Κομπρεσέρ μπαταρίας

nasosrr

Μέλος
Περιοχή
Östergötland, Sverige
Όνομα
Νάσος
Μοτό
Honda CBR600RR, 2007
Honda CBF1000FA, 2011
[...]
Αλλιώς ...Το πετάς ,και παίρνεις ένα τέτοιο
Κωνσταντίνε, το έχεις δοκιμάσει αυτό; Μοιάζει με υγρή φαντασίωση. Σε τιμή όση περίπου ένα απλό όργανο μέτρησης πίεσης ελαστικών και έχει και κομπρεσέρ;;; Αν το έχεις δοκιμάσει και ξέρεις ότι κάνει δουλειά και έχει και αξιοπιστία ώστε να μην καεί με το πρώτο φούσκωμα, θα παραγγείλω ένα χτες!!! Είδα κάτι reviews στο youtube και ομολογώ ότι έχω εντυπωσιαστεί!!!
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Κωνσταντίνε, το έχεις δοκιμάσει αυτό; Μοιάζει με υγρή φαντασίωση. Σε τιμή όση περίπου ένα απλό όργανο μέτρησης πίεσης ελαστικών και έχει και κομπρεσέρ;;; Αν το έχεις δοκιμάσει και ξέρεις ότι κάνει δουλειά και έχει και αξιοπιστία ώστε να μην καεί με το πρώτο φούσκωμα, θα παραγγείλω ένα χτες!!! Είδα κάτι reviews στο youtube και ομολογώ ότι έχω εντυπωσιαστεί!!!
Προσωπικά δεν το'χω δοκιμάσει.
Το εχουν πάρει όμως αρκετοί φίλοι ,κ λένε τα καλύτερα.
Το πήρε ο airmav ,κ μου το έφερε να το επεξεργαστώ από κοντα την περασμένη εβδομάδα.
Αν δει το θέμα ,ας μας κανει ένα mini review.
Πολύ καλό κ ποιοτικό γκατζετάκι φαίνεται πάντως.
 

nasosrr

Μέλος
Περιοχή
Östergötland, Sverige
Όνομα
Νάσος
Μοτό
Honda CBR600RR, 2007
Honda CBF1000FA, 2011
Thank you, thank you.
Διάβασα ένα review στο οποίο κάποιος έλεγε ότι η τρόμπα πέθανε μετά από 4 μήνες, με ελάχιστη χρήση.
Πάντως είναι αρκετά φθηνή ώστε να τολμάει κάποιος να κάνει ένα test drive χωρίς να φοβάται ότι θα κλαίει τα λεφτά του.
Θα το σκεφτώ λίγο και αν τη βρω σε καλή τιμή κάπου εδώ ή στο ebay, θα τη χτυπήσω.
Ευχαριστώ ξανά. :)
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Αξίζει το xiaomi! Το έχω πάρει και με έχει βολέψει αρκετά!
Απο τα ποδήλατα μέχρι μηχανη/αυτοκίνητο!!
Αρκετά δυνατό και ανεβάζει πίεση μέχρι 150psi, δεν το χω φτάσει μέχρι εκεί αλλά στο κούρσακι που βάζω 120-130 psi φτάνει χωρίς ζόρι!! Λάστιχο αυτοκινήτου από κλαταρισμένο για να το φουσκώσει θέλει κάνα 3 λεπτό
Η τιμή του έχει πέσει στα 29 ευρώ και το πήρα από γνωστό ιντερνετομαγαζο στην ομόνοια!
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
What is κανμπας? Το συνδέω στο βύσμα τύπου αναπτήρα αλλά ίσως δεν του δίνει αρκετό ρεύμα?



???

Δεν ξερεις το καμπα ?


Ε, παρτο:

 

MEG@

Μέλος
Όνομα
Τελης
Μοτό
KTM 390 ADV
Κωνσταντίνε, το έχεις δοκιμάσει αυτό; Μοιάζει με υγρή φαντασίωση. Σε τιμή όση περίπου ένα απλό όργανο μέτρησης πίεσης ελαστικών και έχει και κομπρεσέρ;;; Αν το έχεις δοκιμάσει και ξέρεις ότι κάνει δουλειά και έχει και αξιοπιστία ώστε να μην καεί με το πρώτο φούσκωμα, θα παραγγείλω ένα χτες!!! Είδα κάτι reviews στο youtube και ομολογώ ότι έχω εντυπωσιαστεί!!!
Το έχω από το Μάη του 20.
Εκπληκτικο. φουσκωνει άνετα και αυτοκίνητου. Τους τελευταίους δύο μηνες το δούλευα υπερωριες (μέχρι που παρέλαβα λάστιχο και σαμπρελα).
 

nasosrr

Μέλος
Περιοχή
Östergötland, Sverige
Όνομα
Νάσος
Μοτό
Honda CBR600RR, 2007
Honda CBF1000FA, 2011
Με πείσατε παίδες, θα το χτυπήσω. Μένει να το βρω σε καλή τιμούλα, γιατί εδώ πάνω που έριξα μια ματιά παίζει στα 60 ευρώ περίπου.
Ευχαριστώ ξανά και συγγνώμη για το high-jacking του θέματος.
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Δεν ξερεις το καμπα ?


Ε, παρτο:

Ρε συ πόσο χρονών είσαι, σε είχα για μικρότερο, αλλά τελικά γερομπισμπίκης είσαι και συ σαν τους άλλους;!;!;! o_O :laugh::laugh::laugh:
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Με πείσατε παίδες, θα το χτυπήσω. Μένει να το βρω σε καλή τιμούλα, γιατί εδώ πάνω που έριξα μια ματιά παίζει στα 60 ευρώ περίπου.
Ευχαριστώ ξανά και συγγνώμη για το high-jacking του θέματος.
Καθόλου high-jacking και εγώ το ζαχαρώνω. Βασικά ήθελα κάτι για εδώ στο γκαράζ όταν τσεκάρω πιέσεις στη μηχανή. Έχω ένα πιεσόμετρο ακριβείας που είχα πάρει από Αγγλία όταν έτρεχα στα καρτ, και συνήθως πάω στο βενζινάδικο βάζω παραπάνω και έρχομαι στο γκαράζ μετά και το φτιάχνω. Είπα μήπως έβρισκα ανταπτοράκι να μην τρέχω πέρα δώθε, αλλά σε τέτοια τιμή το xiaomi είναι δελεαστικό.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Τρόμπα ποδηλάτου δαπέδου. Ακρίβεια κωμική, φορητότητα το ίδιο λόγω μήκους, αλλά συμπλήρωμα αέρα υπόθεση 5-10 πατήματα του εμβόλου με το χέρι, εξάρτηση από ρεύμα μηδέν. Ένα μηχανικό πιεσόμετρο "στιλό" που λένε ότι έχουν καλύτερη ακρίβεια κάποια στιγμή πρέπει να πάρω.

Το ίδιο τρομπάκι από τα λιντλ επάνω στην μπαταρία απ' ευθείας με πριζάκι δουλεύει κανονικά.
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
Κωνσταντίνε, το έχεις δοκιμάσει αυτό; Μοιάζει με υγρή φαντασίωση. Σε τιμή όση περίπου ένα απλό όργανο μέτρησης πίεσης ελαστικών και έχει και κομπρεσέρ;;; Αν το έχεις δοκιμάσει και ξέρεις ότι κάνει δουλειά και έχει και αξιοπιστία ώστε να μην καεί με το πρώτο φούσκωμα, θα παραγγείλω ένα χτες!!! Είδα κάτι reviews στο youtube και ομολογώ ότι έχω εντυπωσιαστεί!!!
Αξίζει, το έχω χρόνια τώρα και είναι μια χαρά !
Ούτε να μπλέξεις με καλώδια, μπριζάκια (που δεν αντέχουν τόσα Αμπέρ) ούτε να καταπονείς το ηλεκτρολογικό σύστημα του μοτό σου.
Θα φουσκώσει λίγο ποιο αργά αλλά θα την κάνει την δουλειά και όταν ξεφορτίσει με ένα power bank γίνεται ετοιμοπόλεμο ξανά.
 

Kirikas

Μέλος
Περιοχή
Χίος
Όνομα
Kirikas
Μοτό
Africa Twin 750 XRV
Καλημέρα σας εγώ έχω στην κατοχή μου αυτό AUDEW Hand-held Car Tire Air Pump Portable Wireless LCD Display USB Charging 12V 150 PSI Compressor πάρα πολύ καλό. Το συγκεκριμένο το χρησιμοποίησα να φουσκώσω 3 μηχανές και το έκανε χωρίς να ζοριστεί καθόλου, ανέβασε θερμοκρασία λογικό, και μετά με την θύρα USB που έχω το φόρτωσα και τέλος.
 

dimprio

Μέλος
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
dimitris
Μοτό
GS 800
Το xiaomi το πηρα πριν λιγες μερες .Στο βουνο μας εσωσε αφου ελέγχαμε ακριβεις μετρησεις οταν ξεφουσκωσαμε 6 μηχανες. Γενικα σπιτι το εχω για ποδηλατο ,μπαλες,αμαξια κλπ. Απιστευτα βολικο. Με ενα powerbank σου λυνει τα χερια. Θελω να βρω κ εναν ανταπτορα στο εμποριο για να φουσκωνω κ στρωματα για καμπινγκ.
 

airmav

air
Περιοχή
Αττικη
Όνομα
tassos
Μοτό
honda vfr 1200x crosstourer, honda c50
κ εγω το πηρα για την μηχανη...στιβαρο μηχανημα φαινεται το δοκιμασα για μπαλα μηχανη και ειναι κομπλε. κ εγω 36 ευρω απο σκρουτζ...παντα μαζι σου κ σε σωζει...φορτιζει με usb (πλεονεκτημα)
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
έχω πάρει και εγώ το κομπρεσσεράκι από τα lidl όπως και ο antsoar με σκοπό να το έχω στο υπόγειο και να φουσκώνω λάστιχα των μηχανών. Πήρα και έναν αντάπτορα 12V σε 220V από το εμπόριο αλλά δεν δούλεψε σε πρίζα. Μόνο στο βύσμα αναπτήρα του αυτοκινήτου. Το έχω λοιπόν μόνιμα στο αυτοκίνητο.
Πολύ ενδιαφέρον πάντως το xiaomi!
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Καλημέρα. Αυτό το Xiaomi πόση αυτονομία έχει. Η χρήση που σκέφτομαι εκτός απο την προφανή άμα πάθεις λάστιχο είναι η εξής.

Πάω στο βουνό με το αμάξι(Terios). Ρίχνω τις πιέσεις απο 30psi στο 20psi μπαίνω βουνό και στο έβγα θέλω να ξαναπάω στις 30. Θα φτάσει για 4 λάστιχα να ανεβάσω 10 psi? Έστω και αν μετά θέλει πάλι φόρτιση?
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Καλημέρα. Αυτό το Xiaomi πόση αυτονομία έχει. Η χρήση που σκέφτομαι εκτός απο την προφανή άμα πάθεις λάστιχο είναι η εξής.

Πάω στο βουνό με το αμάξι(Terios). Ρίχνω τις πιέσεις απο 30psi στο 20psi μπαίνω βουνό και στο έβγα θέλω να ξαναπάω στις 30. Θα φτάσει για 4 λάστιχα να ανεβάσω 10 psi? Έστω και αν μετά θέλει πάλι φόρτιση?
διαβασε σχολια στο σκρουτζ...δεν το κοβω...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καλημέρα. Αυτό το Xiaomi πόση αυτονομία έχει. Η χρήση που σκέφτομαι εκτός απο την προφανή άμα πάθεις λάστιχο είναι η εξής.

Πάω στο βουνό με το αμάξι(Terios). Ρίχνω τις πιέσεις απο 30psi στο 20psi μπαίνω βουνό και στο έβγα θέλω να ξαναπάω στις 30. Θα φτάσει για 4 λάστιχα να ανεβάσω 10 psi? Έστω και αν μετά θέλει πάλι φόρτιση?
Όταν είσαι με αυτοκίνητο, έχεις καλύτερες επιλογές και πιο σιγουρες
Για τα μηχανάκια μας είναι ταμαμ
 
Top Bottom