Κυριακάτικο καφεδάκι...στο Λουτράκι 6-3

mariosktm

Μέλος
Όνομα
μαριος
Μοτό
Ktm adventure
Μολις γραφτηκα στο φόρουμ και ειδα ηρθατε στα μέρη μου!αν το ηξερα θα σας συναντουσα...που κατσατε για καφε?
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Μολις γραφτηκα στο φόρουμ και ειδα ηρθατε στα μέρη μου!αν το ηξερα θα σας συναντουσα...που κατσατε για καφε?
Eίδες...πιό γλήγοροι κι απ τη σκέψη είμαστε σε τούτο το φόρουμ.:D

Εδώ κάτσαμε https://www.google.gr/maps/@37.9823...03&h=100&yaw=309.84097&pitch=0!7i13312!8i6656
κι είδαμε αρκετούς φίλους συντοπίτες σου ,που μας τίμησαν με την παρέα τους. :)

5 μηχανές ξεκινήσαμε απο το περίφτερο.(5 "παιδιά" κ 2 κορίτσα):p
Η διαδρομή ήταν υπέροχη με την σημερινή λιακάδα.
Ειδικά το κομμάτι Αλεποχώρι-Μαυρολίμνη-Σχοίνο-Πισσια-Λουτράκι ,με τα Γεράνεια να μας αγκαλιάζουν το κορμί ,κ την θάλασσα να αγγαλιάζει το μάτι....όνειρο.
Στο Λουτράκι μας βρήκε ο Stamatis με το που φτάσαμε (νέο μέλος εδώ αλλά παλιός γνώριμος για μας)
Τυχαία στο ίδιο παλακόστρωτο με φόντο την θάλασσα είδα 3 γνωστούς σύντροχους κ τα παμε λιγάκι.
Μετά απο λίγο ήρθε κι ο Θανάσης (allen) μ'έναν φίλο του.
Πέρασε κι ο Βασίλης (bill race) για ένα "γειά" με το όχημα εργασίας.
Ηταν ένα υπέροχο πρωινό ,κ χάρηκα που είδα κόσμο αρκετό ,κ τα΄παμε πολύ και επι τα αυτά....τα μοτοσυκλετιστικά ντε.;)
Special thank's to allen ,για την διάθεση του προσωπικού του F800GS ,το οποίο είχα την χαρά να γευτώ σε 2κάβαλο στριφτερό βουνίσιο test ride.:biker2:


Nιώθω ότι πέρασα μια πολύ γεμάτη κ γ@μ@τη μέρα ,τόσο απλά ,κ τόσο κοντα.:ok:

Να'μαστε όλοι καλά κ να βολτάρουμε...έστω κι εδώ κοντά...γιατι η ουσία είναι η διαδρομή ,και κυρίως η παρέα. :friendship:
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
πολυς ηλιος , πολυ μηχανοκουβεντα , περασαμε τελεια ,μεχρι και υποστηριξη φορτηγο οδικης (billrace)ειχαμε. ευχαριστω για την παρεα ,
και ευχαριστω επισης τον γατο που με απαλλαξε ΓΙΑ ΛΙΓΟ απο την παρουσια της μηχανης μου ,που τωρα τελευταια δεν
ξεκολλαω απο την σελα της !!!
παρολο που μου περνανε ΑΛΛΕΣ σκεψεις!!!:muted:
 

mariosktm

Μέλος
Όνομα
μαριος
Μοτό
Ktm adventure
Μαλιστα πολυ ωραια!!!τη διαδρομη που κανετε την εκανα κάποτε καθημερινα μιας και δουλευα πυρασφαλεια στο δημο με ενα sherrow 200!οντως πολυ ομορφη διαδρομη!καλες βολτες να εχουμε!
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Eίδες...πιό γλήγοροι κι απ τη σκέψη είμαστε σε τούτο το φόρουμ.:D

Εδώ κάτσαμε https://www.google.gr/maps/@37.9823...03&h=100&yaw=309.84097&pitch=0!7i13312!8i6656
κι είδαμε αρκετούς φίλους συντοπίτες σου ,που μας τίμησαν με την παρέα τους. :)

5 μηχανές ξεκινήσαμε απο το περίφτερο.(5 "παιδιά" κ 2 κορίτσα):p
Η διαδρομή ήταν υπέροχη με την σημερινή λιακάδα.
Ειδικά το κομμάτι Αλεποχώρι-Μαυρολίμνη-Σχοίνο-Πισσια-Λουτράκι ,με τα Γεράνεια να μας αγκαλιάζουν το κορμί ,κ την θάλασσα να αγγαλιάζει το μάτι....όνειρο.
Στο Λουτράκι μας βρήκε ο Stamatis με το που φτάσαμε (νέο μέλος εδώ αλλά παλιός γνώριμος για μας)
Τυχαία στο ίδιο παλακόστρωτο με φόντο την θάλασσα είδα 3 γνωστούς σύντροχους κ τα παμε λιγάκι.
Μετά απο λίγο ήρθε κι ο Θανάσης (allen) μ'έναν φίλο του.
Πέρασε κι ο Βασίλης (bill race) για ένα "γειά" με το όχημα εργασίας.
Ηταν ένα υπέροχο πρωινό ,κ χάρηκα που είδα κόσμο αρκετό ,κ τα΄παμε πολύ και επι τα αυτά....τα μοτοσυκλετιστικά ντε.;)
Special thank's to allen ,για την διάθεση του προσωπικού του F800GS ,το οποίο είχα την χαρά να γευτώ σε 2κάβαλο στριφτερό βουνίσιο test ride.:biker2:


Nιώθω ότι πέρασα μια πολύ γεμάτη κ γ@μ@τη μέρα ,τόσο απλά ,κ τόσο κοντα.:ok:

Να'μαστε όλοι καλά κ να βολτάρουμε...έστω κι εδώ κοντά...γιατι η ουσία είναι η διαδρομή ,και κυρίως η παρέα. :friendship:
μεχρι να γραψω εγω το πανω postaki με προσπερασες!!! μαλλον τιποτα δεν ειναι ποιο γρηγορο απο εσενα!
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
μεχρι να γραψω εγω το πανω postaki με προσπερασες!!! μαλλον τιποτα δεν ειναι ποιο γρηγορο απο εσενα!
Φαντάσου να μην έβρισκε κ το σταντ του F800 στο στροφιλίκι :muted: . . . θα'μουν ακόμα πιό γλήγορος. :D

Γειά σου φίλε Θανάση.:friendship:
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Παρεπιπτώντος ,ψάχνω να βρώ που να καταθέσω γραπτώς την εμπειρία μου απο το F800 ,κ βρίσκω πολλά κ διάσπαρτα θέματα που αναφέρονται σε αυτό.
Για προτείνετε το σωστό οι αρμόδιοι 800άρηδες ,γιατι αν το αργήσω ,θα τα ξεχάσω ...έχω κ κάποιαν ηλικία βλέπετε. :happy:
 

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
Παρεπιπτώντος ,ψάχνω να βρώ που να καταθέσω γραπτώς την εμπειρία μου απο το F800 ,κ βρίσκω πολλά κ διάσπαρτα θέματα που αναφέρονται σε αυτό.
Για προτείνετε το σωστό οι αρμόδιοι 800άρηδες ,γιατι αν το αργήσω ,θα τα ξεχάσω ...έχω κ κάποιαν ηλικία βλέπετε. :happy:
Να τα ...να τα... κατι μου λεει για ειδυλιο..ελα γατε...ελα...λιγο ακομα..ανταλαγη το παιρνει η bmw το τενερι σου...:yew::roflmao::roflmao:
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Γάτε, βάλε νέο θέμα και θα το linkάρουμε στο ευρετήριο για το 800 που έφτιαξε ο Μαθουσάλας.

_________________
Ντακάρετε-φον
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Και εύγε για την βόλτα αν και δεν είδα ακόμα καμιά φωτογραφία.... :p

_________________
Ντακάρετε-φον
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Γάτε, βάλε νέο θέμα και θα το linkάρουμε στο ευρετήριο για το 800 που έφτιαξε ο Μαθουσάλας.
Σιγά μην φτιάξουμε 100 θέματα για το ίδιο πράμα.
Κάπου θα το χώσω ,αλλά όχι σήμερις ,γιατι με κούρασε ο ΧΛΓιώργης...45 λεπτά τηλεφωνική ανάλυση του κάμαμε...:wacky:


Και εύγε για την βόλτα αν και δεν είδα ακόμα καμιά φωτογραφία.... :p
Φίλε ,καναμε τόσα πολλά ,κ μιλήσαμε για πολλά με πολλούς ,κι όλα αυτά σε λίγες ώρες ,με αποτέλεσμα όλη αυτή η χρονική συμπύκνωση ,να μην μου δώσει την ευκαιρία ,ουτε καν να σκεφτώ να βγάλω μιά φωτό.
Ούτε μία όμως...οπότε...φωτό γιόκ. :sorry:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Σιγά μην φτιάξουμε 100 θέματα για το ίδιο πράμα.
Κάπου θα το χώσω ,αλλά όχι σήμερις ,γιατι με κούρασε ο ΧΛΓιώργης...45 λεπτά τηλεφωνική ανάλυση του κάμαμε...:wacky:



Φίλε ,καναμε τόσα πολλά ,κ μιλήσαμε για πολλά με πολλούς ,κι όλα αυτά σε λίγες ώρες ,με αποτέλεσμα όλη αυτή η χρονική συμπύκνωση ,να μην μου δώσει την ευκαιρία ,ουτε καν να σκεφτώ να βγάλω μιά φωτό.
Ούτε μία όμως...οπότε...φωτό γιόκ. :sorry:
:waiting:...........
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Κάπου θα το χώσω ,αλλά όχι σήμερις ,γιατι με κούρασε ο ΧΛΓιώργης...45 λεπτά τηλεφωνική ανάλυση του κάμαμε...:wacky:
Τι πινεις ρε Γατουλη, μιλησαμε για αρκετα θεματα και ειδα και επαθα να σταματησω τη διαλεξη σου για το F800GS, και μου ειπες και τα ιδια που ξερω/νομιζω κι'εγω για το μηχανακι :rolleyes: Αντε γραφτα επιτελους ..to get them out of your chest! :p :D
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Τι πινεις ρε Γατουλη, μιλησαμε για αρκετα θεματα και ειδα και επαθα να σταματησω τη διαλεξη σου για το F800GS, και μου ειπες τα ιδια που ξερω/νομιζω κι'εγω για το μηχανακι :rolleyes: Αντε γραφτα επιτελους ..to get them out of your chest! :p :D
Πρέπει να άνοιξη ένα καινούργιο θέμα, με τίτλο. .....μονόδρομος! !:D
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Πρέπει να άνοιξη ένα καινούργιο θέμα, με τίτλο. .....μονόδρομος! !:D
Μονόδρομος ε...:D Ναι...ίσως...εξάλλου...GS είναι και τούτο ;)...αν και...εσείς που'χετε φτούνα με τα μεγάλα τα βυζά :p ...το 800άρ ,το λέτε "γιαλαντζί" GS. :laugh:
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Μονόδρομος ε...:D Ναι...ίσως...εξάλλου...GS είναι και τούτο ;)...αν και...εσείς που'χετε φτούνα με τα μεγάλα τα βυζά :p ...το 800άρ ,το λέτε "γιαλαντζί" GS. :laugh:
Για να ξέρεις, εγώ που ήμουν "γιαλαντζί" μπεμβεδάκιας επί πενταετίας το διασκέδαζα πολύ με τα βυζοφόρα με τις περίεργες αναρτήσεις που προσπαθούσαν να μπουν μαζί μας στο χώμα.... ;)
Αλλά περισσότερα στο σωστό θέμα!

_________________
Ντακάρετε-φον
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Μονόδρομος ε...:D Ναι...ίσως...εξάλλου...GS είναι και τούτο ;)...αν και...εσείς που'χετε φτούνα με τα μεγάλα τα βυζά :p ...το 800άρ ,το λέτε "γιαλαντζί" GS. :laugh:
Βασικά... κάθε 2κυκλο χωρίς 2 κυλίνδρους -έναν δεξιά-έναν αριστερά σε διάταξη 180° και διαμήκη στροφαλοφόρο, είναι γιαλαντζι δίκυκλο.:D
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Για να ξέρεις, εγώ που ήμουν "γιαλαντζί" μπεμβεδάκιας επί πενταετίας το διασκέδαζα πολύ με τα βυζοφόρα με τις περίεργες αναρτήσεις που προσπαθούσαν να μπουν μαζί μας στο χώμα.... ;)
Αλλά περισσότερα στο σωστό θέμα!

_________________
Ντακάρετε-φον
Εσύ ακόμα μηχανάκι δεν έχεις.....
Γιαλαντζί δίκυκλο καβαλάς και πάλι :cool:
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Εσύ ακόμα μηχανάκι δεν έχεις.....
Γιαλαντζί δίκυκλο καβαλάς και πάλι :cool:
Ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι τι είπεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!
:punch::rage::devilish:

:p:p:p:D:D:D
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι τι είπεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!
:pointu:
Τα πηρες ε;
Το ηξερα:friend:
 
Reactions: yns
Top Bottom