Κρανος LS2 MX436 Pioneer Fluo Yellow - Mεγεθος Μ - Αφορετο

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Πωλείται κράνος LS2 MX436 Pioneer μεγέθους Μ ολοκαίνουργιο αφόρετο στο κλειστό και σφραγισμένο κουτί του από το κατάστημα. Eλαφρύ και άνετο on-off κρανος με πολύ καλό εξαερισμό, με ζελατίνα και υποδοχή για μάσκα, με ενσωματωμένη δευτερη μικρη ζελατίνα/γυαλιά ηλίου.

Ο λόγος που το δίνω είναι γιατί από λάθος συνεννόηση αγοράστηκε το ίδιο κράνος 2 φορές. Οι φωτογραφιες ειναι απο το ιντερνετ καθως το κρανος δεν εχει βγει καν απο το κουτι.

Τιμή καταστημάτων 110€, το δίνω 90€ για να φεύγει. Μπορώ να το παραδώσω οπουδήποτε στην Αττική εγώ ο ίδιος. Δεν στέλνω με αντικαταβολή/ΚΤΕΛ. Αν λόγω δουλειάς δεν απαντάω στο τηλέφωνο στείλτε μήνυμα σε whatsapp ή viber ή εδω.







 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Κώστα το σχήμα του μέσα, πως είναι; Ρωτάω γιατί με τα round υπάρχει θέμα, θέλω oval για να μην ενοχλεί.


Και τώρα είδα σε βίντεο έχει ratchet κλείσιμο... :(
 
Τελευταία επεξεργασία:

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Οβαλ ειναι, κι εγω οβαλ φοραω. Long oval το περιγραφουν οι φυλλαδες.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Ωραίο κρανακι θα το ήθελα αλλά φοράω small με περίμετρο κεφαλιού 56cm.

Μήπως έχει μικρή φόρμα ή μπα ?
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Ωραίο κρανακι θα το ήθελα αλλά φοράω small με περίμετρο κεφαλιού 56cm.

Μήπως έχει μικρή φόρμα ή μπα ?
Mπα, Μ φοραω σε ολα, Μ και σε αυτο.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Mπα, Μ φοραω σε ολα, Μ και σε αυτο.
Μόλις μπήκα και έριξα μια ματιά στον χάρτη μεγεθών και δεν...

Καλοπούλητο

(Κι αν σου είναι εύκολο γράψε 2 λόγια τι λέει σαν κράνος)
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Για την ιστορια, κανει πολυ θορυβο γιατι μπαζει αερα απο παντου, ειναι περιπτωση κρανους ΜΧ που απλα του βαλανε μια ζελατινα (φαινεται κιολας, μακρυ ρυγχος, μακρυ γεισο). Ειναι ο,τι πρεπει για καλοκαιρι αλλα και χρηση στα ζορια, χωρις αυτο να σημαινει οτι το χειμωνα με προβληματισε. Απλα κανει ΠΟΛΥ θορυβο, δεν ειναι για ταξιδι εθνικη.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Για την ιστορια, κανει πολυ θορυβο γιατι μπαζει αερα απο παντου, ειναι περιπτωση κρανους ΜΧ που απλα του βαλανε μια ζελατινα (φαινεται κιολας, μακρυ ρυγχος, μακρυ γεισο). Ειναι ο,τι πρεπει για καλοκαιρι αλλα και χρηση στα ζορια, χωρις αυτο να σημαινει οτι το χειμωνα με προβληματισε. Απλα κανει ΠΟΛΥ θορυβο, δεν ειναι για ταξιδι εθνικη.
:friendship:
Ωραίος...
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Μόλις μπήκα και έριξα μια ματιά στον χάρτη μεγεθών και δεν...

Καλοπούλητο

(Κι αν σου είναι εύκολο γράψε 2 λόγια τι λέει σαν κράνος)
Μιας και το είχα ένα φεγγάρι το συγκεκριμένο να συμπληρώσω ότι εκτός από αυτά που αναφέρει ο Κώστας υπήρχε κακό κλείσιμο στην ζελατίνα σε περίπτωση βροχής.
 

vassat

Μέλος
Περιοχή
Χαλάνδρι
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
F650 GS Dakar MY '03
Sprint ST 1050 MY '06
Για την ιστορια, κανει πολυ θορυβο γιατι μπαζει αερα απο παντου, ειναι περιπτωση κρανους ΜΧ που απλα του βαλανε μια ζελατινα (φαινεται κιολας, μακρυ ρυγχος, μακρυ γεισο). Ειναι ο,τι πρεπει για καλοκαιρι αλλα και χρηση στα ζορια, χωρις αυτο να σημαινει οτι το χειμωνα με προβληματισε. Απλα κανει ΠΟΛΥ θορυβο, δεν ειναι για ταξιδι εθνικη.
...σχετικά με το θόρυβο,
το μεγαλύτερο "ποσοστό" αυτού, προέρχεται από την περιοχή του πηγουνιού.
Έχοντας κάνει πατέντα που καλύπει το κενό στο συγκεκριμένο σημείο, ο θόρυβος έχει μειωθεί σε ανεκτά επίπεδα για 1/1,5 ώρα διαδρομή (δλδ στην επιστροφή από Λουτράκι - Σούνιο μετά τις ονοφάδες) και θα έλεγα ότι είναι συγκρίσιμος με του ΝΕΧΧ (περί το +20%).
...και με ταχύτητες Ντακάρ με ΜΤ21, ήτοι 100/110...
Επίσης, συμφωνώ με Βαγκ (tc-drift) ότι πρόκείται περί τίμιας επιλογής με χαμηλό βάρος και συμπληρώνω ότι όταν απαιτήθηκε αλλαγή ενός εξαρτήματος για το γείσο, ευρέθει άμεσα στο μοτοκατάστημα επί της Π'νικολή στο Χαλάνδρι.
/// Β
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Σαν πληροφορία παραπάνω.
Δοκίμασα αυτό και χτύπαγε άσχημα στο μέτωπο.με το που το φόρεσα δηλαδή πίεση πολύ αισθητή.
Το αντίστοιχο κράνος που λέγεται pioneer evo μου έκανε μια χαρά και το αγόρασα, πέρυσι όλα αυτά.
Συμφωνώ με όσα είπατε και να προσθέσω ότι έβγαλα τα μαξιλαράκια να περάσω ακουστικά για ενδοεπικοινωνια και είδα ότι ο τρόπος που κουμπώνουν τα μάγουλα είναι γτπ.

Καλοπουλητο!
 

georgeps

Μέλος
Περιοχή
Mother Earth
Όνομα
George
Μοτό
CL500?
Ωραίο κρανακι θα το ήθελα αλλά φοράω small με περίμετρο κεφαλιού 56cm.

Μήπως έχει μικρή φόρμα ή μπα ?
Για S είσαι. Εγω είμαι ακριβός 56cm τωρα δεν ξερω για οβαλ αλλα μου έκατσε πένα.
Αν περνας από γαλατσι και θες δοκιμη σφυρα
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Για S είσαι. Εγω είμαι ακριβός 56cm τωρα δεν ξερω για οβαλ αλλα μου έκατσε πένα.
Αν περνας από γαλατσι και θες δοκιμη σφυρα
Ευχαριστώ αλλά από Σεπτέμβρη θα βγω γύρα στα μαγαζιά για κρανακι οπότε θα δοκιμάσω.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Σαν πληροφορία παραπάνω.
Δοκίμασα αυτό και χτύπαγε άσχημα στο μέτωπο.με το που το φόρεσα δηλαδή πίεση πολύ αισθητή.
Το αντίστοιχο κράνος που λέγεται pioneer evo μου έκανε μια χαρά και το αγόρασα, πέρυσι όλα αυτά.
Συμφωνώ με όσα είπατε και να προσθέσω ότι έβγαλα τα μαξιλαράκια να περάσω ακουστικά για ενδοεπικοινωνια και είδα ότι ο τρόπος που κουμπώνουν τα μάγουλα είναι γτπ.

Καλοπουλητο!
κουτελάκιας δυνατός δηλαδή.. Ωραίος! Είσαι και αεροδυναμικός!
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
κουτελάκιας δυνατός δηλαδή.. Ωραίος! Είσαι και αεροδυναμικός!
Παίζει να έχω απτά μικρότερα κουτελα που έχεις δει :laugh:αλλά το σχήμα του κράνους δεν έκατσε.
Δεν ξέρω τι αλλαγές έκαναν στο εβο μοντέλο και κάθεται καλύτερα.
Και αν θυμάμαι καλά ενώ με την μεζούρα είμαι στο M τελικά αγόρασα το L.
 
Τελευταία επεξεργασία:

jimmatas

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Triumph Tiger 800 2011
Honda AX-1
Ηοnda CRF250L 2020
Λοιπον παρελαβα το κρανος αλλα επειδη ειμαι ντιπ βλαμμενος τελικα φοραω S και εγω οριακα. Το Μ μου εχει κενα δεξια αριστερα.

Οποτε ανοιγω νεο θεμα και το ξαναβαζω προς πωληση.
 
Top Bottom