Κομπρεσέρ μπαταρίας

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Πρότεινε και κάτι μάναμ..
Βαγγέλη ,στο αμάξι δεν εχεις θέμα χωρού κ έντασης ρεύματος ,οπότε όποιο κ να πάρεις θα κάνεις δουλειά.
Ακόμα κι αυτό του Αντώνη ,μόνο που εγώ θα το βαζα απ'ευθείας στην μπαταρία κ με τον κινητήρα να δουλεύει.

Το airmax που έβαλα παραπάνω είναι καλή λύση μεγέθους-δυνατοτήτων.

Και Το Xiaomi θα στην κάνει τη δουλειά που λές (4 λάστιχα Χ 10 psi) κ χωράει στην τσέπη σου όταν είσαι με το μοτό.
Ακόμα κ να τελειώσει από φόρτιση ,του κουμπώνεις το USB κ φορτίζει.
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Εγώ έχω ,αυτό στη μηχανή
https://advride.gr/threads/tripper-gr-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AD%CF%82.6294/page-8

Κι αυτό στο αυτ/το

Αν δεν είχα ήδη 2 ,ΣΗΜΕΡΑ ,θα έπαιρνα το Xiaomi
Κωστή, γιατί χρειάζονται 2? Το πρώτο που έβαλες απο tripper δεν κάνει και για το αμάξι? Η είσοδος που έχει είναι μόνο για BMW τύπου αντάπτορα?
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Πρότεινε και κάτι μάναμ..
Έχεις χώρο στο αμάξι ρε Βαγγέλη!
Πάρε αυτό!





Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Κωστή, γιατί χρειάζονται 2? Το πρώτο που έβαλες απο tripper δεν κάνει και για το αμάξι? Η είσοδος που έχει είναι μόνο για BMW τύπου αντάπτορα?
Γιατί είμαι XLarge ρε φίλε. :laugh:

Μια χαρά κάνει ,όποιο από τα 2 ,ΚΑΙ για τα δύο.:ok:
 

nasosrr

Μέλος
Περιοχή
Östergötland, Sverige
Όνομα
Νάσος
Μοτό
Honda CBR600RR, 2007
Honda CBF1000FA, 2011
Το παρήγγειλα κι εγώ σήμερα λοιπόν, από Ελλάδα, αποστολή στην Κρήτη στη μάνα μου, απ' όπου και θα μου σταλεί εν ευθέτω χρόνω, διότι καλύτερα να πληρώσω τη διαφορά των 30 ευρώ στα μεταφορικά και να πάρω και κάνα μπουκάλι τσικουδιά μαζί στο πακέτο, παρά να τα πληρώσω κερατιάτικα στο ακριβότερο ιντερνετομάγαζο της Σουηδίας.
Θα αργήσει λίγο το ενδεχόμενο review, αλλά πιστεύω ότι θα είναι καλό. :)

Ευχαριστώ για τη βοήθεια.
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Το παρήγγειλα κι εγώ σήμερα λοιπόν, από Ελλάδα, αποστολή στην Κρήτη στη μάνα μου, απ' όπου και θα μου σταλεί εν ευθέτω χρόνω, διότι καλύτερα να πληρώσω τη διαφορά των 30 ευρώ στα μεταφορικά και να πάρω και κάνα μπουκάλι τσικουδιά μαζί στο πακέτο, παρά να τα πληρώσω κερατιάτικα στο ακριβότερο ιντερνετομάγαζο της Σουηδίας.
Θα αργήσει λίγο το ενδεχόμενο review, αλλά πιστεύω ότι θα είναι καλό. :)

Ευχαριστώ για τη βοήθεια.
Θα μπορούσες να ψωνίσεις απ'ευθείας απ'εδώ.
Κι επειδή ότι στέλνουν πρός Ευρώπη ,έρχεται συνήθως μέσω Ολλανδίας ,θα το'χες σχετικά σύντομα.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Εγώ παρήγγειλα πάντως απο τον tripper αυτό


Για το αμάξι και το 800gs, στο 640 στο βουνό έχω μαζί μου μια μικρή τρόμπα ποδηλάτου άμα κάτσει κάτι.
 

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
Εντελως πληροφοριακα, υπαρχουν κατι κομπρεσερακια αυτου του στυλ και τιμης
...τα οποια οταν τα βγαλεις απο το πλαστικο κουτι τους ειναι μια κλ@νια σε διαστασεις.
 

nasosrr

Μέλος
Περιοχή
Östergötland, Sverige
Όνομα
Νάσος
Μοτό
Honda CBR600RR, 2007
Honda CBF1000FA, 2011
Θα μπορούσες να ψωνίσεις απ'ευθείας απ'εδώ.
Κι επειδή ότι στέλνουν πρός Ευρώπη ,έρχεται συνήθως μέσω Ολλανδίας ,θα το'χες σχετικά σύντομα.
Δεν το σκέφτηκα καθόλου το AliExpress να πω την αλήθεια, για δύο λόγους: Πρώτον, ας δουλέψει και κανένα μικρότερο μαγαζάκι. Δεύτερον, η Σουηδία κόβει κώλους με δασμούς από Κίνα, μια φορά είχα παραγγείλει κάτι βίδες για σασί ενός λαπτοπ που είχα μακελέψει και ήθελα να τον βάλω σε ένα πλαστικό διάφανο κουτί και πλήρωσα σε δασμούς 2 φορές την αξία του πακέτου με τις βίδες. Και προχτές που παρήγγειλα κάτι μανιτάρια (frame sliders) για την RR και κάτι άλλα ψιλολοΐδια από Αγγλία, που πλέον είναι εκτός ΕΕ, πλήρωσα πάλι 70 ευρώ δασμούς για προϊόντα αξίας 210 ευρώ. Ε και επειδή δεν ήξερα ότι το Ali πλέον στέλνει από Ολλανδία (σιγά που δεν θα έβρισκαν τρόπο οι Κινέζοι να παρακάμψουν τους περιορισμούς), το πήρα από Ελλάδα.
Δεν τρέχει τίποτα όμως, η μάνα μου στέλνει έτσι κι αλλιώς πού και πού κανένα δέμα, τώρα που λόγω covid δεν έχω πατήσει στο νησί 1,5+ χρόνο.
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Εντελως πληροφοριακα, υπαρχουν κατι κομπρεσερακια αυτου του στυλ και τιμης
...τα οποια οταν τα βγαλεις απο το πλαστικο κουτι τους ειναι μια κλ@νια σε διαστασεις.
κάτι τέτοιο είναι και αυτό από τα λιντλ που γράφουμε πιο πάνω, δυστυχώς σε πρίζα σπιτιού δεν δουλεύει ακόμα και με αντάπτορα.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Οπως λεει ο Αμυρου , στη γιαφκα εχω τρομπα κλασσικη χειρος Τ, στα μηχανακια τρομπιτσες ποδηλατου, στο αμαξι μια 12ν απο πρακτικερ και μια ποδιου για καβατζα.

Αλλα, αυτο της Ζιαομι φαινεται πολυ δυνατο, ευχρηστο, βολικο, VFM και γαμω το κερατο μου μεσα με εσας που εχω μπλεξει που αμα πατησω λινκ σε γκατζετακι ξεφραγκιαζομαι!
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Οπως λεει ο Αμυρου , στη γιαφκα εχω τρομπα κλασσικη χειρος Τ, στα μηχανακια τρομπιτσες ποδηλατου, στο αμαξι μια 12ν απο πρακτικερ και μια ποδιου για καβατζα.

Αλλα, αυτο της Ζιαομι φαινεται πολυ δυνατο, ευχρηστο, βολικο, VFM και γαμω το κερατο μου μεσα με εσας που εχω μπλεξει που αμα πατησω λινκ σε γκατζετακι ξεφραγκιαζομαι!
Το ίδιο παθαίνω κι εγώ με τα παπαρακια αυτό.χθες μόλις είδα drone 4κ με 23€ και τριγυρίζει στο μυαλό παρότι δεν είχα υπόψη μου να ασχοληθώ με τέτοια.
Το εχω βάλει στο μάτι το ξιαομι καιρό τώρα, πολύ καλές κριτικές.
 

jon t

Μέλος
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
Honda CRF1100L
Ένα από τα lidl που έχω πάρα πολλά χρόνια το έχει στα 6.5 A


Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

jon t

Μέλος
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
Honda CRF1100L
Για αυτό της xiaomi έχει κανείς μετρήσει την ένδειξη πίεσης σε σχέση με κάποιο αξιόπιστο

Στο δικό μου κλέβει δύο τρία psi προς τα κάτω στην κλίμακα μεταξύ 30 - 40

Συγκρινόμενο με ένα της michelin που έχω. ( το έχω χρόνια και του έχω εμπιστοσύνη, αλλά ποτέ δεν ξέρεις)


https://www.skroutz.gr/s/21237286/Xiaomi-Mi-Portable-Air-Pump-DZN4006GL-Τρόμπα-Χεριού-με-Μανόμετρο.html
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Για αυτό της xiaomi έχει κανείς μετρήσει την ένδειξη πίεσης σε σχέση με κάποιο αξιόπιστο

Στο δικό μου κλέβει δύο τρία psi προς τα κάτω στην κλίμακα μεταξύ 30 - 40

Συγκρινόμενο με ένα της michelin που έχω. ( το έχω χρόνια και του έχω εμπιστοσύνη, αλλά ποτέ δεν ξέρεις)


https://www.skroutz.gr/s/21237286/Xiaomi-Mi-Portable-Air-Pump-DZN4006GL-Τρόμπα-Χεριού-με-Μανόμετρο.html
Γιάννη έχω το ίδιο και το έχω συγκρίνει με άλλο μανόμετρο (όχι από βενζινάδικο) και πήρα ίδιες ενδείξεις
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Για αυτό της xiaomi έχει κανείς μετρήσει την ένδειξη πίεσης σε σχέση με κάποιο αξιόπιστο

Στο δικό μου κλέβει δύο τρία psi προς τα κάτω στην κλίμακα μεταξύ 30 - 40

Συγκρινόμενο με ένα της michelin που έχω. ( το έχω χρόνια και του έχω εμπιστοσύνη, αλλά ποτέ δεν ξέρεις)


https://www.skroutz.gr/s/21237286/Xiaomi-Mi-Portable-Air-Pump-DZN4006GL-Τρόμπα-Χεριού-με-Μανόμετρο.html
Γιάννη το συγκρίνω με το σύστημα ελέγχου πίεσης των ελαστικών και οι ενδείξεις είναι ακριβώς οι ίδιες.
 

jon t

Μέλος
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
Honda CRF1100L
Παίζει να είναι λάθος το michelin.

Θα βρω ένα τρίτο όργανο να τσεκάρω.
 
Top Bottom