Κρεβάτι κατασκήνωσης

MOYTPO

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
Παυλος
Μοτό
BMW
Ωραια τα φουσκωτα στρωματα (εχω ενα μονο με ενσωματωμενη τρομπα που φουσκωνει με το ποδι αλλα πιανει το διπλασιο χωρο σχεδον απο τα απλα φουσκωτα οταν ειναι διπλωμενο λογω της τρομπας) αλλα ειναι μεγαλος μπελας οταν εισαι πανω απο 2 μερες και πρεπει να φουσκωνεις ξεφουσκωνεις καθε μερα. Χωρια που παιζει να τα παρει το canbus και να μεινεις με την τρομπα στο χερι!!!
Φανταζομαι και τα ραντζα που δειχνεις Γιαννη θα ειναι ακομα μεγαλυτερος μπελας για λυσε δεσε καθε μερα.
Η λυση για μενα ειναι τα αυτοφουσκωτα τουλαχιστον 5 εκατοστα. Πιανουν χωρο διπλωμενα αλλα δεν τρως χρονο.
Σκεφτομαι για αυτο.
http://www.louis.de/_30dd0cc26484a175d8298c185d23171ef3/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10002519
Το εχει κανενας;;;; Βγαινει και σε 7.5 εκατοστα παχος αλλα πιανει πολυ ογκο διπλωμενο.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ωραια τα φουσκωτα στρωματα (εχω ενα μονο με ενσωματωμενη τρομπα που φουσκωνει με το ποδι αλλα πιανει το διπλασιο χωρο σχεδον απο τα απλα φουσκωτα οταν ειναι διπλωμενο λογω της τρομπας) αλλα ειναι μεγαλος μπελας οταν εισαι πανω απο 2 μερες και πρεπει να φουσκωνεις ξεφουσκωνεις καθε μερα. Χωρια που παιζει να τα παρει το canbus και να μεινεις με την τρομπα στο χερι!!!
Φανταζομαι και τα ραντζα που δειχνεις Γιαννη θα ειναι ακομα μεγαλυτερος μπελας για λυσε δεσε καθε μερα.
Η λυση για μενα ειναι τα αυτοφουσκωτα τουλαχιστον 5 εκατοστα. Πιανουν χωρο διπλωμενα αλλα δεν τρως χρονο.
Σκεφτομαι για αυτο.
http://www.louis.de/_30dd0cc26484a175d8298c185d23171ef3/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10002519
Το εχει κανενας;;;; Βγαινει και σε 7.5 εκατοστα παχος αλλα πιανει πολυ ογκο διπλωμενο.
σε ογκο....είναι σαν να κουβαλας 2 σκηνες
μπελας μεγαλος
 

xurxes

"καφέ#αρκούδα"
Περιοχή
Salonika
Όνομα
Basil
Μοτό
KTM 690 ENDURO R
BMW R1200 GSA
όταν πας για 5μερο σκηνακι,,, κοιτάς να είσαι μαζεμενος....
εμείς στις arkoudotsarkes,,, κάθε χρόνο μειωνουμε τον όγκο που κουβαλάμε!
70*20cm ειναι ίσα με μια σκηνή έξι ατόμων.....
παρά ειναι μεγάλος όγκος για ένα υπόστρωμα!!!
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Δεν νομίζω να υπάρχει κάτι καλύτερο από το υπόστρωμα για την φύση!!!

Γιάννη αυτό που έβαλες μου άρεσε και μένα αλλά τα 230 είναι απογορευτηκά!!!

Εγώ έχω ένα Gelert...



Mε τα παρακατω χαρακτηριστικά.

Inflated Size: 183 x 50 x 4cm
Rolled Size: 26 x 19cm
Weight: 950g
Material: 240T /75D double Diamond Ripstop Polyester on top
240T /75D Polyester on base


Πολύ καλό από όγκο μια και μαζεμένο είναι πάρα πολύ μικρό...περίπου όσο ένα ζευγάρι παντούφλες!!!

Από κάτω είναι μαύρο αδιάβροχο με ένα υλικό που δεν επιτρέπει να περνά ή υγρασία και το κρύο!!!

Στο μέλλον βλέπω όμως thermarest!!!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Κανεις δε μιλαει για λ7....

Πασχαληκαι Στεφανε, ωραια τα στρωματακια!
Ποσο παει το μαλλι;;;
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Θόδωρα το Gelelrt που έβαλα παραπάνω στα 50€ με 55€!!Τα thermarest ξεκινούν από 100€ με τα αφρώδη να είναι στα 50€!!

Το κρεβατάκι τους όμως ξεφεύγει!!!
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Κι εγώ 2 μονά φουσκωτα στρώματα εχω (αυτα με το βιλουδο από παν :D)...ααααανεση λέμε :p και οικονομία! :cool:
 

Africaptan

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο
Όνομα
Μανωλης
Μοτό
Africa
Κι εγω συμφωνω με τον Γιαννη.
Φουσκωτο με παρεα, ποτε πια.
Πηρα ενα διπλο 5αρι της Outwell και ναι μεν ειναι καλος ο υπνος που σου προσφερει, ΑΛΛΑ, πρωτον καταλαμβανει χωρο σχεδον οσο ενα "λουκανικο" στρατου (σε "λουκανικο" μεταφερω ολη μου την πραματεια και γι αυτο κανω τη συγκριση)και δευτερον μου τη σπαει παρα πολυ το μαζεμα του.
Γερνω και παραξενευω...
 

ikontop

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
BMW F800GS
Υπαρχουν και αυτα
http://www.exped.com/en/product-category/mats?f[0]=field_mat_line:428
Συγκρισιμα με τα thermarest. Και εχουν μικροτερο ογκο, ειναι πιο χοντρα, αλλα δεν φουσκωνουν μονα τους. Α, και τα εχουν τα λεφτα τους αλλα πρεπει να ειναι κορυφη. Δεν τα εχω δει, κατι κριτικες ετυχε και διαβασα.
 
Reactions: yns

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Τι σου είναι το internet... μόλις μου απάντησε ένας φίλος στο fb πως αυτός χρησιμοποιεί το παρακάτω:


25€...!! Λέω να το δοκιμάσω και να σας πω. Το ερώτημα παραμένει: τι χρησιμοποιείτε εσείς;
Μία ώρα να στήσω τη σκηνή και μια ώρα για το υπόστρωμα........και άλλο τόσο για να τα μαζέψω......ζήτω που κάηκα ποιος ακούει τον "φευγάτο" !!!!!
 

Marion

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Μαριάνα
Μοτό
bmw gs 1200 .....θα ηθελα να ειχα!!
Μια και το καλοκαίρι είναι προ των πυλών και ξεκινούν οι camping εξορμήσεις.....βρήκα αυτό και το ανεβάζω για όποιον ενδιαφέρεται.....Ανεβάζω το αυθεντικό γιατί πλέον η αγορά του ebay κατακλύζεται από διάφορα και σε ποικίλες τιμές.
:secret:Όποιος το αγοράσει να πει εντυπώσεις......(εκτός αν είμαι εγώ η πρώτη ):D :D :D

https://www.fatboy.com/lamzac


  • Afmetingen Unfolded: (L x W) 200 x 90 cm, Folded: 35x 18 Ø cm
  • Gewicht 1.2 kg
  • Materiaal High quality nylon ripstop
  • Verzorging Dirt- and moisture repellent, easy cleaning with lukewarm water and neutral soap
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Μια και το καλοκαίρι είναι προ των πυλών και ξεκινούν οι camping εξορμήσεις.....βρήκα αυτό και το ανεβάζω για όποιον ενδιαφέρεται.....Ανεβάζω το αυθεντικό γιατί πλέον η αγορά του ebay κατακλύζεται από διάφορα και σε ποικίλες τιμές.
:secret:Όποιος το αγοράσει να πει εντυπώσεις......(εκτός αν είμαι εγώ η πρώτη ):D :D :D

https://www.fatboy.com/lamzac


  • Afmetingen Unfolded: (L x W) 200 x 90 cm, Folded: 35x 18 Ø cm
  • Gewicht 1.2 kg
  • Materiaal High quality nylon ripstop
  • Verzorging Dirt- and moisture repellent, easy cleaning with lukewarm water and neutral soap
:woot::woot::woot::woot:
 
Top Bottom