Κισσαβος The Photo Story 31/03 - 01/04

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Μπραβο σας αλανια ωραια βολτα ωραιες φωτογραφιες ωραια παρεα ωραια μερη. Ολα τζετ!!!!
ΥΓ : @Goukos αγορι μου πηγαινε στην αναλογη ενοτητα και γραψε μας τα προβληματα σου με την χοντρη !! Αν κανεις την αρχη θα παρουν θαρρος και οι υπολοιποι που δε τα μαρτυρανε :laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:
 

John-Aigio

Nα γιατί GS
Περιοχή
ΑΙΓΙΟ
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
BMW R1150GS
δεν πατάω χώμα
Μπράβο σας βρε μάγκες ωραια βόλτα και ωραια παρέα!!όλο το advride ήταν στα βουνά, οργωστε τα από άκρη σε άκρη.
 

Goukos

Once a Marine always a marine....
Περιοχή
SaloniKa .....again.....
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
R1200GSA
... και στροφές με θέα
@North_explorer αυτή η επίμονη με το ροζάκι στις αποσκευές, έχει αρχίσει να με ανησυχεί!!!
ZyGo
Οχι τιποτα αλλο δεν γραφει καλα και στο φακο..... :pht2;
 

North_explorer

Where the Pin Shows
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
BMW R 1200 GS Adv Rally
... και στροφές με θέα
@North_explorer αυτή η επίμονη με το ροζάκι στις αποσκευές, έχει αρχίσει να με ανησυχεί!!!


ZyGo

Είναι φούξια !!! Όχι ροζ ! Το ροζ είναι γυναικείο χρώμα !!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

δημήτρης

Μέλος
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
CRF 300L
Λευτέρη, ευχαριστώ φίλε για το όμορφο διήμερο που οργάνωσες αλλά και όλη την παρέα που συμμετείχε!
@ZyGo , @Spyrious , @Greg Ø , @manosxlv , @stefanos , @ELF , @todor , @MotoADVTales χάρηκα που σας γνώρισα!
Ήταν σούπερ...αν εξαιρέσεις την κ@λ@βιδα:rage:


Στην επόμενη:friendship:
 
Τελευταία επεξεργασία:

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
τι να πω και τι να σχολιάσω.... από που να αρχίσω και που να τελειώσω....

καταρχήν... ευχαριστούμε ρε παλικάρια που σχεδιάσατε τέτοια διαδρομάρα (χωμάτινη και ασφάλτινη) και τέτοια διανυκτέρευση (τρομερό μέρος)

Προσωπικά, θα το θυμάμαι σίγουρα πάρα πολύ καλά, καθώς ήταν το πρώτο μου σοβαρό/κανονικό χώμα (και κοτρώνες και λάσπες και σαθρό και νεροφαγώματα και απότομα ανεβάσματα και απότομα κατεβάσματα και μερικά ποταμάκια...) και με καθαρά χωμάτινο (έστω 50-50) ελαστικό!!!! βέβαια, η εντελώς λάθος στάση του σώματος μου έχει δώσει κάτι πόνους σε όλο το κορμί... νιώθω πόνο σε μύες που δεν ηξερα ότι υπήρχαν!!!!!

μερικές φωτογραφίες γενικές και ένα μικρό βιντεάκι έτσι για ορεκτικό.... (90 βίντεα έγραψε η nopro-κάμερα και θέλω να τα συμμαζέψω -κόψε/ράψε, σε ένα μεγαλύτερο)


ξεκινάς την βόλτα και βλέπεις αυτή τη θέα... πόσο καλύτερη αρχή???



τόσο καλύτερη....πλεον μέσα στο δάσος με νερά και λάσπες!!!!



10' λεπτά περπάτημα για τον καταράκτη είπαν..... κοντά είναι είπαν.... (κοντά στα 30-40' ανέβα κατέβα σαν κατσίκια...αλλά άξιζε!!!! φώτος θα βάλουν οι άλλοι)



επιβλητικός Όλυμπος!!!!



τέλειος συνδυασμός!



τα ξωτικά χορεύουν γύρω από τη φωτιά (για να χωνέψουν μετά το φαγοπότι...)



όχι, δε πέσανε από το πέρασμά μας!!



ο καταυλισμός μας



ευλογημένη χώρα λέμε....


αυτό το Σαβ/κο μυ είχα υποσχεθεί φωτογραφία με 800άρι επετειακό... δεν έγινε στον Πάρνωνα, έγινε στον Κίσσαβο.... ρε σεις, τι ωραίο μεχανάκι είναι αυτό?? τι ωραία θέση οδήγησης?? τι πέπουλο αίσθηση (στατικά τουλάχιστον)
και πόσο μου ταιριάζει....ε?ε?Ε?



και εδώ ένα μικρό χαζό κι ανόητο βιντεάκι, με την χάλια Nopro μου... ενημερωτικά το έχω βάλει σε slow motion για να προλάβετε να δείτε και από που περνάω ;)





Σας ευχαριστώ όλους που το μοιραστήκαμε παρέα!!!!

και στην επόμενη με το καλό και ΓΡΗΓΟΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Υ.Γ. @Goukos Γιώργο... πάρε ΚΤΜ, δεν χαλάνε αυτά.... ;)
 
Τελευταία επεξεργασία:

MotoADVTales

Ο Μαστροχαλαστής
Περιοχή
Χαλκιδικη
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
XRV 750 RD07A
Παιδιά; Γεμίστε βενζίνη τα ντεπόζιτα, πάμε ξανά! Κάπου μου έπεσε το καλώδιο της GoPro. :D

Κάκιστη διαχείριση δυνάμεων από πλευράς μου, στην επόμενη θα είμαι με αρκετές ωρες υπνο, το υπόσχομαι!

Με εκτίμηση,
(Όπως ειπώθηκε πολύ εύστοχα)
Το Τρακτέρ




Sent from my iPhone using Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
τι να πω και τι να σχολιάσω.... από που να αρχίσω και που να τελειώσω....

καταρχήν... ευχαριστούμε ρε παλικάρια που σχεδιάσατε τέτοια διαδρομάρα (χωμάτινη και ασφάλτινη) και τέτοια διανυκτέρευση (τρομερό μέρος)

Προσωπικά, θα το θυμάμαι σίγουρα πάρα πολύ καλά, καθώς ήταν το πρώτο μου σοβαρό/κανονικό χώμα (και κοτρώνες και λάσπες και σαθρό και νεροφαγώματα και απότομα ανεβάσματα και απότομα κατεβάσματα και μερικά ποταμάκια...) και με καθαρά χωμάτινο (έστω 50-50) ελαστικό!!!! βέβαια, η εντελώς λάθος στάση του σώματος μου έχει δώσει κάτι πόνους σε όλο το κορμί... νιώθω και πόνο σε μύες που δεν ηξερα ότι υπήρχαν!!!!!

μερικές φωτογραφίες γενικές και ένα μικρό βιντεάκι έτσι για ορεκτικό.... (90 βίντεα έγραψε η nopro-κάμερα και θέλω να τα συμμαζέψω -κόψε/ράψε, σε ένα μεγαλύτερο)


ξεκινάς την βόλτα και βλέπεις αυτή τη θέα... πόσο καλύτερη αρχή???



τόσο καλύτερη....πλεον μέσα στο δάσος με νερά και λάσπες!!!!



10' λεπτά περπάτημα για τον καταράκτη είπαν..... κοντά είναι είπαν.... (κοντά στα 30-40' ανέβα κατέβα σαν κατσίκια...αλλά άξιζε!!!! φώτος θα βάλουν οι άλλοι)



επιβλητικός Όλυμπος!!!!



τέλειος συνδυασμός!



τα ξωτικά χορεύουν γύρω από τη φωτιά (για να χωνέψουν μετά το φαγοπότι...)



όχι, δε πέσανε από το πέρασμά μας!!



ο καταυλισμός μας



ευλογημένη χώρα λέμε....


αυτό το Σαβ/κο μυ είχα υποσχεθεί φωτογραφία με 800άρι επετειακό... δεν έγινε στον Πάρνωνα, έγινε στον Κίσσαβο.... ρε σεις, τι ωραίο μεχανάκι είναι αυτό?? τι ωραία θέση οδήγησης?? τι πέπουλο αίσθηση (στατικά τουλάχιστον)
και πόσο μου ταιριάζει....ε?ε?Ε?



και εδώ ένα μικρό χαζό κι ανόητο βιντεάκι, με την χάλια Nopro μου... ενημερωτικά το έχω βάλει σε slow motion για να προλάβετε να δείτε και από που περνάω ;)








και στην επόμενη με το καλό και ΓΡΗΓΟΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
Ήταν να γίνει η αρχή φίλε μου...! :yew:
Από δω και πέρα σε βλέπω να βγάζεις άλλα γούστα...!!!:secret:
 

Alex990

Μέλος
Περιοχή
Βέροια
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM 990
Μπράβο παίδες!!!
Οτι έχω σκάσει δεν το λέω.....
Αλλά οτι ξετρελάθηκα θα το πω!!!!
Φωτογραφίες τέλειες και τα μέρη φοβερά!!!!
(Τα tkc 80 εχουν 5 μέρες που ήρθαν και ούτε που τα είδα...:()

Πάντα τέτοια!!!!!:ok:
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Μπραβο σας ρε παιδια,αντε να βρεθουμε ολοι μαζι στο τροφυ.
Το ΝΧ που βλεπω στις Φωτο,ειναι το πρωην του Λευκαδιου?
 

North_explorer

Where the Pin Shows
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
BMW R 1200 GS Adv Rally
Μπραβο σας αλανια ωραια βολτα ωραιες φωτογραφιες ωραια παρεα ωραια μερη. Ολα τζετ!!!!
ΥΓ : @Goukos αγορι μου πηγαινε στην αναλογη ενοτητα και γραψε μας τα προβληματα σου με την χοντρη !! Αν κανεις την αρχη θα παρουν θαρρος και οι υπολοιποι που δε τα μαρτυρανε :laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:

Ηλία, σε περιμένουμε στην επόμενη με ιμάντες προπέλας !!! Και εσείς φαίνεται οτι περάσετε σούπερ!!

Ps: Το Troffy ειναι κοντά!!!:friendship:
 

North_explorer

Where the Pin Shows
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
BMW R 1200 GS Adv Rally
Λευτέρη, ευχαριστώ φίλε για το όμορφο διήμερο που οργάνωσες αλλά και όλη την παρέα που συμμετείχε!
@ZyGo , @Spyrious , @Greg Ø , @manosxlv , @stefanos , @ELF , @todor χάρηκα πολύ που σας γνώρισα! :biker2:
Ήταν σούπερ...αν εξαιρέσεις την κ@λ@βιδα:rage:


Στην επόμενη:friendship:


Στις έχω έτοιμες τις επόμενες αγορίνα!!!!:friendship:
 

North_explorer

Where the Pin Shows
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
BMW R 1200 GS Adv Rally
Σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ όλους που ήσασταν εκεί και περάσαμε υπέροχα!
@ZyGo @δημήτρης @desert fox @tattoopanther @MotoADVTales @Greg Ø @Spyrious @todor @ELF @manosxlv @stefanos

@Goukos η επόμενη θα είναι όπου γουστάρεις εσυ!!!!:friendship:

Το γουστάραμε και κυρίως πήγαμε και ήρθαμε μόνο με χαμόγελα και καινούργιες φιλίες! Οι επόμενες βόλτες έρχονται !!

Μερικές ακόμη από μένα !!!











 

Vvag

Αντβέτσουρερ
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
Άφρικα Τουίν Ιλέβεν Χάντρεντ
Το πρώτο μου post μετά από αρκετό καιρό θα είναι το εξής:

ΖΗΛΕΥΩ ΖΗΛΕΥΩ ΖΗΛΕΥΩ ΖΗΛΕΥΩ ΖΗΛΕΥΩ ΖΗΛΕΥΩ ΖΗΛΕΥΩ ΖΗΛΕΥΩ ΖΗΛΕΥΩ!!!!!!!!!!!!!!!!

Ομολογώ πως το παρακολουθώ μέρες το θέμα και πιθανότατα θα ήμουν εκεί ΑΝ ο προηγούμενος κάτοχος δεν είχε ολοκαίνουρια ασφάλτινα λάστιχα στο μηχανάκι όταν το πήρα, που περιμένω πως και πως να φαγωθούν, γιατί, όχι τίποτα άλλο, δεν του πάνε κιόλας! :p

Κάτι κάναμε πάντως. :)



Ίσως στην επόμενη...!
:friendship:
 
Τελευταία επεξεργασία:

North_explorer

Where the Pin Shows
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
BMW R 1200 GS Adv Rally
Το πρώτο μου post μετά από αρκετό καιρό θα είναι το εξής:

ΖΗΛΕΥΩ ΖΗΛΕΥΩ ΖΗΛΕΥΩ ΖΗΛΕΥΩ ΖΗΛΕΥΩ ΖΗΛΕΥΩ ΖΗΛΕΥΩ ΖΗΛΕΥΩ ΖΗΛΕΥΩ!!!!!!!!!!!!!!!!

Ομολογώ πως το παρακολουθώ μέρες το θέμα και πιθανότατα θα ήμουν εκεί ΑΝ ο προηγούμενος κάτοχος δεν είχε ολοκαίνουρια ασφάλτινα λάστιχα στο μηχανάκι όταν το πήρα, που περιμένω πως και πως να φαγωθούν, γιατί, όχι τίποτα άλλο, δεν του πάνε κιόλας! :p

Κάτι κάναμε πάντως. :)



Ίσως στην επόμενη...!
:friendship:

Σε περιμένουμε:friendship:!!!
 

Goukos

Once a Marine always a marine....
Περιοχή
SaloniKa .....again.....
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
R1200GSA
Το πρώτο μου post μετά από αρκετό καιρό θα είναι το εξής:

ΖΗΛΕΥΩ ΖΗΛΕΥΩ ΖΗΛΕΥΩ ΖΗΛΕΥΩ ΖΗΛΕΥΩ ΖΗΛΕΥΩ ΖΗΛΕΥΩ ΖΗΛΕΥΩ ΖΗΛΕΥΩ!!!!!!!!!!!!!!!!

Ομολογώ πως το παρακολουθώ μέρες το θέμα και πιθανότατα θα ήμουν εκεί ΑΝ ο προηγούμενος κάτοχος δεν είχε ολοκαίνουρια ασφάλτινα λάστιχα στο μηχανάκι όταν το πήρα, που περιμένω πως και πως να φαγωθούν, γιατί, όχι τίποτα άλλο, δεν του πάνε κιόλας! :p

Κάτι κάναμε πάντως. :)



Ίσως στην επόμενη...!
:friendship:
Έλα και ψάχνω φωτογράφο να αλλάξω φωτό προφίλ !!!! Χαχαχαχα
Με το καλό να ανταμώσουμε Βαγγέλη .

Στάλθηκε από τον επιχειρησιακό S7.....
 

Vvag

Αντβέτσουρερ
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
Άφρικα Τουίν Ιλέβεν Χάντρεντ
Έλα και ψάχνω φωτογράφο να αλλάξω φωτό προφίλ !!!! Χαχαχαχα
Με το καλό να ανταμώσουμε Βαγγέλη .

Στάλθηκε από τον επιχειρησιακό S7.....
Χαχαχαχα το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ!! Πάντα τους άλλους έχω στις φωτογραφίες...!! :p:p
Σύντομα, ο καιρός ανοίγει κι η όρεξη για βόλτα είναι μόνιμα ανοιχτή... ;)
 
Top Bottom