Κουβέντα περί εξοπλισμού για ελεύθερο (ή και όχι) κάμπιγνκ

LARRY

ADVENTURA ADRENALINA
Περιοχή
Μεταμόρφωση
Όνομα
Dimitris
Μοτό
T 7 - KMX200
Αν σου πω ότι κοιτουσα πριν λιγο για σκιαστρα παραλλαγής, θα το πιστεψεις?

Απλά θες και ορθοστάτες, και ο αέρας είναι πολύς..

Για την ομπρέλα έχεις καμμια φωτό να μοιραστείς?
ελαιόπανο και κόψιμο κλαδιών από τα κοντινα δέντρα (πριονάκι απαραίτητο)
 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το σφυρί είναι αν τα πασαλακια της σκηνής δεν καρφώνονται στο έδαφος λόγω σκληρότητας.
Η σκηνή που έχω είναι ορειβατική με μια μπανελα η οποία δεν στηρίζεται, πρέπει οπωσδήποτε να καρφωθεί με πασαλακια.

Το σφυρί αυτο έχει μικρή λαβή και όχι ιδιαίτερο βάρος. Σε επισκευές κτλ σχεδόν πάντα είναι χρήσιμο.
Ρε άσε τα παραμύθια, πες ότι είσαι η κρυφή ταυτότητα του Θωρ
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Το σφυρί είναι αν τα πασαλακια της σκηνής δεν καρφώνονται στο έδαφος λόγω σκληρότητας.
Η σκηνή που έχω είναι ορειβατική με μια μπανελα η οποία δεν στηρίζεται, πρέπει οπωσδήποτε να καρφωθεί με πασαλακια.

Το σφυρί αυτο έχει μικρή λαβή και όχι ιδιαίτερο βάρος. Σε επισκευές κτλ σχεδόν πάντα είναι χρήσιμο.
Καπταιν σε βρίσκω άριστα προετοιμασμενο και προβλεπόμενο! Κουβαλάω σχεδόν τα ίδια αλλά σε τζαπαν βερσιόν. Το σφυρί να ξέρεις βοηθά και στο ξεκολλημα του ελαστικού από την ζάντα αν το βάλεις κάτω από τον λεβιέ και κάνεις μοχλό.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Καπταιν σε βρίσκω άριστα προετοιμασμενο και προβλεπόμενο! Κουβαλάω σχεδόν τα ίδια αλλά σε τζαπαν βερσιόν. Το σφυρί να ξέρεις βοηθά και στο ξεκολλημα του ελαστικού από την ζάντα αν το βάλεις κάτω από τον λεβιέ και κάνεις μοχλό.
Και για πρόχειρο ίσιωμα στραβού χείλους ζάντας φαντάζομαι
Έχει γενικά πολλές χρήσεις, μπορείς να το φέρεις και στο κεφάλι σε ορισμένους :)
 

LARRY

ADVENTURA ADRENALINA
Περιοχή
Μεταμόρφωση
Όνομα
Dimitris
Μοτό
T 7 - KMX200
εσυ εχει γινει πολυ κυριλε...
σε λιγο θα παρεις και κουνουπιερα για το ρατζακι σου... :friend:
Καλή ιδέα! θα το ψάξω!
 

Διαμαντής

Μέλος
Όνομα
Διαμαντής
Μοτό
TRANSALP XL650V

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Σήμερα πήρα αυτή για πολύωρη χρήση στην παραλία. Δεν ξέρω αν θα μου βγει καλή αλλά την προτίμησα επειδή έχεις άπλα από κάτω και δεν περιοριζεσαι σε τέντες τύπου σκηνή.

Με τον δυνατό αέρα έχω έναν ενδοιασμό, ελπίζω οι τέσσερις σακοι που έχει να αποδειχθούν καλές βάσεις, αλλιώς με βλέπω να κάνω kite κατά μήκος της παραλίας πάνω από λουόμενους.

 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Σήμερα πήρα αυτή για πολύωρη χρήση στην παραλία. Δεν ξέρω αν θα μου βγει καλή αλλά την προτίμησα επειδή έχεις άπλα από κάτω και δεν περιοριζεσαι σε τέντες τύπου σκηνή.

Με τον δυνατό αέρα έχω έναν ενδοιασμό, ελπίζω οι τέσσερις σακοι που έχει να αποδειχθούν καλές βάσεις, αλλιώς με βλέπω να κάνω kite κατά μήκος της παραλίας πάνω από λουόμενους.

Ωραία φαίνεται..
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Σήμερα πήρα αυτή για πολύωρη χρήση στην παραλία. Δεν ξέρω αν θα μου βγει καλή αλλά την προτίμησα επειδή έχεις άπλα από κάτω και δεν περιοριζεσαι σε τέντες τύπου σκηνή.

Με τον δυνατό αέρα έχω έναν ενδοιασμό, ελπίζω οι τέσσερις σακοι που έχει να αποδειχθούν καλές βάσεις, αλλιώς με βλέπω να κάνω kite κατά μήκος της παραλίας πάνω από λουόμενους.

Παρε και μια....σανιδα καλου κακου, γιατι αν συμβει αυτο που λες, θα σου χρειαστει σιγουρα :p!!!
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Παρε και μια....σανιδα καλου κακου, γιατι αν συμβει αυτο που λες, θα σου χρειαστει σιγουρα :p!!!
Έχω την κοιλιά!
Κάνω και γκελ, εκτός από πλαναρισμα!

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
η οποια φυσικα ειναι και πιο ηλιοκαμενη.....
ειναι πιο κοντα στον ηλιο απο το υπολοιπο σωμα......
:p:ha:ha:ha
Οι ταριφες έχουνε το ταριφόχερο, οι καλοφαγάδες έχουμε το κοιλουμπίνι! :D
 

labros

Μέλος
Περιοχή
Ιλιον - Τζουμέρκα
Όνομα
Λάμπρος
Μοτό
Ντακαρίσιο
Με τον δυνατό αέρα έχω έναν ενδοιασμό, ελπίζω οι τέσσερις σακοι που έχει να αποδειχθούν καλές βάσεις, αλλιώς με βλέπω να κάνω kite κατά μήκος της παραλίας πάνω από λουόμενους
Δεν θα το γλυτώσεις το kite σου. Το είδα λάιβ στη Κάρυστο, με αέρα θα έχει θέματακι, θα χρειάζεται ή πολύ αμμοχάλικο ή κάτι βαρύτερο.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Δεν θα το γλυτώσεις το kite σου. Το είδα λάιβ στη Κάρυστο, με αέρα θα έχει θέματακι, θα χρειάζεται ή πολύ αμμοχάλικο ή κάτι βαρύτερο.
Το είχα έννοια Λάμπρο, αλλά αυτήν τη στιγμή έχει 4 Beaufort με σπηλιάδες 5 και η τέντα συμπεριφερεται πολύ καλά.
Έχω γεμίσει βέβαια τους σάκους και έχω βάλει και μια έξτρα αντιρίδα για ασφάλεια.

Η φώτο είναι όταν την έστησα.



Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Παραλαμβάνω το ούλτρα χάι τεκ σκίαστρο παραλίας σήμερα γιατί χτες με τις γαμομπρέλες πλάκα είχε αλλά άρπαξα πάλι, σαν πλαστικό ουράς ΚΤΜ 9Χ0 με μαμά εξατμίσεις και φθαρμένη μόνωση από κάτΟΥ, πολύ τεράστιο αγόρι για να με καλύψει 100% όλη την ημέρα. Είχα ξεχάσει και πόσο πολύ πυρώνει η άμμος και ζήσαμε ένα δράμα με την μικρή που κάηκε σαν αναστενάρης στις πατούσες. Δοκιμή από εβδομάδα γιατί ΣΚ και παραλία είναι πιο αστείο από αξιοπιστία ευρωπαϊκού μοτοσακού.
 

Desmorider

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Multistrada 1000 DS 2006
Το είχα έννοια Λάμπρο, αλλά αυτήν τη στιγμή έχει 4 Beaufort με σπηλιάδες 5 και η τέντα συμπεριφερεται πολύ καλά.
Έχω γεμίσει βέβαια τους σάκους και έχω βάλει και μια έξτρα αντιρίδα για ασφάλεια.

Η φώτο είναι όταν την έστησα.



Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Τα απλωμένα σκοινακια λειτουργούν και ως παγίδα για τις αφηρημένες υπάρξεις της παραλίας
 
Top Bottom