Κινούμενη διαδρομη στο google maps

nikosfp

Μέλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Suzuki Vstrom 650 08
Κοι καλησπερα σας και καλη χρονια.Βλεπω σε ορισμενα ταξιδιωτικα καποια παιδια απο εδω μεσα να μας δειχνουν τις διαδρομες που θα κανουν με φωτο απο το google maps.Ωραια μεχρι εδω.Καποιοι αλλοι μας δειχνουν την διαδρομη που θα κανουν απο το ενα σημειο στο αλλο να απεικονιζεται με κινηση!!!Πως γινεται αυτο?Τι πρεπει να κανω για να το πετυχω αυτο?
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Κοι καλησπερα σας και καλη χρονια.Βλεπω σε ορισμενα ταξιδιωτικα καποια παιδια απο εδω μεσα να μας δειχνουν τις διαδρομες που θα κανουν με φωτο απο το google maps.Ωραια μεχρι εδω.Καποιοι αλλοι μας δειχνουν την διαδρομη που θα κανουν απο το ενα σημειο στο αλλο να απεικονιζεται με κινηση!!!Πως γινεται αυτο?Τι πρεπει να κανω για να το πετυχω αυτο?
Τσέκαρε εδώ:
https://advride.gr/index.php?threads/8259/

Σεντ φρομ ΚαΤεΜόφωνο
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Νίκο αυτό ήθελες; @nikosfp ?
Άλλο κατάλαβα με την ερώτησή σου, που ομολογουμένως δε γνωρίζω και περίμενα μήπως ξέρει κάποιος, κάτι επ' αυτού.
Αυτό που έβαλε ο Γιάννης, δεν αφορά κινούμενη εικόνα. Ο χάρτης είναι που δουλεύει το ζουμ κλπ χωρίς να χρειάζεται να φύγεις από το φόρουμ.
Νομίζω ότι κάτι άλλο ψάχνεις πάντως.
 

nikosfp

Μέλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Suzuki Vstrom 650 08
Η αληθεια ειναι οτι δεν ειναι αυτο που ψαχνω.Για την ακριβεια θελω να μαθω πως γινεται απο το ενα σημειο στο αλλο του χαρτη να εμφανιζεται με κινηση.Αλλοι βαζουν μια μοτο,αλλοι ενα αυτοκινητο κλπ.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Η αληθεια ειναι οτι δεν ειναι αυτο που ψαχνω.Για την ακριβεια θελω να μαθω πως γινεται απο το ενα σημειο στο αλλο του χαρτη να εμφανιζεται με κινηση.Αλλοι βαζουν μια μοτο,αλλοι ενα αυτοκινητο κλπ.
Αυτο που λες το κανει ο γουγλης μονος του.
Αν εχεις λογαριασμο και ενερηοποιημενο τον εντοπισμο τοτε στο γουγληφωτο γινεται αυτοματα.
Δειχνει την κινηση ομως οχι κινουμενη εικονα.
Αν λες κατι αλλο βαλε παραδειγμα. Δεν παει καπου αλλου το μυαλο μου.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
https://www.youtube.com/watch?time_continue=268&v=yPtaTh3vcIc
Αυτο εννοω.Στο 4.27 λεπτο του βιντεο.Απο το tripment.net
Κάτι τέτοιο είχα καταλάβει εξ αρχής.
Από το google maps δε βλέπω να γίνεται και νομίζω δεν είναι google maps αυτό που δείχνουν. Κάποιο άλλο πρόγραμμα είναι.
Πχ πιο κάτω δες κάτι ανάλογο με το base map


Μαγνητοσκόπησα την οθόνη μου. Έτσι το έκαναν κι αυτοί, ενώ έτρεχαν το αντίστοιχο πρόγραμμα που "προχωράει" η διαδρομή κι ύστερα ενσωμάτωσαν το κλιπ στο υπόλοιπο βίντεο.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Εννοείται ότι προσαρμόζω ακριβώς τι θέλω να μαγνητοσκοπήσω, δεν είναι απαραίτητο να φαίνεται όλη η οθόνη! Την έβαλα όλη για να δείτε τη λειτουγία (start/stop/αλλαγή ταχύτητας κλπ).
 

nikosfp

Μέλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Suzuki Vstrom 650 08
Νομιζω πως αλλο πραγμα μου λες εσυ.Δεν πειραζει φιλε Θοδωρη.Σ ευχαριστω για τον χρονο σου.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Νομιζω πως αλλο πραγμα μου λες εσυ.Δεν πειραζει φιλε Θοδωρη.Σ ευχαριστω για τον χρονο σου.
Πιστεύω ότι είναι ένα πρόγραμμα που διαβάζει χάρτες, αντίστοιχο του basecamp. Γι αυτό σου έδειξα τι γίνεται εκεί. Δεν ξέρω ποιο πρόγραμμα χρησιμοποιούν. Πάντως στο google maps όσο κι αν έψαξα δε βρήκα κάτι. Άσε που αν υπήρχε στο google maps τέτοια δυνατότητα, ο Άλεξ @achalatsis θα μας την είχε κάνει πάσα ;). 100% το λέω αυτό!
 

thn

Μέλος
Περιοχή
Καστοριά
Όνομα
Θανάσης
Μοτό
06' TE610
Αυτό που βλέπεις στο βίντεο είναι μοντάζ και όχι κάποια λειτουργία του gmaps, επεξεργασμένο δηλαδή με το πρόγραμμα που έφτιαξε το βίντεο, έκανε ένα animation πάνω στον χάρτη.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Αυτό που βλέπεις στο βίντεο είναι μοντάζ και όχι κάποια λειτουργία του gmaps, επεξεργασμένο δηλαδή με το πρόγραμμα που έφτιαξε το βίντεο, έκανε ένα animation πάνω στον χάρτη.
έτσι εξηγείται ;)
κατανοητό!
 
Top Bottom