Κλοπή KTM 990 ADVENTURE

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
Τώρα που σε μάθανε...?
Κοίτα να βρεις ένα κλειστό πάρκινγκ έστω και μακριά και πάρε παπί να πηγαινοέρχεσαι
αλλιώς σε βλέπω ν αλλάζεις μηχανές σαν τα πουκάμισα
Συγνώμη αν ακούγεται κακία
Δεν έχεις άδικο αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει πάρκινγκ εδώ κοντά. Αυτό για το παπί δε μου κάθεται με τίποτα καλά να το κάνω.

Έχω όμως αναβαθμίσει τα λουκέτα που βάζω (πλέον μόνο τα καλύτερα), έχω συναγερμό και πάλι ασφάλεια κλοπής.

Από τη στιγμή μάλιστα που η ασφαλιστική αποδείχθηκε σπαθί (100% του ποσού σε 45 ημέρες) το δέχομαι το ρίσκο.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Παντελή ωραία είδηση, έστω και μετά από 3 χρόνια μου κάνει θετική εντύπωση ότι το πράγμα δεν μπήκε αρχείο και δε θα ήταν άλλη μια μηχανή που θα σάπιζε σε κάποιο από τα υπαίθρια πάρκινγκ της αστυνομίας χωρίς αναζήτηση.
Πολύ ενδιαφέρουσα εξέλιξη πάντως. Να 'σαι καλά και ποτέ ξανά παρόμοια εμπειρία!
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Εάν είχες τίποτα έξτρα αξεσουάρ στη μηχανή σου, και για αυτά ίσως να μήν σε είχε αποζημιώσει η ασφαλιστική σου, τότε σε αυτή τη περίπτωση, σε ότι κατάσταση είναι αυτά τα αξεσουάρ, τα παίρνεις αφού τους ενημερώσεις, αμέσως!
Για κοίτα αυτό που λέω!
 
Τελευταία επεξεργασία:

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
Εάν είχες τίποτα έξτρα αξεσουάρ στη μηχανή σου, και για αυτά ίσως να μήν σε είχε αποζημιώσει η ασφαλιστική σου, τότε σε αυτή τη περίπτωση, σε ότι κατάσταση και είναι αυτά τα αξεσουάρ, τα παίρνεις αφού τους ενημερώσεις, αμέσως!
Για κοίτα αυτό που λέω!
Όντως θα το κοιτάξω αυτό. Ευχαριστώ.
 

antonis_dov

Μέλος
Περιοχή
Δάφνη
Όνομα
Αντωνης
Μοτό
Yamaha Tenere 700 2021
Κριμα ρε φιλε για το μηχανακι
Παντως και εγω σαν θυμα εχω καταληξει οτι το μονο αντικλεπτικο αποδοτικο μεσο ειναι η ασφαλεια κλοπης...
 

socrates

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Σωκράτης
Μοτό
dl650
Κριμα ρε φιλε για το μηχανακι
Παντως και εγω σαν θυμα εχω καταληξει οτι το μονο αντικλεπτικο αποδοτικο μεσο ειναι η ασφαλεια κλοπης...
Δεν πάει έτσι! Αν συνεχίσουν να γίνονται κλοπές τότε τα ασφάλιστρα θα αυξηθούν ή απλά δεν θα ασφαλίζουν πλέον μηχανές.
Τα αντικλεπτικά μέτρα είναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ, έχει δεν έχει κάποιος ασφάλεια κλοπής!
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Δεν πάει έτσι! Αν συνεχίσουν να γίνονται κλοπές τότε τα ασφάλιστρα θα αυξηθούν ή απλά δεν θα ασφαλίζουν πλέον μηχανές.
Τα αντικλεπτικά μέτρα είναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ, έχει δεν έχει κάποιος ασφάλεια κλοπής!
"Βοήθαμε Παναγία μου....... αλλά κουνά και εσύ τα χέρια σου" που λένε στα χωριά μας!!!!!
 

antonis_dov

Μέλος
Περιοχή
Δάφνη
Όνομα
Αντωνης
Μοτό
Yamaha Tenere 700 2021
Ναι συμφωνω, εννοειται να βαζουμε τα παντα πανω στη μοτο αλλα στην τελικη ναι ειναι το λιγοτερο οδυνηρο αν συμβει... και εγω λογω τεραστιας απογοητευσης μιλαω ετσι... :spam:
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
Ανακινώ το θέμα επειδή είχαμε εξελίξεις.

Με πήραν από την αστυνομία προχθές. Η μηχανή μου βρέθηκε, σε καλή λένε κατάσταση, σε μια αποθήκη στα Εξάρχεια.

Βέβαια, από τη στιγμή που εγώ αποζημιωθηκα πλήρως από την ασφαλιστική, η κυριότητα της μηχανής ανήκει πλέον στην ασφαλιστική. Μίλησα με interamerican και μου είπαν ότι μόλις την παραλάβουν θα κάνουν έναν έλεγχο της κατάστασης της και μετά θα μου κάνουν πρόταση για την επαναγορά της.

Για να δούμε..
Εξαρχεια αποθηκη; Πολυ θα ηθελα να ξερω το σημειο ακριβως ισως ξερω και το καλοπαιδο.
 
Top Bottom