Κράνος HJC RPHA70

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
Σε εξαιρετική κατάσταση το RPHA 70 MC9SF GAON Colors, μέγεθος Μ, μαζί με Pinloc 120, με έξτρα ανταλλακτικό ολοκαίνουργιο στην συσκευασία το εσωτερικό της κεφαλης, εξτρα καβαντζα.
Φυσικά υπάρχει η προστατευτική μαλακή θήκη και η κούτα του. Δεκτός έλεγχος πρίν την αγορά του.
Τιμή 230 αντικαταβολή μαζί με κόστος μεταφοράς, εκτός και είσαι Αθήνα χέρι με χέρι 200.

Ενδεικτικά... HJC RPHA 70 KOSIS MC6HSF (coloriposto.gr)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
Τελικά όσο και να χαμηλώσω την τιμή, δεν υπάρχει ενδιαφέρον και αυτό μου προξενει μεγάλη εντύπωση. Οπότε θα το κρατήσω για δευτεροτρίτο στο ραφι.....
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Τελικά όσο και να χαμηλώσω την τιμή, δεν υπάρχει ενδιαφέρον και αυτό μου προξενει μεγάλη εντύπωση. Οπότε θα το κρατήσω για δευτεροτρίτο στο ραφι.....
Εάν ήταν large νομίζω θα είχε φύγει αμέσως.
Είναι το επόμενο κράνος μου..
 
Reactions: Gus

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
Εάν ήταν large νομίζω θα είχε φύγει αμέσως.
Είναι το επόμενο κράνος μου..
Μακάρι να σου έκανε και θα στο έδινα ακόμα πιο κάτω. Προσοχή σε όσους το σκέφτονται έχει στενή σχετικά φόρμα για κεφαλια με παραξενο καλούπι..!!! Είναι και ο λόγος που το δίνω. Άριστο κράνος, Λάθος επιλογή καθώς δεν ταιριάζει σωστά στην κεφάλα μου.
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Μακάρι να σου έκανε και θα στο έδινα ακόμα πιο κάτω. Προσοχή σε όσους το σκέφτονται έχει στενή σχετικά φόρμα για κεφαλια με παραξενο καλούπι..!!! Είναι και ο λόγος που το δίνω. Άριστο κράνος, Λάθος επιλογή καθώς δεν ταιριάζει σωστά στην κεφάλα μου.
Στην κεφάλα σου η στα μάγουλα σου;
 
Reactions: Gus

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Μακάρι να σου έκανε και θα στο έδινα ακόμα πιο κάτω. Προσοχή σε όσους το σκέφτονται έχει στενή σχετικά φόρμα για κεφαλια με παραξενο καλούπι..!!! Είναι και ο λόγος που το δίνω. Άριστο κράνος, Λάθος επιλογή καθώς δεν ταιριάζει σωστά στην κεφάλα μου.
Το έχω γράψει κι εγώ παλιότερα, ανέβηκα +1 νούμερο σε 2 HJC (RPHA11 και RPHA JET) καθώς με πίεζαν περιμετρικά στο κεφάλι. Πρέπει όμως να τα αλλάζουν σιγά σιγά στα νεότερα μοντέλα καθώς το τελευταίο κράνος μου i30 jet είναι XL (το κανονικό μου δηλαδή) και μου είναι ΟΚ.
 
Reactions: Gus

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Προσωπικά το 70άρι το βρήκα "ίδιο" με το RPHA10+ και 11.
KΑΘΕ φορά που πάω Αγγλία λέω να το πάρω και κάθε φορά με πιάνει η μίρλα ότι δεν έχει "γεράσει" επαρκώς το 11άρι που πήρα.

Κωνσταντίνε επειδή δεν πολυβοηθάνε οι φωτό, είναι ματ μαύρο/ανθρακί με κόκκινη ρίγα και σκούρα μπλε λωρίδα στο πλάι;
 
Reactions: Gus

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Προσωπικά το 70άρι το βρήκα "ίδιο" με το RPHA10+ και 11.
KΑΘΕ φορά που πάω Αγγλία λέω να το πάρω και κάθε φορά με πιάνει η μίρλα ότι δεν έχει "γεράσει" επαρκώς το 11άρι που πήρα.

Κωνσταντίνε επειδή δεν πολυβοηθάνε οι φωτό, είναι ματ μαύρο/ανθρακί με κόκκινη ρίγα και σκούρα μπλε λωρίδα στο πλάι;
Επειδή είχα το 10+ και έχω το 70 θεωρώ ότι έχουν άλλο προσανατολισμό.
Σπορ το ένα , τουριστικό το άλλο.
Πολύ καλύτερη ηχομόνωση το 70, βέβαια το 10+ είχε τόσο ελαφριά αίσθηση πού δεν σε κούραζε Σε πολύωρη οδήγηση.
 
Reactions: Gus

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
Προσωπικά το 70άρι το βρήκα "ίδιο" με το RPHA10+ και 11.
KΑΘΕ φορά που πάω Αγγλία λέω να το πάρω και κάθε φορά με πιάνει η μίρλα ότι δεν έχει "γεράσει" επαρκώς το 11άρι που πήρα.

Κωνσταντίνε επειδή δεν πολυβοηθάνε οι φωτό, είναι ματ μαύρο/ανθρακί με κόκκινη ρίγα και σκούρα μπλε λωρίδα στο πλάι;
Αυτή βοηθάει? Η λωρίδα δεν είναι κόκκινη αλλά κάπου σαν σκουρα κιτρινο η ωχρα κάπως έτσι. Δεν εχει μαυρο αλλά σκουρο γκρι / ανθρακι


Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Στην κεφάλα ειναι το προβλημα. Το δικό μου σχέδιο δεν τεριαζει στο καλουπι του κρανους σωστα ;)
Αν το κρατήσεις τελικά μπορείς με ένα κουτάλι να του δώσεις λίγο αέρα σε κάποια σημεία.
 
Reactions: Gus

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Επειδή είχα το 10+ και έχω το 70 θεωρώ ότι έχουν άλλο προσανατολισμό.
Σπορ το ένα , τουριστικό το άλλο.
Πολύ καλύτερη ηχομόνωση το 70, βέβαια το 10+ είχε τόσο ελαφριά αίσθηση πού δεν σε κούραζε Σε πολύωρη οδήγηση.
Για αυτό κοιτάω το 70 κάποιο καιρό. Σαν βάρος δεν έχει διαφορά από το 11άρι μου, αλλά είχε πει ο kon/nos ότι έχει καλύτερο εξαερισμό στην όρθια θέση και είναι από τα ζητούμενα με το XR. Κοιτούσα μόνο από Αγγλία γιατί οι τιμές εκεί σε "παλιά" μοντέλα είναι άλλες και πάω έτσι και αλλιώς σχετικά τακτικά.

Αν τα χρώματα ταιριάζουν με το XR... :p


Δεν είναι το μοντέλο από το λινκ της Colori, είναι μαύρο-γκρι-πορτοκαλί αυτό.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
τι χρονολογιας ειναι να το πω σε εναν φιλο
Ορίστε και η ημερομηνία. Δεν είναι απο polycarbonate ή άλλα ανάλογα υλικα που έχουν παράγοντα γείρανσης για να σε επιρεάσει αρνητικά


Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
Επειδή είχα το 10+ και έχω το 70 θεωρώ ότι έχουν άλλο προσανατολισμό.
Σπορ το ένα , τουριστικό το άλλο.
Πολύ καλύτερη ηχομόνωση το 70, βέβαια το 10+ είχε τόσο ελαφριά αίσθηση πού δεν σε κούραζε Σε πολύωρη οδήγηση.
Επειδή συνήθως κάνω πολύωρα ταξίδια το 3ωρο πριν σταματησω ειναι σιγουράκι σε διαβεβαιω ότι τον δικό μου σβέρκο δεν τον κουρασε ποτέ.
 

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
Αν το κρατήσεις τελικά μπορείς με ένα κουτάλι να του δώσεις λίγο αέρα σε κάποια σημεία.
Εννοείς με ζεστό κουτάλι κλπ για να αλοιώσω την πολυστερίνη? Ίσως είναι και αυτό μια καλή ιδέα....... αλλά ότι κάτσει μαλλον θα προτιμήσω να το βάλω στο ράφι για κάποια παρέα που θα με συνοδεύει. Ποτέ δεν πάει χαμένο, άλλωστε είναι ένα άθικτο κράνος, αταλαιπώρητο, ούτε στον καθρέφτη δεν έχει κάτσει, ως συνηθίζεται απο πολλούς. Θα βγάλω την ενδοσυνεννόηση και θα μπει στο επόμενο κρανος. Ακόμα και η τιμή που το δίνω είναι σκοτωμένη, είναι κρίμα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Εννοείς με ζεστό κουτάλι κλπ για να αλοιώσω την πολυστερίνη? Ίσως είναι και αυτό μια καλή ιδέα....... αλλά ότι κάτσει μαλλον θα προτιμήσω να το βάλω στο ράφι για κάποια παρέα που θα με συνοδεύει. Ποτέ δεν πάει χαμένο, άλλωστε είναι ένα άθικτο κράνος, αταλαιπώρητο, ούτε στον καθρέφτη δεν έχει κάτσει, ως συνηθίζεται απο πολλούς. Θα βγάλω την ενδοσυνεννόηση και θα μπει στο επόμενο κρανος.
Όχι ζεστό.Κρυο και πάτημα με κυκλικές κινησεις σιγά σιγά μέχρι να κάτσει το υλικό.
 
Reactions: Gus

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Για αυτό κοιτάω το 70 κάποιο καιρό. Σαν βάρος δεν έχει διαφορά από το 11άρι μου, αλλά είχε πει ο kon/nos ότι έχει καλύτερο εξαερισμό στην όρθια θέση και είναι από τα ζητούμενα με το XR. Κοιτούσα μόνο από Αγγλία γιατί οι τιμές εκεί σε "παλιά" μοντέλα είναι άλλες και πάω έτσι και αλλιώς σχετικά τακτικά.

Αν τα χρώματα ταιριάζουν με το XR... :p


Δεν είναι το μοντέλο από το λινκ της Colori, είναι μαύρο-γκρι-πορτοκαλί αυτό.
Το εχω βολευτεί πολυ Γιαννη. Ειναι πανάλαφρο λόγω carbon και όπως σου εχω πει εχει πολυ καλο εξαερισμό. Δηλαδη αν εχει δροσιά το κλεινω..
Επίσης αν δεν ενώ λαθος εχει βγει ηδη το 71.
 

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
Φίλοι μου τέλος, επωλήθει στον Μπάμπη (koutalianos) το δοκίμασε, τσεκάρισε, εβγαλα επι τόπου την ενδοσυνεννόηση που ειχα πανω και έγινε δικό του.
Καλοφόρετο με πολλά και ασφαλή χιλιόμετρα.
 
Top Bottom