Κλοπή ΚΤΜ 1190 Adventure '15 από Θησείο

tsiou

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 950 Adventure
Δυσάρεστα νέα για τη μηχανή (πολύ κοντινού) φίλου:

"Στις 23:30 περίπου μου κλέψανε τη μηχανή από τον πεζόδρομο στο Θησείο,
Αποστόλου Παύλου και Πνυκός όσο έτρωγα στο chocolat παραδίπλα.
Το κατάλαβα 23:55 που πήγα να φύγω.

Υπάλληλος του μαγαζιού είδε 2 άτομα, ένας καβάλα και ο άλλος με μπλε
beverly να το σέρνουν και κάλεσε την αστυνομία. Κάνοντας βόλτες τριγύρω
δεν βρήκαμε κάτι.

Η ειρωνεία είναι ότι την είχα σε δρόμο γύρω από το μουσείο ενώ
περπατούσαμε τον πεζόδρομο προς Θησείο, και αφού κάτσαμε για φαΐ
γύρισα πίσω και την έφερα στον πεζόδρομο από κάτω όπου είχε άλλες 20
μηχανές επειδή φοβήθηκα."

H μηχανή είχε ασφάλεια κλοπής (βέβαια είχε πάνω και αρκετά extra που δεν τα αποζημειώνει). Ήταν αγορασμένη καινούρια τον Δεκέμβρη του '15. Φαντάζομαι ότι δεν μπορεί να γίνει τίποτα τώρα (και ίσως καλύτερα, για να αποζημειωθεί) απλώς το γράφω για ενημερωτικούς σκοπούς... Δεν είχε συναγερμό και δεν ήταν δεμμένη με κουλούρα αλλά ήταν ΜΕΣΑ στον κόσμο, δίπλα σε μια συστάδα από μηχανές.

Τελικά όσο και να το προσέχεις (ο Γιώργος το έβαζε πάντα σε κλειστό πάρκινγκ, το βράδυ, στη δουλειά, σε "άγνωστες" περιοχές, ...) και όσες κλειδαριές και να βάλεις, μια κακιά στιγμή αρκεί...


 

okeanis

Μέλος
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
KTM 1190 ADVENTURE
Δυστυχως η κατασταση εχει ξεφυγει...παντα κλειστο γκαραζ η οπτικη επαφη οταν ειναι εξω...
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Εγω εκπλησομαι με το θρασος τους!:eek: :mad:
Δεν φοβουνται ρε γμτ ουτε σε τοσο πολυσυχναστο σημειο:(;
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Είναι γνωστό ότι στο Θησείο υπάρχει πρόβλημα....κρίμα για τον φίλο, ευτυχώς που είχε ασφαλεια.
το νου μας
 

MOYTPO

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
Παυλος
Μοτό
BMW
Γνωστο κολπο. Μια λυση ειναι abus κλειδαρια στο δισκοφρενο ωστε να γλυτωσεις το σπασιμο κλειδαριας τιμονιου και πατηρακι απο παπακι (εν προκειμενο μπεβερλυ)
 

nik800

Μέλος
Το κακο ειναι οτι ειμαστε αδιαφοροι μεταξυ μας..ανυποψιαστοι για κατι τετοιο σε κεντρικα σημεια μν τυχον παρεξηγηθουμε..
Πριν λιγο καιρο μπροστα σε Προπο παρκαρε τη μηχανη γνωστος μου κ σταματησε βανακι απ εξω με 4 ατομα..τν φορτωσαν μερα μεσημερι ανετοι χωρις αγχος κ φυσικα κανεις απο τα γυρω μαγαζια δν αναρωτηθηκε τι συμβαινει ή εστω να πεταχτει να μιλησει..
Κ Αναφερομαι σε μικρη κοινωνια που ψιλογνωριζομαστε μεταξυ μας ολοι..

....Ευτυχως ειχε κλοπη ο φιλος σου!!

Tapa talksss
 

Miouos

Μέλος
Όνομα
Καρολος
Μοτό
ktm
Να πάθουν γαγκρενα τα δυο τους χέρια οι αλήτες


Sent from katemofono 990
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Το κακο ειναι οτι ειμαστε αδιαφοροι μεταξυ μας..ανυποψιαστοι για κατι τετοιο σε κεντρικα σημεια μν τυχον παρεξηγηθουμε..
Πριν λιγο καιρο μπροστα σε Προπο παρκαρε τη μηχανη γνωστος μου κ σταματησε βανακι απ εξω με 4 ατομα..τν φορτωσαν μερα μεσημερι ανετοι χωρις αγχος κ φυσικα κανεις απο τα γυρω μαγαζια δν αναρωτηθηκε τι συμβαινει ή εστω να πεταχτει να μιλησει..
Κ Αναφερομαι σε μικρη κοινωνια που ψιλογνωριζομαστε μεταξυ μας ολοι..
Ετσι είναι φίλε μου...ΔΥΣΤΥΧΩΣ !!!
Στους 100 ,οι 99 λειτουργούν κ ενεργοποιούνται ΜΟΝΟΝ όταν κάτι αφορά τον κwlo τους.
Σε κάθε άλλη περίπτωση ,αδιαφορία & εθελοτυφλία...
 
Top Bottom