Κεντρική Ευρώπη και γυροβολιές στις Άλπεις !!!

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Εψαξα για να σου προτεινω να μεινεις στο Chalet Swiss στο Interlaken και μου βγαζει οτι ειναι το πιο φθηνο με 193 ευρω !!!!
Φωτια και λαβρα.
Παντως αξιζει ενα περασμα απο εκει. Ειναι και ολα αφορολόγητα. ;-)
Καλο δρομο.
Εδω ειμαστε τωρα μόλις φτάσαμε τρώμε και μπαίνω να βρω ξενοδοχειο!!!
Ειναι τρομερά εδω !!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.


Παίδες καληςπερα σε όλους τελικα καταλήξαμε να μείνουμε Βέρνη καθώς στο Interlaken ηταν πανάκριβα και δεν υπήρχαν και δωματια εχει μεγαλη πληρότητα αυτες τις μερες !! Και πως να μην ειναι πανάκριβα ολο Ινδούς βλέπαμε και κινέζους !!
Έπειτα απο 500 και κατι χιλιόμετρα σημερα εχω να πω ενα πρώτον με το που γυρίσω βλεπω να βάζω παλι λάστιχα !!! Βαρέθηκα να στρίβω !! Όλη η Ελβετια ειναι μια ατελείωτη πιστα τελος !! Σημερα η διαδρομή ηταν απίστευτη η μια ανάβαση καλύτερη απο την αλλη ! Τούνελ πολλα τούνελ καταρακτες αμέτρητοι η φύση σε ολο της το μεγαλείο !!
Προτείνω ανεπιφύλακτα σε όποιον δεν εχει ταξιδεύσει στην Ελβετεια να τα κανει Γρήγορα και δεν θα το μετανιώσει !!!

Έρχονται φωτό!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Το Gotthard το πέρασες απο πανω?
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Το Gotthard το πέρασες απο πανω?
Ναι κανονικά !! Αλλα σημερα πραγματικά αν μου λέγατε να διαλέξω την καλύτερη διαδρομή δεν ξερω τι να πω ! Θα πω ψέματα !! Ηταν όλες φανταστικές φανταστικές με όλη τη σημασια της λέξης !! Και ήμουν τυχερός γιατι το 90% σημερα ηταν με το δρομο στεγνό και το μουλτι απογειώθηκε !!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.


Λίγες φωτό απο την σημερινή μας μερα !!
Αλλα ξαναλέω υπάρχει τόση ομορφιά εδω που δεν μπορεις να τραβάς τα παντα !! Τα περισσότερα μένουν στο μυαλο !!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Αυριο λεω να την κανω προς Γαλλία πλευρά να κατεβω σχετικα γρήγορα απο εθνική μεχρι το σημείο που ξεκινάει ο δρόμος του Ναπολεοντα και να τον κατεβω ολο ! Στην συνέχεια να καταλήξω Μονακό να Κανουμε κανα μπανάκι γτ χορτάσαμε Χιόνι και κρυο !! Αχαχα

Καμία ιδεα ;; Να το σπάσω να μείνω Grenoble η κάπου εκει γύρω η να κατεβω μια και εξω ;; Θα βγει η θα κοπουμε ;;


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

Rizzla+

Μέλος
Όνομα
non
Μοτό
Ducati Monster S4
Αυτο για τις φωτογραφιες ξαναπες το, καθε φορα μετανιωνω που δεν σταματησα σε ακομα ενα σημειο να βγαλω αλλη μια φωτο!!!
Ειδα την φωτο με τα χιονια στο Julierpass κ θυμηθηκα εμενα πριν απο εναν μηνα που ειχα βγαλει το πετσι μου απο την ζεστη μεσα στις κορντουρες.
Καλους δρομους να εχετε και ταπα μονο!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ


Παίδες καληςπερα σε όλους τελικα καταλήξαμε να μείνουμε Βέρνη καθώς στο Interlaken ηταν πανάκριβα και δεν υπήρχαν και δωματια εχει μεγαλη πληρότητα αυτες τις μερες !! Και πως να μην ειναι πανάκριβα ολο Ινδούς βλέπαμε και κινέζους !!
Έπειτα απο 500 και κατι χιλιόμετρα σημερα εχω να πω ενα πρώτον με το που γυρίσω βλεπω να βάζω παλι λάστιχα !!! Βαρέθηκα να στρίβω !! Όλη η Ελβετια ειναι μια ατελείωτη πιστα τελος !! Σημερα η διαδρομή ηταν απίστευτη η μια ανάβαση καλύτερη απο την αλλη ! Τούνελ πολλα τούνελ καταρακτες αμέτρητοι η φύση σε ολο της το μεγαλείο !!
Προτείνω ανεπιφύλακτα σε όποιον δεν εχει ταξιδεύσει στην Ελβετεια να τα κανει Γρήγορα και δεν θα το μετανιώσει !!!

Έρχονται φωτό!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Εστριψες κουλαδι!!! Εστριψες!!!!!!!!!!!
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Χαχαχχαχαχα ε λιγο Μωρε το είχα βάλει στο αυτόματο !!
Ζαλιστικά ρεεεε δεν μπορούσα αλλο χόρτασα για κανα μηνα σημερα !!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Αυριο λεω να την κανω προς Γαλλία πλευρά να κατεβω σχετικα γρήγορα απο εθνική μεχρι το σημείο που ξεκινάει ο δρόμος του Ναπολεοντα και να τον κατεβω ολο ! Στην συνέχεια να καταλήξω Μονακό να Κανουμε κανα μπανάκι γτ χορτάσαμε Χιόνι και κρυο !!http://www.advride.gr/threads/Κεντρική-Ευρώπη-και-γυροβολιές-στις-Άλπεις.5612/page-5#post-136246 Αχαχα

Καμία ιδεα ;; Να το σπάσω να μείνω Grenoble η κάπου εκει γύρω η να κατεβω μια και εξω ;; Θα βγει η θα κοπουμε ;;


Sent from my iPhone using Tapatalk
σπαστο στην μεση να δεις κ αλλα,θαλασσες θα βρεις εδω θες,δες αλλα που δεν εχουμε.
μεινε στην Λιμνη Annecy lake κ δεν θα το μετανιωσεις,η δε γυρω περιοχη εχει υπεροχα πασα κ διαδρομες!
ειχα κανει ενα εξαιρετικο τουρ το 2010 στην ευρητερη περιοχη της Haute Savoie κ μονο καλα εχω να πω...
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Απορώ πως βρίσκεις δίκτυο-wifi-3G και εμεις οταν γυρισουμε βάζουμε 2-3 φωτογραφιες και λεμε οτι κατι καναμε
Μπραβο και ευχαριστουμε
Καλη ξεκουραση, ακομα θα στρίβεις στον υπνο σου!!!
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Απορώ πως βρίσκεις δίκτυο-wifi-3G και εμεις οταν γυρισουμε βάζουμε 2-3 φωτογραφιες και λεμε οτι κατι καναμε
Μπραβο και ευχαριστουμε
Καλη ξεκουραση, ακομα θα στρίβεις στον υπνο σου!!!
Πριν κατςω για καφε ρωτάω wifi έχουμε ;;; Αν ναι καλώς αν οχι στο πιο διπλα !! Αλλα συνήθως εχουν παντού ! Εδω στη Βέρνη εχει free wifi για παράδειγμα ακομα και στο δρομο !!

Χαρα μου ειναι να μοιράζομαι την εκδρομή που κανω τωρα μεσα απο τις εικόνες με άτομα που ειμαι σίγουρος οτι γουστάρουν να τα βλέπουν !!! ;))


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.


Τελικα σημερα κατέβηκαμε στο Monaco !! Φτάσαμε περιπου στις 8 το βραδακι εδω και ρίξαμε πολυ χιλιόμετρο κάπου στα 750 νομιζω !! Έχασα τη μπάλα !! Λίγες φωτό απο τη σημερινή μερα θα μπουν αυριο γτ είχα θέμα με το τηλεφωνο δυστυχως ! ( το εχω και για gps και τα έπαιξε λιγο ειχε φαει σκαλώμα σημερα γενικα )

Πάντως απο την σημερινή μερα οδηγικά εχω να πω : route napoleone απο Digne to Grasse 120 χλμ πιστα με όλη τη σημασια της λεξεως !! Ένας δρόμος φτιαγμένος για μηχανακια αποκλειστικά !! Απο την αρχή του μεχρι το τελος του ΤΡΟΜΕΡΟΣ !! Τον προτείνω σε όλους άλλωστε ειναι μεσα στους 10 top δρόμους για μοτοσυκλέτα !!
Το άγαλμα του Ναπολεοντα ψάχναμε για μια φωτογραφία τελικα δεν βρήκαμε τιποτα !! Ρωτήσαμε ξανα και ξανα αλλα δεν !
Αυτά τα λίγα απο σημερα !!

Καλο βραδυ απο Montecarlo !!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4


Τελικα σημερα κατέβηκαμε στο Monaco !! Φτάσαμε περιπου στις 8 το βραδακι εδω και ρίξαμε πολυ χιλιόμετρο κάπου στα 750 νομιζω !! Έχασα τη μπάλα !! Λίγες φωτό απο τη σημερινή μερα θα μπουν αυριο γτ είχα θέμα με το τηλεφωνο δυστυχως ! ( το εχω και για gps και τα έπαιξε λιγο ειχε φαει σκαλώμα σημερα γενικα )

Πάντως απο την σημερινή μερα οδηγικά εχω να πω : route napoleone απο Digne to Grasse 120 χλμ πιστα με όλη τη σημασια της λεξεως !! Ένας δρόμος φτιαγμένος για μηχανακια αποκλειστικά !! Απο την αρχή του μεχρι το τελος του ΤΡΟΜΕΡΟΣ !! Τον προτείνω σε όλους άλλωστε ειναι μεσα στους 10 top δρόμους για μοτοσυκλέτα !!
Το άγαλμα του Ναπολεοντα ψάχναμε για μια φωτογραφία τελικα δεν βρήκαμε τιποτα !! Ρωτήσαμε ξανα και ξανα αλλα δεν !
Αυτά τα λίγα απο σημερα !!

Καλο βραδυ απο Montecarlo !!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Αυτο το "γυρισμα" νοτια για να στεγνωσουμε το καναμε το 1998 κ δεν ειναι κ η καλυτερη αναμνηση λογω του κυκλοφοριακου κ της ζεστης.
Υπαρχουν ομως ωραιες διαδρομες του rally γυρω γυρω και μια στριφτερη μεχρι το Sospel που δεν ξερω ομως πως παει απο κινηση.
Επισης ειναι στο δρομο σας το Portofino, αλλο κυκλοφοριακο χαος αλλα κουκλί μερος.
Τα ζυγιζετε κ επιλεγετε!
Καλη συνεχεια :)

adv phone
 
Top Bottom