Κερατιάδα 2/2/20 / είμαστε δυό, είμαστε τρεις, είμαστε χίλιοι δεκατρείς...

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Βαράτε ελεύθερα.

Όπως είπα και στον Κώστα τον Maniac το πρωί στον καφέ, δεν έμοιαζε με μάζωξη για μοτο-βόλτα αλλά με μοτο-συγκέντρωση διαμαρτυρίας.
Μου θύμισε και τα πριν της εκκίνηση αγώνα.

Έκανα ότι μπορούσα για να μπορέσουμε να κάνουμε και να ευχαριστηθούμε τη βόλτα. Ήθελα να περάσουμε από μέρη που τελικά δεν πήγαμε. Δεν πειράζει την επόμενη φορά που καλό θα ήταν να χωρίσουμε σε γκρουπ. (Έχω κάτι στο μυαλό μου για αυτό).

Νομίζω πως για τόσες μηχανές καλά πήγε. Όμως κάποια στιγμή στην Αγία Τριάδα δεν άντεξα άλλο γιατί κουράστηκα - ζαλίστηκα.

Καλή ξεκούραση σε όλους, να είμαστε όλοι καλά να βολτάρουμε και ας χανόμαστε.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Άλλη μια βολταρα made by kordix στα Αττικιωτικα χωματα ο οποίος έδωσε ψυχή και σώμα για να μας κρατήσει σε συνοχή.

Πάρα πολύς κόσμος στην εκκίνηση, πρέπει να ήμασταν ίσα με 25-30 μοτοσυκλέτες, από διχρονα κατσίκια και γουρούνες έως μαστοδοντα, σε διαδρομές από ανοιχτές φλαταδούρες με τσίτα τα γκάζια έως μονοπαταδες και κάνα δυο παρατεταμένα λασπερα κομμάτια.

Σούπερ βόλτα με ποικιλομορφία διαδρομων, με μόνο μελανό σημείο εκείνον τον γνωστό-άγνωστο ο οποίος δεν περιμένει τον πισινό του με αποτέλεσμα ένα ολόκληρο γκρουπ να γινόμαστε μπουρδελο.
Φώτο από εμένα ντεν εκει καρντιά μου, μόνο βίντεο το οποίο θα ψηθεί οσονούπω :)

Ευχαριστούμε Κωστή! :friendship:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Πρέπει να έχω σε βίντεο τη φάτσα και τα λόγια του Κωστή... Κάπου εκεί στην μπάρα που καταλάβαμε ότι θα γινόταν χαμός με τόσες συμμετοχές σήμερα.
Οι προτάσεις για βόλτα του Κωστή είναι πάντα ενδιαφέρον και με ιδιαίτερα φιλικό κλίμα... Βγάζει μια ηρεμία και καλοσύνη αυτό το αγόρι και την μεταφέρει σε όλους.
Τα χασιματα ήταν αρκετά, γιατί κάποιοι φίλοι δεν είναι "εκπαιδευμένοι" στις χωμάτινες με τόσο κόσμο και χωρίς gpx.
Ο τρόπος για να μην υπάρχουν χασιματα είναι ένας... Περιμένουμε σε διασταύρωση τον πισινό μας.... Τόσο απλά.
Τα χασιματα έφεραν καθυστερήσεις, αλλά δεν έφεραν γκρίνιες και σε συνδυασμό με τις όμορφες διαδρομές του Κωστή πήγαν όλα καλά στο τέλος.

Ρεσπεκτ στο τρελό καλαματιανό κοράκι... Που ήρθε οδικώς για την βολτα.

Αυτο με το ότι δηλώνουν 10 και έρχονται 30.....Να το δουμε :nnj:
Βίδεο από εμένα... Αυριο
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
περασα(εγω τουλαχιστον) πολυ ωραια.

Ενα μεγαλο ευχαριστω στον Κωστα ,ο οποιος ειχε πεθανει απ το αγχος μην χαθει κανεις αφου το γκρουπ(ταγμα μηχανοκινητου μαλλον) εσπαγε συνεχως καθως πολλοι δεν περιμεναν στις διασταυρωσεις με αποτελεσμα να ειμαστε 40% οδηγηση-60% περιμενε,για εμας, γιατι ο Κωστας πολλες φορες πηγαινε πισω να βρει τους χαμενους -αργοπορημενους.

προς το τελος οι περισσοτεροι λιποτακτησαν απο ασφαλτο(λογω κουρασης κ πεινας ειπαν)με αποτελεσμα να μεινουμε 5 μηχανακια να γυρισουμε απο Υμητο,γκρουπακι μικρο , ευελικτο κ σβελτο και εκει τελικα ηταν ΟΛΟ το ζουμι της βολτας αυτο το μικρο κομματι το ευχαριστηθηκα.

Χαρηκα πολυ που ειδα ξανα τις Φατσες σας,επισης χαρηκα εξτρα που ειδα τον Σακη τον οργανωτη της Γαματης χωματαδας στον Ολυμπο.

Και εις αλλα με Υγειαν !
 
Τελευταία επεξεργασία:

Blue line

Μέλος
Όνομα
Sakis
Μοτό
GS 1200 ADV
KTM EXC300 TPI
Κωστή σε ευχαριστούμε για ολα.
Η βόλτα σου ήταν όπως πάντα super.
Εμένα ίσως ήταν η πιο γρήγορη βόλτα καθώς δεν είχα κοιμηθεί καθόλου το προηγούμενο βράδυ και έφτασα κατευθείαν στον Αγ. Κωνσταντίνο στις 12:00 και έφυγα από το group στις 14:00 με μια προκα 'ΝΑ'.
Επίσης έχω μια απορία προς τους μη εγγεγραμμένους:
Αφού δεν δεσμευεστε ούτε υπάρχει κάποιου είδους οφειλή γιατί δεν το λέτε ρε παληκάρια ώστε ο διοργανωτής να μην έρχεται σε δυσκολη θέση?
Διαφορετική οργάνωση θέλει μια βόλτα με 10 άτομα και άλλη με 40 άτομα.
Φωτό και βίντεο στις προσεχείς μέρες.
 

Zac23

Μέλος
Όνομα
Zac
Μοτό
KTM 690 , KTM 250
Παιδιά ευχαριστούμε πολύ για την όμορφη παρέα, εξαιρετική βόλτα με τα πάντα μέσα, μηχανές, εναλλαγές τεραιν...
είναι πολύ λογικό τα μικροσταματηματα και χασιματα να υπάρχουν με τόση προσέλευση όμως το κέφι όλων ήταν θετικό και βγήκε όμορφα.

Και εγώ ευχαριστήθηκα πολύ το τελευταίο κομμάτι του Υμηττου που πήγε με ωραία ροη.
Να είστε καλά, στην επόμενη.
ΥΓ Κώστα σε ευχαριστούμε , πραγματικά το ευχαριστηθήκαμε σήμερα
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Εχουμε κανα gpx που να χει και το πηγαινε και το ελα

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

advag990

Enjoy your ride!!!!
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
KTM ADVENTURE 990S
kordix ευχαριστουμε πολυ για τη βολτα σημερα! Ολα ηταν τελεια! Η διαδρομη καταπληκτικη με πολλες εναλλαγες σε terrain! Το θεμα με τις διασταυρωσεις υπηρχε αλλα εγω ΔΕ θα το χρησιμοποιησω σαν παραπονο! Αλλωστε ειμαι κ απ αυτους που προστεθηκαν τελευταια στιγμη κ σ εβγαλαν απ τα νερα σου! Θα το χρησιμοποιησω μονο σα δικαιολογια που την τελευταια φορα απλα που μειναμε πισω εφυγα χωρις να σε χαιρετησω κ ευχαριστησω απο κοντα για τη βολτα! Το κανω απο εδω οπως ευχαριστω κ το advride που ετσι κ αλλιως εχει αποδειξει οτι ξερει να κανει ομορφες επιτυχυμενες παρειστικες βολτες! Χαρηκα που σας ειδα ολους απο κοντα μετα απο καιρο gsmaniac KORAX Shogun αποστόλη κ οποιον αλλο ξεχναω!!!! Κ εις αλλα με υγεια λοιπον!!!! Εις το επανιδειν!!!!


Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Κάποια Κυριακή θα χρειαστώ την βοήθεια 4-5 φίλων να έρθουν παρέα με συσκευές gps να γράψουν μια βόλτα αλλά να την οδηγήσουν κιόλας, για να γνωρίζουν τυχόν δυσκολίες, επικίνδυνα περάσματα, διασταυρώσεις κτλ.

Eτσι στην επόμενη Σουνιάδα θα μπορούμε να σπάσουμε σε 3 γκρουπ με πλοηγό και σκούπα κανονικά.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Ευχαριστώ για τα ευχαριστώ αλλά δεν υπάρχει λόγος γιατί κάνω κάτι που μου αρέσει πολύ, όπως αρέσει και σε σας.

Εξάλλου όλοι την ίδια τρέλα κουβαλάμε. Σήμερα πλοήγησα εγώ, προχτές στο Καντήλι ο Βαγγέλης σε μια γαμάτη βόλτα κτλ.

Χάρηκα πολύ που είδα σήμερα φίλους που είχα πολυ καιρό να δω.
 

Synchro

Μέλος
Όνομα
Christos
Μοτό
No Bike Left
Κάποια Κυριακή θα χρειαστώ την βοήθεια 4-5 φίλων να έρθουν παρέα με συσκευές gps να γράψουν μια βόλτα αλλά να την οδηγήσουν κιόλας, για να γνωρίζουν τυχόν δυσκολίες, επικίνδυνα περάσματα, διασταυρώσεις κτλ.

Eτσι στην επόμενη Σουνιάδα θα μπορούμε να σπάσουμε σε 3 γκρουπ με πλοηγό και σκούπα κανονικά.
Εγώ αν θες ήθελα να βοηθήσω σε αυτο

Ειναι αμαρτία κάποιοι που μπορείτε και θέλετε να πάτε πιο γρήγορα να μην μπορείτε.
Στην αρχή του υμμητο προσπάθησα να μείνω τελείως πίσω σαν σκούπα αλλά άνοιγε πάρα πολύ η διαφορά.
Φανταστείτε ότι σας ξαναβρήκα σχεδόν στο Κορωπί.
 
Top Bottom