Κινεζούλες...

panGS

Μέλος
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS 05

christof40

Μέλος
Όνομα
χριστοφορος
Μοτό
cbr r1 gsxr το γνωστο ninja
εχω δοκιμασει-αγορασει διαφορες,φθηνες,κινεζικες,λαρυγγοφωνα κλπ.
ολα ΓΤΠΚ,αφου τα εφαγα ολα στην μαπα εβαλα μυαλο,τα σκασα,πηρα το interphone f5 και ησυχασα
στις ενδοεπικοινωνιες νομιζω εχει μεγαλυτερη αξια αυτο που λενε
οτι πληρωνεις παιρνεις
 

christof40

Μέλος
Όνομα
χριστοφορος
Μοτό
cbr r1 gsxr το γνωστο ninja
@christof40 +1000
Ετσι ακριβως. Εχω καμια 10αρια στην ντουλαπα με σπασμενα κωλωδια χαλασμενα πρες κ.α.
interphone fc 5 και ξεμπερδεβεις μια και καλη.
και γω πρεπει να εχω 5-6 σετ αλλα δεν εχει χαλασει καποιο,απλα δεν ακους,δεν μπορεις να συννενοηθεις,σου σπανε τα νευρα και τ αυτια και στο τελος καταληγουν στην ντουλαπα.
εχω χαρισει και 2-3 σετ σε φιλους και αντι να με ευχαριστουνε,με βριζανε:laugh:

υ.γ τα lnterpfone f5 τα εχω απο το 2012 και εξακολουθουνε να δουλευουν αψογα,μονο η μπαταρια τους εχει πεσει λιγο η αυτονομια τους μετα απο τοσα χρονια
 
Τελευταία επεξεργασία:

panGS

Μέλος
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS 05
Γενικά δεν έχω εμπειρία με αυτές τις ενδομπλαμπλα...ήθελα να μένει η κρεβατομουρμούρα στο σπίτι.....να μην την παίρνω και στο ταξίδι...
στα μισά ούτε gps δεν είχα , μόνο χάρτη...βέβαια κάποια στιγμή βγήκα από το σπήλαιο και πήρα gps .
 

alfa7

for Life
Περιοχή
Χανιά,Κρήτης / Μαρούσι
Όνομα
Στέλιος
Μοτό
R1250GS F800GS X-ADV 690enduro XTX660 CRF450 CB50
Όπως είπαν παραπάνω...πάρε κάτι επώνυμο...με τα φθηνά θα κάνεις φθηνή δουλειά (δεν θα ακούς καλά, δεν θα συνδέεσαι εύκολα,μπαταρία
χαιρετάει γρήγορα κλπ) και θα σου βγει και ακριβά μιας και σίγουρα θα πάρεις κάτι άλλο στο τέλος...

Μετά από διάφορα πειράματα πήρα Midland (πολύ καλή) και κατέληξα σε Interphone που τα κάνει όλα αβίαστα και άριστα....
 

panGS

Μέλος
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS 05
Συμφωνώ για τις επώνυμες και επαυξάνω...όμως μπορώ να διαλέξω ανάμεσα σε αυτές τις 2 χωρίς να πληρώσω...
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Αν έχεις smartphone παίξε με καμία εφαρμογή τύπου voxer και περίμενε μέχρι να πάρεις μια interphone η Sena.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
έχω την πρώτη και είμαι ικανοποιημένος! μια χαρά ακούω και μιλάω και μια χαρά με ακούνε. Είναι όντως αδιάβροχη και έχει μια χαρά μπαταρία. Έχω και 2η συσκευή για να τη βάλω στο δεύτερο κράνος (όταν επιτέλους πάρω). Για τα 30 € μια χαρά επιλογή είναι
 

tsambion

Μέλος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
BMW F 800 GS 2009
Δουλεύω και εγώ την πρώτη εδώ και δύο χρόνια και δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα μέχρι τώρα. και το GPS συνδέεται κανονικά και το smartphone, έχει εμβέλεια περίπου 1.000 μέτρα με το άλλο ζευγάρι του και η μπαταρία κρατάει σε συνεχόμενη χρήση γύρω στις 7 ώρες. Συνήθως το έχω συνδεδεμένο ταυτόχρονα με το smartphone το οποίο χρησιμοποιώ και ως GPS και μπορώ να μιλάω η με τον συνεπιβάτη μου ο οποίος έχει και αυτός, η με δεύτερη μηχανή ο οποίος θα έχει και αυτός intercom. Το μόνο μειονέκτημα είναι ότι δεν μπορούν να μιλήσουν πάνω από δύο άτομα ταυτόχρονα Δηλαδή σε περίπτωση που είναι μία παρέα με τρεις ή τέσσερις μηχανές θα μπορούν να μιλάνε μόνο οι δύο.

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

panGS

Μέλος
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS 05
έχω την πρώτη και είμαι ικανοποιημένος! μια χαρά ακούω και μιλάω και μια χαρά με ακούνε. Είναι όντως αδιάβροχη και έχει μια χαρά μπαταρία. Έχω και 2η συσκευή για να τη βάλω στο δεύτερο κράνος (όταν επιτέλους πάρω). Για τα 30 € μια χαρά επιλογή είναι
Δουλεύω και εγώ την πρώτη εδώ και δύο χρόνια και δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα μέχρι τώρα. και το GPS συνδέεται κανονικά και το smartphone, έχει εμβέλεια περίπου 1.000 μέτρα με το άλλο ζευγάρι του και η μπαταρία κρατάει σε συνεχόμενη χρήση γύρω στις 7 ώρες. Συνήθως το έχω συνδεδεμένο ταυτόχρονα με το smartphone το οποίο χρησιμοποιώ και ως GPS και μπορώ να μιλάω η με τον συνεπιβάτη μου ο οποίος έχει και αυτός, η με δεύτερη μηχανή ο οποίος θα έχει και αυτός intercom. Το μόνο μειονέκτημα είναι ότι δεν μπορούν να μιλήσουν πάνω από δύο άτομα ταυτόχρονα Δηλαδή σε περίπτωση που είναι μία παρέα με τρεις ή τέσσερις μηχανές θα μπορούν να μιλάνε μόνο οι δύο.

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Επειδή την ξέρετε , μπορώ να χρησιμοποιήσω το Gps , το τηλέφωνο (όχι σαν Gps) και συνομιλία με συνεπιβάτη ; Δηλαδή στην ουσία 3 γραμμές ; Και με τι προτεραιότητα το κάνει , αν το κάνει ;
Ευχαριστώ
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
@panGS δεν έχω δοκιμάσει και συνομιλία με συνεπιβάτη, αλλά σύνδεση με gps & τηλέφωνο παίζει μια χαρά. Όμως, επειδή χρησιμοποιώ το τηλέφωνο για gps δεν είμαι και 100% σίγουρος.... Όταν το χρησοποιώ ακούγοντας μουσική και με καλούν, σταματάει αυτόματα τη μουσική, χτυπάει 3 φορές, απαντάει αυτόματα και όταν τελείωση το τηλεφώνημα επιστρέφει στη μουσική.
Ελπίζω να βοήθησα...

Στάλθηκε από το X5 μου
 

tsambion

Μέλος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
BMW F 800 GS 2009
Ναι μπορεις να εχεις συνδεδεμενες 3 γραμες, οι προτεραιότητες είναι οι εξής: πρώτα από όλα δίνει προτεραιότητα στο GPS ανεξάρτητα τη συσκευή χρησιμοποιείς για αυτό, δεύτερη προτεραιότητα έχει στις κλήσεις και τρίτη προτεραιότητα στη συνομιλία με άλλο intercom

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Rangos

Stop buying, Start riding
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
BMW F 800 gs
KTM 300 exc
YAMAHA Majesty 125
YAMAHA CT 50

panGS

Μέλος
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS 05
@panGS Φίλε Παναγιώτη και εγώ εχω παραγγείλει την δεύτερη απο εδώ http://www.ebay.com/itm/2PCS-V6-1200-Bluetooth-Motorcycle-Helmet-Interphone-Intercom-6-Riders-Headset-/252619651131?tfrom=252802710102&tpos=top&ttype=coupon&talgo=undefined που είναι 2 μαζί, αλλά δεν μου εχει έρθει για να σου δώσω ενα feedback.


Για αυτή έλεγα , απλά διαβάζω πως η πρώτη είναι πιο καινούργια και μιλάνε όλοι για πάρα πολύ καλή ποιότητα ήχου .
Κάποιοι λένε για alternative της Sena SMH 10 . (Υπερβολές θα έλεγα)
Προσωπική άποψη δεν έχω , τα παιδιά παραπάνω θα γνωρίζουν περισσότερα .
Ρίξε μια ματιά εδώ
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Νομίζω δεν βγαίνει πια και πουλάνε οτι έχει μείνει στοκ .
Έχει βγει η καινούργια σειρά urban ,tour και sport.

Εγώ έχω την tour και ειμαι πολύ ευχαριστημένος , πολύ εύκολη και γρήγορη συνδεσιμότητα , καλός ήχος , τηλ και μουσική .ευκολη συνδεσιμότητα με άλλες μονάδες .

Ακόμα καλύτερη ειναι η senna 20, για να παίζεις και με το app


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom