Κραδασμοί μοτοσικλέτας vs κάμερα iPhone

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II

jliordos

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
BMW R1250GS ADVENTURE 40th YEARS

spyg

Μέλος
Περιοχή
Χολαργός
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
701 Enduro

dimprio

Μέλος
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
dimitris
Μοτό
GS 800
Γνωστό θέμα . Δεν σημαίνει ότι δν ισχύει κ για άλλες συσκευές . Απλα η apple πήρε επίσημα θέση . Εν αντιθέσει με άλλες. Πάντως για gps εγώ βάζω δεύτερη συσκευή που είναι μόνιμα στο ρεύμα κ δν με νοιάζει αν φύγει αν σπάσει αν καεί κλπ
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Γνωστό θέμα . Δεν σημαίνει ότι δν ισχύει κ για άλλες συσκευές . Απλα η apple πήρε επίσημα θέση . Εν αντιθέσει με άλλες. Πάντως για gps εγώ βάζω δεύτερη συσκευή που είναι μόνιμα στο ρεύμα κ δν με νοιάζει αν φύγει αν σπάσει αν καεί κλπ
Παλιο το κολπο, κανεις οτι declaration χρειαζεται ωστε να μη χρειαστει να καλυψεις κατι στην εγγυηση. Εμετος απλα. Ευτυχως δεν εχω θεματα (ακομα)
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Παλιο το κολπο, κανεις οτι declaration χρειαζεται ωστε να μη χρειαστει να καλυψεις κατι στην εγγυηση. Εμετος απλα. Ευτυχως δεν εχω θεματα (ακομα)
Και πρεπει να τους αναφερεις οτι το ειχες για πλοηγο στη μηχανη;;;;;;;
Αν ειναι στην εγγυηση, τους το πας, χωρις πολλα λογια!!! Οταν παιρνουν τα λεφτα απο την αγορα, ειναι καλα.........;
Οι περισσοτερες εταιρειες, τετοια κανουν!!!
 

mxersraz

Βοσκός
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Ορέστης
Μοτό
xrv750 , crf450
Το έπαθα σε Huawei P20 Pro (αυτό που έβγαλε καμεράρα σε συνεργασία με τη LAIKA...) 3 μέρες μετά που το πήρα όταν το έβαλα για navigation σε αυτοκινητόδρομο στην Ιταλία.
Όταν άνοιγα την camera έκανε έντονο "τρίξιμο" σαν να είναι στη δόνηση, χαλώντας τελείως την εστίαση και την εικόνα.
Ψάχνοντας σε φόρουμ είδα οτι ισχύει ίδιο για πολλά smartphone που τοποθετούνται στη μοτοσυκλέτα, χωρίς όμως να βρώ κάποια λύση εκτός της αντικατάστασης.

Η λύση...
Κοπάνησα με αρκετή δύναμη το κινητό από τη λεπτή του πλευρά (από την αντίθετη των κουμπιών για ευνότους λόγους...) πάνω σε γωνία ξύλινου τραπεζιού. Και έφτιαξε.....
Κάθε φορά που το βάζω στη μοτοσυκλέτα το ξανακάνει οπότε το ξανακοπανάω... Σε ξύλο, σε κολώνα, σε πεζοφρόμιο, στα κάγκελα της μηχανής, σε ότι είναι διαθέσιμο κάθε φορά... Και πάντα φτιάχνει χωρίς πολλά πολλά... 3 χρόνια τώρα αυτή η δουλεία γίνεται!

Το κινητό έχει παραμορφωθεί από τη μία πλευρά από τα χτυπήματα που έχει φάει, χάνοντας προφανώς και τη στεγανότητά του και δεν ξέρω αν θα μπορέσω να βγάλω τη sim οταν χρειαστεί, κατά τα άλλα όμως λειτουργεί άψογα όπως και η camera του (μόνο σε πάρα πολύ κοντινή macro έχει πρόβλημα και δε μπορεί να εστιάσει).
Ακόμα χρησιμοποιώ το ίδιο καθημερινά, ακόμα το κοπανάω, ακόμα με αυτό βγάζω όλες τις φωτό και θα το αντικαταστήσω όταν τα φτύσει τελείως η μπαταρία του.

Αν δεν έχετε κάτι να χάσετε, δοκιμάστε το!
 

kostas82

Μέλος
Όνομα
ΚΩΣΤΑΣ
Μοτό
790 Adv R
το έπαθα σε 11 pro max και πέρασε κανονικά εγγύηση αλλά αυτο πριν 1 χρόνο

Η ανακοίνωση δεν είναι τυχαία οπότε προσοχή από δω και πέρα

Πιστεύω οτι δεν θα το περνάνε απο δω και στο εξής γιατί σε "ενημερώσανε"
 

NitroArgi

Μέλος
Όνομα
Αργύρης
Μοτό
1998 APRILIA RSV MILLE
KTM 890 ADVENTURE
HONDA MONKEY 125
Υπάρχουν αντι κραδασμικές βάσεις που βοηθούν μέχρι ένα βαθμό τα κινητά...εγώ χρησιμοποιώ της sp connect

Anti Vibration Module
 
Reactions: sek

vassat

Μέλος
Περιοχή
Χαλάνδρι
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
F650 GS Dakar MY '03
Sprint ST 1050 MY '06
Εν όψει BF, η quadlock έχει προσφορές - 30% :
/// Β
 
Top Bottom