Κιτ επισκευής ελαστικών

johni41

Μέλος
Περιοχή
περιστερι
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Honda CB500X 2016
νομιζω απο το κινητο εχει θεμα το photobucket και θελει να πληρωσεις μαλλον για να φαινονται.
απο το pc τις δειχνει κανονικα τις φωτο...
 

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
Σε εμένα μια χαρά φαίνεται η photo. Κάτι παίζει με ρυθμίσεις του κάθε κινητού μάλλον.

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

johni41

Μέλος
Περιοχή
περιστερι
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Honda CB500X 2016
το photobucket φταιει. πατησα να δω τι θελει για να μην τις μπλοκαρει και μου ζηταγε 300+ ευρω για ετησια συνδρομη!!!:pointu:
θα βρω αλλο site και θα ειμαστε οκ μαλλον
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr

Big twin

Orange blood
Όνομα
Σαββας
Μοτό
Ktm 990 smt 2011
Ναι υπάρχει πιθανότητα να σου κλείσει τη βαλβίδα.
Αυτό όμως δεν είναι πρόβλημα Γιατί στη χειρότερη με ένα καρφάκι τρύπας στο σημείο της βαλβίδας και ξανά περνάει αέρας.
Εγώ το έχω χρησιμοποιήσει μόνο σε ποδήλατο και είμαι πολύ ευχαριστημένος.
Για μηχανές εντούρο με μικρό βάρος πιστεύω είναι μία πολύ καλή λύση.
Για μεγάλες και βαριές μηχανές που αναπτύσσουν μεγάλες ταχύτητες δεν θα το προτιμούσα.

Και μην ξεχνάμε το βασικότερο όλα αυτά είναι πρόχειρες λύσεις μέχρι να πάμε σε συνεργείο να φτιάξουμε το ελαστικό.

Ειδικά αυτό που τρυπάμε με σουβλή το λάστιχο Είναι ότι χειρότερο.
Καλύτερα να συμπληρώσουμε αέρα και να πάμε σε ένα συνεργείο να το φτιάξουμε.
Έχουν βγει κάτι καινούργια μπαλώματα που μπαίνουν από μέσα προς τα έξω κλείνουν την τρύπα με κορδόνι Και από πίσω είναι το μπάλωμα.

Στάλθηκε από το M5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Λιγο παλιό το θέμα αλλά οκ! Κώστα αυτό με το σουβλη που είπες ότι είναι επικίνδυνο δεν ισχύει νομίζω ΑΝ και εφόσον φυσικά γίνει σωστά! .. Εχω κάνει πολλά χιλιόμετρα με δαύτο και όχι μια και δυο φορές.. Ένα ακόμα μάρκετινγκ είναι! Εμμ.. Πως μπορεί να γίνει στραβή αφού μέσα στο λάστιχο ΔΕΝ μπορεί να πέσει αφού συνεχώς το σπρώχνει η πίεση του ελαστικού προς τα έξω, η πως μπορεί να βγει το κορδόνι προς τα έξω αφού η επιφάνεια που καλύπτει την τρύπα από την εσωτερική μεριά είναι εικοσαπλάσια αυτής?
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Ξεθάβω το θέμα με μια ερώτηση:

Σκέφτομαι να πάρω το Κιτ επισκευής ελαστικών με τις αμπούλες, υπάρχει δυνατότητα αγοράς μετά επιπλέον αμπουλών?
 

Adventurous

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
GSXR Κ8 1000
Ξεθάβω το θέμα με μια ερώτηση:

Σκέφτομαι να πάρω το Κιτ επισκευής ελαστικών με τις αμπούλες, υπάρχει δυνατότητα αγοράς μετά επιπλέον αμπουλών?
Επειδή σκέφτομαι και εγώ να εχω Κιτ επισκευής μαζί μου και οι αμπούλες δεν είναι ότι καλύτερο για να έχεις,αν δεν σου φθάσει κτλ ο αέρας,έβλεπα και μικρές αλλα δυνατές μικρές ηλεκτρικές η επαναφορτιζόμενες σαν αυτού του τύπου.Τσουχτερες αλλά τις έχεις για καιρό.


Στάλθηκε από το M2004J19C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Adventurous

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
GSXR Κ8 1000
Ξεθάβω το θέμα με μια ερώτηση:

Σκέφτομαι να πάρω το Κιτ επισκευής ελαστικών με τις αμπούλες, υπάρχει δυνατότητα αγοράς μετά επιπλέον αμπουλών?
Έχει πολλές πάντως Γιώργο με μια πρόχειρη ματια που πωλούνται ξεχωριστά από Κιτ επισκευής.

Στάλθηκε από το M2004J19C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Επειδή σκέφτομαι και εγώ να εχω Κιτ επισκευής μαζί μου και οι αμπούλες δεν είναι ότι καλύτερο για να έχεις,αν δεν σου φθάσει κτλ ο αέρας,έβλεπα και μικρές αλλα δυνατές μικρές ηλεκτρικές η επαναφορτιζόμενες σαν αυτού του τύπου.Τσουχτερες αλλά τις έχεις για καιρό.


Στάλθηκε από το M2004J19C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Γιάννη, έχω την επαναφορτιζόμενη τρόμπα της Xiaomi και είμαι ευχαριστημένος για την χρήση που την θέλω (έλεγχος και συμπλήρωση αέρα στα μηχανάκια ). Απλά, έχει λίγο βάρος, γεμίζει σχετικά αργά από χαμηλές πιέσεις και το κυριότερο είναι ότι πρέπει να έχω στο νου μου να είναι επαρκώς φορτισμένη. Γι' αυτο κοιτάω το κιτ επισκευής με τις αμπούλες, πιο άμεσο, πιο μανιτζέβελο αλλά διαβάζοντας ότι 2 αμπούλες φτάνουν οριακά για ένα λάστιχο προβληματιζόμουν για τυχόν επαναχρησιμοποιήση του. Είδα όμως το 2ο λινκ και μάλλον θα το χτυπήσω.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Γιάννη, έχω την επαναφορτιζόμενη τρόμπα της Xiaomi και είμαι ευχαριστημένος για την χρήση που την θέλω (έλεγχος και συμπλήρωση αέρα στα μηχανάκια ). Απλά, έχει λίγο βάρος, γεμίζει σχετικά αργά από χαμηλές πιέσεις και το κυριότερο είναι ότι πρέπει να έχω στο νου μου να είναι επαρκώς φορτισμένη. Γι' αυτο κοιτάω το κιτ επισκευής με τις αμπούλες, πιο άμεσο, πιο μανιτζέβελο αλλά διαβάζοντας ότι 2 αμπούλες φτάνουν οριακά για ένα λάστιχο προβληματιζόμουν για τυχόν επαναχρησιμοποιήση του. Είδα όμως το 2ο λινκ και μάλλον θα το χτυπήσω.
Στις διαστάσεις που έχουν τα μηχανάκια σου θα χρειαστείς 4-5
 

strofakias

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
Το καλυτερο

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
tiger 955i-gs 1200
€ 1,12 50%OFF | Vacuum Tyre Repair Set Nail Kit for Wheels Car Motorcycle Scooter Rubber Tubeless Tire Repair Tool Glue Free Repair Tire Nail
Aυτο μπορει να γινει και με απλες μεταλλικες βιδες του εμποριου αν δεν εχεις τις πλαστικες.
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
tiger 955i-gs 1200
Σε λαστιχο φιλου περασα κορδονι και ετοιμαστηκα να βγαλω αμπουλες για να φουσκωσουμε το πισω λαστιχο.Οσο εψαχνα τις αμπουλες,βγαζει την παρακατω τρομπα και ουτε που καταλαβα για ποτε το φουσκωσε.Αν δεν ηταν τοσο ψηλη η τιμη της θα της ειχα παρει χθες για να μην εχω στο νου μου αν θα με φτασουν οι αμπουλες,η αν ειναι φορτισμενο το κομπρεσερακι.

 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Δεν είναι λίγο μεγάλη σε μέγεθος για να τη βολεψεις στη μηχανή ;
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Όχι ...στο gs την είχα στο toolbox είναι στενή και ελαφρια
Εγώ έχω το airman από τον τριπερ τον Θάνο.
Μια χαρά είναι ,τι ποδήλατα ,τι αυτοκίνητα ,μια χαρά είναι .
Κάπου στο 30αρι το πήρα .
Κορδόνια ,τσιβιά κλπ είχα πάρει ,ούτε 10 ευρώ δεν κάναν .
Δεν βλέπω να χρειάζεται κάτι πιο εξειδικευμένο ,μέχρι το επόμενο βουλκανιζατέρ θα πάει ,δε θα πάει;
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Εγώ έχω το airman από τον τριπερ τον Θάνο.
Μια χαρά είναι ,τι ποδήλατα ,τι αυτοκίνητα ,μια χαρά είναι .
Κάπου στο 30αρι το πήρα .
Κορδόνια ,τσιβιά κλπ είχα πάρει ,ούτε 10 ευρώ δεν κάναν .
Δεν βλέπω να χρειάζεται κάτι πιο εξειδικευμένο ,μέχρι το επόμενο βουλκανιζατέρ θα πάει ,δε θα πάει;
Όσο ζεις μαθαίνεις.



Στάλθηκε από το Mars μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom