Κρήτη 21-22 με TOUR ΧΕΛΙΩΤΗ

Georgecibix

Μέλος
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Yamaha Tenere 700 2022
Πολύ ωραίο κλίμα στην έναρξη, ο Χελιώτης θεός, μας απασχόλησε με ιστορίες από την εποχή που είχε έδρα την Κρήτη μέχρι να ετοιμαστούν τα παιδιά από Αθήνα.
Συμμετοχές πολλές, 70+ από Αθήνα, 30+ από Κρήτη + ο Μπούρδος πλοηγός με καμιά δεκαπενταριά νομίζω Αυστριακούς.
Στα της βόλτας είχε διάσχιση Ψηλορείτη ( το μόνο κομμάτι που συμμετείχα ως γκεστ (κοινώς τσαμπέ) γιατί μετά είχα υποχρεώσεις) με κλειστό καιρό, ομίχλη και βροχή αλλά όχι πολύ κρύο. Στη συνέχεια είχε Αστερούσια Όρη φαντάζομαι σε ίδιες συνθήκες.
Σήμερα είχε τα δικά μου Λασιθιωτικα βουνά με ζεστή και ήλιο φαντάζομαι θα το ευχαριστήθηκαν όλοι.
Βόλτα εδώ στην Κρήτη χωρίς ρακές δε γίνεται!!



Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Αρχικά αυτά είναι τα αρχεία.
Είναι ωραίες φλατ γκαζιάκαρικες διαδρομές, με λίγες δυσκολίες ανάλογα τον καιρό.

Απο πρώτη μέρα μετρά ε πολυ τα Αστερούσια Όρη.
Απο Ψηλορείτη δεν είδαμε και τπτ ήταν φουλ βροχή ομίχλη.

Απο δεύτερα μέρα ας πούνε οι άλλοι…

View attachment day1-crete-2023.gpx
View attachment day2-HARD-crete-2023.gpx


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Αλπικά τοπία,ρακί,μηχανές ,πολύς κ ωραίος κόσμος .
Λίγες οι φωτό. Δύο τώρα για καλημέρα οι υπόλοιπες μετά κ περιμένουμε τον 2wheeler με πολύ υλικό από βίντεο κ drone.




Στάλθηκε από το M2010J19SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

2wheeler

Μέλος
Όνομα
Τασος
Μοτό
F800GS, RSV MILLE
Να φτιαχτει τοπικ με το story κανονικο παρακαλω πολυ!!! Η Κρητη για αλλη μια φορα τα εσπασε, οπως και το παρεακι!!!! π
Προσπαθω να στεγνωσω απο το πρωινο της Δευτερα! (Τα παραλεω λιγο!!) Υλικο δεν εχουμε πολυ, καμια 250αρια γιγα... Αναλυτικα στο story!!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Να φτιαχτει τοπικ με το story κανονικο παρακαλω πολυ!!! Η Κρητη για αλλη μια φορα τα εσπασε, οπως και το παρεακι!!!! π
Προσπαθω να στεγνωσω απο το πρωινο της Δευτερα! (Τα παραλεω λιγο!!) Υλικο δεν εχουμε πολυ, καμια 250αρια γιγα... Αναλυτικα στο story!!!
Άνοιξε το στις χωμάτινες Τάσο, να σας καμαρωσουμε
 

xigo

Μέλος
Όνομα
Μανος
Μοτό
1290SAS-NX650R-SRX
Και εγώ που προσπάθησα να ανέβω μέχρι ομαλό για να δώ τον Λεωνίδα και μερικούς, δεν τα κατάφερα.. Είχαμε κάποιες αρυθμίες στο νεοφτιαγμένο μοτοσακό.. Ωραίος ο Μπούδρος, οι Αυστριακοί που είχε μαζί είχαν γλυκαθεί με τις ρακές..
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Και εγώ που προσπάθησα να ανέβω μέχρι ομαλό για να δώ τον Λεωνίδα και μερικούς, δεν τα κατάφερα.. Είχαμε κάποιες αρυθμίες στο νεοφτιαγμένο μοτοσακό.. Ωραίος ο Μπούδρος, οι Αυστριακοί που είχε μαζί είχαν γλυκαθεί με τις ρακές..
Κρίμα Μανο.
Κανονίστε να έρθετε προς τα μέρη μας.
Εμείς ο καθένας μόνος του οι όλοι μαζί θα έρθουμε πάλι κάποια στιγμή.
 
Top Bottom