Κλοπή KTM 990 ADVENTURE

alx_k

Skipper
Περιοχή
Βόλος-Θεσσαλονίκη
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1200GS '05
Πολυ κριμα. Απο αυτα που δεν θες να σου συμβουν ποτε!

Καλη ευκολια και μακαρι να το βρεις γρηγορα και ανεπαφο.
 

jocker-t

#Ντανταντιρλάνταντα
Περιοχή
Busy Riding
Όνομα
Harris
Μοτό
"The Whip"

Rizzla+

Μέλος
Όνομα
non
Μοτό
Ducati Monster S4
Μακαρι να βρεθει και να σε παρουν τηλεφωνο να πας να την παρεις...
Ειναι πολυ ψυχοφθορο βεβαια να περιμενεις καθε μερα ενα τηλεφωνο.
Εναν ολοκληρο χρονο εψαχνα στο car.gr μπας και βρω σε αγγελια ενα σετ τρομπες Brembo RCS που μου ειχαν κλεψει.
 

kostis-gs

Μέλος
Όνομα
κωστας
Μοτό
ΒΜW 1200 ADV LC
Να τους κοπουν τα χερια από του ωμους.Σε καταλαβαίνω πολύ φιλαρακο ειμουν στην θεση σου πριν 2 χρονια καινουργιο GS LC.ο αρπαξανε μεσα σε 6 μηνες.Αλλα ευτηχως ειχα την ασφαλεια κλοπης μονο αυτό πλεον όλα τα αλλα τα αλλα μετρα είναι για να τα εχουμε απλα.
 

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
Ανακινώ το θέμα επειδή είχαμε εξελίξεις.

Με πήραν από την αστυνομία προχθές. Η μηχανή μου βρέθηκε, σε καλή λένε κατάσταση, σε μια αποθήκη στα Εξάρχεια.

Βέβαια, από τη στιγμή που εγώ αποζημιωθηκα πλήρως από την ασφαλιστική, η κυριότητα της μηχανής ανήκει πλέον στην ασφαλιστική. Μίλησα με interamerican και μου είπαν ότι μόλις την παραλάβουν θα κάνουν έναν έλεγχο της κατάστασης της και μετά θα μου κάνουν πρόταση για την επαναγορά της.

Για να δούμε..
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
κάτι που σίγουρα δεν θα περίμενε κανείς που έχει κλαπεί η μηχανή του, μετα απο 3 χρόνια.

Θέλω να μας γράψεις συναισθήμα που ενιωσες οταν σε πήραν τηλ :)
Άντε ξανα καλορίζικη.
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Η μηχανή ήταν έξω στο πεζοδρόμιο με λουκέτο δισκοπλακας πίσω και μπροστά με κουλουρα σε δέντρο. Δυστυχώς εδώ που βρίσκομαι δεν υπάρχει κλειστό πάρκινγκ κοντά. Γιαυτό το λόγο όμως είχα κάνει και την ασφάλεια κλοπής.

Τώρα, πάμε για αλλά. Αν ξέρει κανενας κάποια καλή περίπτωση σε Africa ή 1150-1200 μου λέει. Λέω να κινηθώ σχετικά οικονομικά αφού και η καινούρια έξω θα είναι.
Τώρα που σε μάθανε...?
Κοίτα να βρεις ένα κλειστό πάρκινγκ έστω και μακριά και πάρε παπί να πηγαινοέρχεσαι
αλλιώς σε βλέπω ν αλλάζεις μηχανές σαν τα πουκάμισα
Συγνώμη αν ακούγεται κακία
 

alfa7

for Life
Περιοχή
Χανιά,Κρήτης / Μαρούσι
Όνομα
Στέλιος
Μοτό
R1250GS F800GS X-ADV 690enduro XTX660 CRF450 CB50
Μπράβο Παντελή, μετά από τόσο καιρό, χριστουγεννιάτικο δώρο...!

Θα' θελα να μάθω σε τι κατάσταση είναι η μοτό και πόσο θα σου ζητήσει η ασφάλεια...
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Τι έκπληξη ήταν αυτή Παντελή...???:eek:mg:
Αυτά είναι "δώρα"...
Άντε και στα δικά μας...:(
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Νταξει κουλό τελείως ρε Παντελή!

Όπως και να χει έχει ενδιαφέρον η εξέλιξη και είμαι περίεργος να δω τι θα γίνει. Αν έχει κανει χλμ η μηχανή, σε τι κατάσταση ειναι κλπ.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Συμφωνώ... Εντελώς κουφο μετά από τόσο καιρό.
Η "καλή" κατάσταση ίσως βέβαια δεν είναι τόσο καλή, αλλά έτσι και αλλιώς έχει ενδιαφέρον το θέμα.
 

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
Θα' θελα να μάθω σε τι κατάσταση είναι η μοτό και πόσο θα σου ζητήσει η ασφάλεια...
Και εγώ αυτό ακριβώς περιμένω να δω. Μέχρι τότε όμως κρατάω μικρό καλάθι. Αν για παράδειγμα μου ζητήσουν όσα μου είχαν δώσει για αποζημίωση (κάτι λιγότερο από 6000€) δεν υπάρχει καμία περίπτωση να την πάρω. Αν είναι πιο ρεαλιστές και κάνουν μια γενναία έκπτωση λόγω 4 χρόνων που πέρασαν, πιθανών ζημιών - αποψιλωσεων και βεβαρημένου ιστορικού λόγω κλοπής, να το συζητήσω..
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom