Κουφονήσια.....

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ειχα την τυχη να ταξιδεψω πρωτη φορα στην περιοχη των Ανατολικων μικρων Κυκλαδων, το μακρινο 1994!
Μου ελεγαν οι ντοπιοι τοτε οτι το καραβι εκανε πολλες ωρες για να φτασει απο τον Πειραια και φυσικα δεν υπηρχε δρομολογιο καθε μερα, αλλα μια ή δυο φορες την εβδομαδα!
Απο τοτε σχεδον καθε χρονο περνουσα εστω και για 2 ημερες καθε καλοκαιρι και ο λογος ηταν οτι οι ντοπιοι και η φυσικη ομορφια του τοπου, ηταν μοναδικη.
Ελειπαν οι τουριστες, οι ξαπλωστρες, τα αυτοκινητα, τα ξεφρενα γλεντια σε κακογουστα μπαρ και ολοι οι νεοπλουτοι που εχουν καταστρεψει αισθητικα ολες τις Κυκλαδες.
Τα τελευταια χρονια ομως η τουριστικη "αναπτυξη" ....εφτασε και σε αυτα τα μικρα νησακια, που το οδικο τους δικτυο ειναι 40 λεπτα περπατημα.
Φανταστειτε τα τεραστια τζιπ να αποβιβαζονται κατα δεκαδες σε ενα τοσο μικρο και γραφικο τοπο και φυσικα να μην γραφουν ουτε χλμ οσες ημερες μεινουν εκει.

Σταματαω την γκρινια και αφηνω μερικες φωτο εδω να υπαρχουν και σας προτεινω να επισκεφτειτε τα μερη αυτα........οχι μετα τις 20 Ιουνιου μεχρι 10 Σεπτεμβρη!

Αναχωρηση απο Πειραια με hispeed4 :wacky::wacky::wacky::wacky: και τον καιρο πολυ βροχερο και κρυο.



Στο λιμανι της Παρου ...ο καιρος αρχιζει και γινεται καλοκαιρινος.



Στην Ναξο ..ακομη καλυτερα

 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Οποιος βαριεται να περπατησει υπαρχουν λαντζες καθε μια ωρα τον Ιουνιο και καθε μιση ωρα Ιουλιο και Αυγουστο.



Διαφορετικα .....ποδαρακια και δεν θα χασετε



 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αν ακολουθησετε την συμβουλη μου και πατε την εποχη που ειπα, θα φατε πολυ φρεσκο ψαρι και κατσαριδα της θαλασσας, σε τιμες goodys...:p

 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Που ηταν χωμένο τουτο;
Αυτο το φωτο-υλικο θα μπορούσε να ειναι διαφήμιση απο τουριστικο οδηγο.
Μανιακε..:friendship:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Φίλε σε αυτό το θέμα δεν έχω γράψει
Στα κουφό νησιά υπήρχαν κουφόι????
Ναι. Οσο νησια ειναι η Πελοπονησσος και το Καρπενησι.
Κι οσο ψαρι ςιναι το ψαρονεφρι.
Μας φλομοσανε στο ψεμα. Πφφφφ:eek:
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Ναι. Οσο νησια ειναι η Πελοπονησσος και το Καρπενησι.
Κι οσο ψαρι ςιναι το ψαρονεφρι.
Μας φλομοσανε στο ψεμα. Πφφφφ:eek:
Οντως χαχαχα


Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Goukos

Once a Marine always a marine....
Περιοχή
SaloniKa .....again.....
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
R1200GSA
Μανιακε μου τα εχουμε πει.... Σας χαιρομαστε το ζευγος σε ενα απο τα πιο ομορφα μερη της Ελλαδας.....
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Πολυ ωραιο ρεπορτο!!!Απιστευτα ομορφα φαινονται τα Κουφονησια,θενκς Κωστα για φωτο και αναφορα στο σημειο...Μπαινει στην ατζεντα,πραγματικα πανεμορφα μερη :friendship:
 

nikosrr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Multistrada 620 Dark, CBR600RR
Μας έβαλες στη θέση μας με το ωραίο φωτορεπορτάζ και τις παρατηρήσεις σου. Υπήρχε στο μυαλό σαν προορισμός αλλά θα μπει στους άμεσους προορισμούς, να προλάβουμε(όσο δλδ) πριν την πολύ ανάπτυξη.Σε ευχαριστούμε για τη θέα απο το ηλεκτρονικό μας παράθυρο σήμερα το πρωΐ.
 
Top Bottom