Κλήση για ταχυτητα στο εξωτερικο

MARKOS-V

Μέλος
Όνομα
MARKOS
Μοτό
V STROM 650 L9
γεια κ χαρα σας
παλικαρι στην απενατι πολυκατοικια μου ειπε οτι τον σταματησαν για ταχυτητα στη Δανια το καλοκαιρι,του εκοψαν κλιση κ αρνηθηκε να την πληρωσει επιτοπου με σκοπο να την πληρωσει οταν ...επεστρεφε ελλαδα
ολο αυτο τον καιρο ηταν χαρουμενος οτι τον ...ξεχασαν αλλα πριν 2 μερες του ηρθε το ...χαρτι κ γραφει μεσα οτι αν δεν πληρωσει θα υπαρξει αυξηση του ποσου αλλα κ δικαστηριο ή κ ...φυλακη
κ ερωτω ξερει κανεις αλλος παρομοια περιπτωση; αυτος δεν θα πληρωσει μου ειπε κ δεν μπορουν να του κανουν τιποτα λεει
ποια ειναι λοιπον η γνωμη σας;
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Καλό θα είναι να πληρώσει. Οι περισσότερες χώρες τις Ευρώπης πλέον, έχουν "κοινό" σύστημα ενημέρωσης οφειλών. Αργά ή γρήγορα θα του περάσει στην εφορία!!!!!
 

ktasos

Μέλος
Περιοχή
Κιάτο
Όνομα
Tasos
Μοτό
BMW R1200GS LC ADV
γεια κ χαρα σας
παλικαρι στην απενατι πολυκατοικια μου ειπε οτι τον σταματησαν για ταχυτητα στη Δανια το καλοκαιρι,του εκοψαν κλιση κ αρνηθηκε να την πληρωσει επιτοπου με σκοπο να την πληρωσει οταν ...επεστρεφε ελλαδα
ολο αυτο τον καιρο ηταν χαρουμενος οτι τον ...ξεχασαν αλλα πριν 2 μερες του ηρθε το ...χαρτι κ γραφει μεσα οτι αν δεν πληρωσει θα υπαρξει αυξηση του ποσου αλλα κ δικαστηριο ή κ ...φυλακη
κ ερωτω ξερει κανεις αλλος παρομοια περιπτωση; αυτος δεν θα πληρωσει μου ειπε κ δεν μπορουν να του κανουν τιποτα λεει
ποια ειναι λοιπον η γνωμη σας;
Δεν υπάρχει περίπτωση να την γλιτώσει. Θα του μπει στην εφορία με αρκετά μεγαλύτερο πρόστιμο. Την έπαθε φίλος
 

Χρήστος

Μέλος
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
Aprilia Tuono factory - sym vf185
Ζώντας 6 χρόνια στη Δανία, θα σου πω μόνο ότι υπάρχουν περιπτώσεις που αργούν να στείλουν κλήσεις-πρόστιμα-κτλ, αλλά πάντα τα στέλνουν. Και αν δε θέλει να μπλέξει καλό θα είναι να πληρώσει και να το λήξει το θέμα.
Αλλιώς να είναι σίγουρος ότι θα το βρει μπροστά του.

Υ.Γ. Με φιλική διάθεση η προτροπή εννοείται!

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
..... καλό θα είναι να πληρώσει και να το λήξει το θέμα.

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Και εκτός αυτού, να κρατήσει την κλήση και τα χαρτιά-αποδεικτικα της τράπεζας ότι πλήρωσε, σε ένα φακελο.
Ποτέ δεν ξέρεις μετά από χρόνια τι γίνεται...
 

jliordos

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
BMW R1250GS ADVENTURE 40th YEARS
δεν χρειάζεται προσπάθεια καν για να του αλλάξεις γνώμη. Εσυ θα του μιλήσεις με γεγονότα και ας αποφασίσει ο ίδιος πως θα πράξει αναλογιζόμενος τις ευθύνες των πράξεων του. Οι Δανοί δεν είναι γατάκια, είναι «σοβαρή» χώρα
 
Top Bottom