σκέψεις που δεν θα έκανα με ένα δικυλινδρο..!!!!
 

μητσος

Ο μήτσος των καρδαμιτσίων
Περιοχή
Γιάννενα
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
KLE500
Εγώ δε βρήκα ακόμη λάστιχα, και δυστυχώς για μένα θα απέχω.:mad:o_O
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Εγώ δε βρήκα ακόμη λάστιχα, και δυστυχώς για μένα θα απέχω.:mad:o_O
Γιατί δεν βάζεις τα Metzeler Sahara...?
Εδώ φαίνονται διαθέσιμα...
 
Top Bottom